anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55w805c brak EPG/Guide niektórych programów TV naziemnej

profile.country.PL.title
jawala
Poszukiwacz

55w805c brak EPG/Guide niektórych programów TV naziemnej

Mam ten model od 1,5 roku i nigdy z EPG/Guide TV naziemnej nie było problemu. Od jakiegoś miesiąca w kilku pozycjach przeważnie z całego muxa, zamiast programu EPG jest "brak informacji".Kiedy przełączę obraz na taki program, to natychmiast EPG wczytuje wszystkie informacje na programach danego muxa. Jadnak kiedy przełaczm kanały i po chwili wchodzę w EPG to znów brak informacji na tym samym albo inny muxie na kilku lub wszystkich programach z danego muxa. Taka sytuacja powstała samistnie, gdyż na TV nic nie było instalowane i wogóle nie dokonywano żadnych zmian w konfiguracji czy ustawieniach. Przywrócilem już nawet ustawienia fabryczne i EPG dzialało dobrze może 2-3 dni i sytuacja zaczęła się powtarzać, najpierw z 1 programem, póżniej kilkoma aż do całego muxa lub nawet 2 - tak postępowało to systematyczne na coraz większej liczbe programów. Czy ktoś spotkał się z podobnym problem ?IMG_20180821_001246535_LL.jpgIMG_20180821_001317793.jpg

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Witam. Mam podobnie na W756c. Przy czym u mnie problem dotyczy głównie TVP1 i TVP2 (inne stacje naziemne nieco rzadziej). Nie pomaga przełączenie się na niedomagającą stację. Czy to skutek jakichś "usprawnień" stacji czy też coś z telewizorami (sztuk 2) się dzieje albo z anteną? Ponowne skanowanie programów nie przyniosło żadnej poprawy. Sygnał antenowy jest mocny i b/z w prównaniu z okresem kiedy ta dolegliwośc bywała bardzo sporadycznie.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@jawala zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpowiedź:

Jaka jest jakość oraz poziom sygnału? Zazwyczaj problemy tego typu są spowodowane słabym sygnałem, który można sprawdzić poprzez HOME - Pomoc - Diagnostyka sygnału (w miarę możliwości proszę o przesłanie zdjęcia z tego menu). Do poprawnego odbioru konieczne jest odbieranie stabilnego sygnału na poziomie przynajmniej 90 dla obydwu wartości. Dodatkowo, czy sygnał z anteny jest dzielony na dwa lub więcej odbiorników? To również może negatywnie odbić się na odbiorze. Warto również sprawdzić, czy zainstalowana jest najnowsza wersja oprogramowania na telewizorze.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mack755
Użytkownik

W ustawieniach cyfrowych jest ustawienie przewodnika gdzie można włączyć automatyczne pobieranie w trybie czuwania, chociaż wydaje mi się że ta opcja powinna być domyślnie włączona. Dodam że korzystam z kablówki i satelity i takich problemów nie zauważyłem.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@mack755Czy na wszystkich programach z satelity masz EPG na cały tydzień?

Na moim W755C na kilku programach pojawia się brak informacji przy kolejnych dniach(a nawet porach dnia) zarówno przy satelicie jak i naziemnej. Co dziwne takie numery nie występują na kanałach czeskiej dvb-t,  do której mam dostęp. A jest to 40 kanałów zarówno dvb-t,  jak i dvb-t2(hevc).

profile.country.PL.title
jawala
Poszukiwacz

Automatyczne pobieranie w trybie czuwania, jest domyślnie włączone. Kiedyś nawet miałem wyłaczone i też nie było problemów z EPG.

Co do sygnału to w menu diagnostyka jakośc to 100% a pozim 95% i stabilne jak skała na każdym muxie. Wcześniej miałem problemy z instalacja antenową i sygnał był czasami na 60%, tak że zdarzały się zamrożenia obrazu, a EPG działal prawidłowo, więc nie ma to nic wspólnego z sygnałem, bo obraz był znacznie bardziej wrażliwy niz dane EPG. Stawiałem już system na nowo, kasowałem dane aplikacji Program  i nie mam już pomysłów.

profile.country.PL.title
mack755
Użytkownik

@leczech też na niektórych kanałach mam epg tylko na jeden dzień lub z przerwami. Pamiętam że na własnym dekoderze sat też tak miałem więc w tym przypadku to nie wina telewizora.

profile.country.PL.title
jawala
Poszukiwacz

   Przez półtora roku było dobrze, nic nie zmieniane to czego to wina jak nie TV ? I nie chodzi o to, że program jest tylko na 1 dzień, bo nie ma go wcale, jak włączę ten kanał to pojawia się na kilka minut i za chwilę znowu pusto w EPG, to chyba oznacza, że TV nie trzyma pamięci.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@jawala skonsultowałem sie jeszcze supportem - oto ich odpowiedź:

W takim przypadku klient może skontaktować się z naszym autoryzowanym centrum serwisowym. Jeśli problem leży po stronie odbiornika to usterka wystąpi również w serwisie na innej instalacji antenowej i zostanie wyeliminowana:

http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
jawala
Poszukiwacz

 Dziękuję za pomoc i kontakt z supprotem. Jeżeli dobrze rozumiem to zdanie "Jeśli problem leży po stronie odbiornika to usterka wystąpi również w serwisie na innej instalacji antenowej i zostanie wyeliminowana" to TV miałby wylądować w serwisie, tylko niebardzo sobie wybrażam jak go tam dostarczyć to 55" - niezłe przedsięwzięcie i to bez pewności co do naprawy, już kilka razy słyszałem, że wina leży postronie uzytkownika, tym bardziej, że mieszkam w mieście w którym nie ma serwisu.