anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55w805c brak EPG/Guide niektórych programów TV naziemnej

profile.country.PL.title
jawala
Poszukiwacz

55w805c brak EPG/Guide niektórych programów TV naziemnej

Mam ten model od 1,5 roku i nigdy z EPG/Guide TV naziemnej nie było problemu. Od jakiegoś miesiąca w kilku pozycjach przeważnie z całego muxa, zamiast programu EPG jest "brak informacji".Kiedy przełączę obraz na taki program, to natychmiast EPG wczytuje wszystkie informacje na programach danego muxa. Jadnak kiedy przełaczm kanały i po chwili wchodzę w EPG to znów brak informacji na tym samym albo inny muxie na kilku lub wszystkich programach z danego muxa. Taka sytuacja powstała samistnie, gdyż na TV nic nie było instalowane i wogóle nie dokonywano żadnych zmian w konfiguracji czy ustawieniach. Przywrócilem już nawet ustawienia fabryczne i EPG dzialało dobrze może 2-3 dni i sytuacja zaczęła się powtarzać, najpierw z 1 programem, póżniej kilkoma aż do całego muxa lub nawet 2 - tak postępowało to systematyczne na coraz większej liczbe programów. Czy ktoś spotkał się z podobnym problem ?IMG_20180821_001246535_LL.jpgIMG_20180821_001317793.jpg

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@mack755Podłączyłem dekoder dvb-t i jest całe EPG. Żadnych braków.  W przypadku satelity ogólnego są duble kanałów. Na jednych jest całe EPG, a na innych okrojone lub wcale nie ma.

@jawalaTen sam problem  z EPG występuje u kolegi @wolfmar i na moim telewizorze. Więc na chłopski rozum nie dotyczy to tylko Twojego pojedyńczego odbiornika. Problem dotyczy prawdopodobnie wszystkich odbiorników z oprogramowaniem v5.381.  Od około 1,5-2 miesięcy oprócz EPG wystąpiły również inne drobne niedociągnięcia. Na przykład brak zapamiętywania zmian kolejności aplikacji , o których wspominał zbygaaj.

profile.country.PL.title
jawala
Poszukiwacz

Tyle, że zmiana oprogramowania miała miejsce wiele miesięcy temu,  i po zmianie wszystko działo dobrze, więc jak wytłumaczysz to, że takie błędy pojawiają się od 1-2 miesięcy ?

 

Edit: Ok zmiana oprogramowania była nie tak dawno - w marcu ale nie przypominam sobie aby po niej wystąpiły błędy w EPG, to zaczęło dziać się później najwcześniej w czerwcu.

 

Edit 2: I wogóle nie mogłem znaleźć na temat tego problemu żadnych postów, więc sam założyłem temat. Wniosek taki, że albo to nie jest powszechny problem i wskazywało by to na usterke TV albo ludzie nie zwracają na to uwagi, w co wątpię.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@jawalaDrobne aktualizacje i zmiany są wprowadzane w naszych odbiornikach bez nowego oprogramowania. Wczoraj np. była u mnie aktualizacja HELP. Jedną z przyczyn może być np. zamiana TVP Rozrywka na TVP Sport. To było akurat około dwóch miesięcy temu. Kilka lat temu po wprowadzenie TVP1 i 2 w  hd prawie wszystkie telewizory oprócz Sony miały olbrzymie problemy z ich odbiorem.

Postów w tym temacie nie ma , gdyż większość posiadaczy telewizorów Sony korzysta z usług płatnych operatorów. Ja mając dostęp do czeskiej dvb-t mogę oglądać  np.  CT Sport w prawdziwym hd , czyli 1080p/50Hz.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

właśnie, tak jak napisał kol. leczech - mało tu osób korzystających z naziemnej dlatego odpuściłem sobie tu pisanie o problemach związanych z tą telewizją. Fatem jest, że EPG pogorszyło sie u mnie ewidentnie niedawno (lipiec?) a co dziwniejsze najbardziej pogorszyło się na TVP1/TVP2. Kiedyś nie wyświetało programów na kilka godzin przed transmisją ale już ok 2 godz przed nią było OK. Teraz bywa że 30 min przed transmisją nie ma następnego programu co bywa uciązliwe jesli chcę zaprogramować a muszę odejśc od sprzętu lub kiedy chcę coś nagrać w nocy. Jak napisałem wcześniej uruchomienie danej stacji najczęsciej nie powoduje przywrócenia EPG. No ale poczekamy zobaczymy...

Wczoraj puściłem sygnał nie bezpośrednio to telewizora ale przez Arivę do telewizora - objawy te same. Wydaje się że coś u nadawcy nie działa. Sygnał w telewizorze to 100% jakości  a siła to 93%. Ariva wskazuje minimalnie mniej ale być może to kwestia kryteriów oprogramowania sprzętu.

 

profile.country.PL.title
jawala
Poszukiwacz

Ok. ale ja korzystam tylko z naziemnej tv i obecnie nie mam EPG wogóle na ok. 8 programach (ani w czasie rzyczywistym ani w przyszłym - jest napis "brak informacji o zdarzeniach" tak jak na wcześniejszych fotkach). W takim razie co mam robić, bo TV jeszcze tylko do listopada na gwarancji, a raczej jest to problem SONY i nie muszę wiedzieć czy to problem softwarowy czy hardwarowy - guzik mnie to obchodzi, tv nie działa tak jak powinien. Zgłaszać serwisowi ?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skonultowałem temat jeszcze raz z supportem - oto ich zdanie w tym temacie:

Każdy z klientów zgłaszających podobne problemy powinien w pierwszej kolejności sprawdzić sygnał, przeprowadzić aktualizację oprogramowania (jeśli jest możliwa), następnie wyczyścić pamięć podręczną (Pamięć i resetowanie - Dane w pamięci podręcznej) oraz na koniec przywrócić ustawienia fabryczne, jeśli problem występowałby nadal. Warto również sprawdzić jak telewizor zachowuje się po podłączeniu do innej anteny, jednak z powodu (zazwyczaj) braku możliwości wykonania tego w warunkach domowych z pomocą może przyjść autoryzowane centrum serwisowe. Jeśli odbiornik jest na gwarancji to serwis odbywa się w ramach wizyty domowej oraz w razie potrzeby technik transportuje TV do serwisu, więc klient nie musi martwić się o dostarczenie odbiornika do centrum serwisowego.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
jawala
Poszukiwacz

Więc zgłaszam sprawę do serwisu, wszystkie opisane czynności wykonałem. Serwis oczywiście nic nie zrobi ale być może zmotywuje Sony do poprawy oprogramowania.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@jawalaW ostatnich postach rozmawialiśmy z kolegą @wolfmar tylko o naziemnej cyfrowej. Z fotek wynika ,że Twój problem występuje tylko na jednej częstotliwości , na której nadaje mux-1. Przydałoby się trochę informacji o Twojej instalacji antenowej. Przed serwisem jeszcze można wykonać najbardziej według mnie skuteczny reset ze zmianą koloru diody. Kolega zbygaaj wcześniej  gdzieś podał link do tego resetu.