anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55xe9305 i GTX970 a obraz 4K

profile.country.PL.title
iKuro1337
Nowicjusz

55xe9305 i GTX970 a obraz 4K

Cześć,

Specjalnie zarejestrowałem się, żeby na dzień dobry uderzyć po pomoc :) Wiem, że to nie ładnie ale mi już witki opadają.

Zakupiłem sobie mini prezencik w formie 55XE9305 Sony Bravia. Wymieniłem go, ze starszego samsunga z funkcjami "smart". Na tyle, że działał na nim Netflix itp. W tym TV wszystko co mi było potrzebne działało w 1080p - powielanie ekranu, praca na wybranym ekranie, rozszerzenie itp.

Niestety podpiąłem pod te same kable nowy telewizor, i już tak różowo nie ma.

Po kolei:

1) Start TV z moim standardowym trybem powielenie ekranu. TV w ustawieniach fabrycznych. Kabel HDMI wpięty do GTX970 z jednej strony, a z drugiej na HDMI input 2. Na TV i na kompie pojawia mi się ten sam obraz.

2) Zmieniłem w PC tryb "powiel obraz" na "rozszerz" bądź "wybierz jeden" - TV zgłasza "Brak sygnału sprawdź wejście zewnętrzne".

2) Zapragnąłem obrazu 4K. Moja grafa z tego co wiem takowy uciąga. Niestety Po wyborze w TV trybu "Ulepszony format" aby przyjmować HDMI w 4K, tv zgłasza "Brak sygnału sprawdź wejście zewnętrzne".

3) Stwierdziłem, że to może z powodu braku kompatybilności? Przełączyłem więc tryb w TV na "Ulepszony format". Niestety dalej mi to nie rozwiązało problemu.

 

Jedyna sytuacja w której wszystko działa, to gry TV jest ustawiony w tryb standard, a w PC mam tryb powielenia ekranu.

Myślałem, że to problem z nadmiarem kabli HDMI (miałem ich aż 3). Ale po wypięciu ich i zostawieniu samego PC, problem jest taki sam. 

Czytałem że soniaki mają problem z hot swapem kabli HDMI i dobrze jest zrobić power cycle - wypiąłem kabel zasilający TV i poszedłem szukać rozwiązań problemów - z 10 minut mnie nie było, ale to także nie to.

Witki już mi opadają. Nie wiem co z tym dalej robić - proszę o pomoc! :)

 

Pobawiłem się trochę i udało mi się uruchomić TV w trybie rozszerzonym(wybór w PC) oraz pojedynczy ekran. TV musiał być ustawiony w tryb standard.

Pytanie teraz tylko... czy moim problemem może być grafa GTX970 ? 

Czy może jednak za długi kabel?

http://allegro.pl/kabel-hdmi-full-hd-4k-professional-v2-0-10m-i5612093626.html

Kolega ma podobny i nie ma problemów z contentem 4K HDR. Ja mam problem z każdą rozdzielczością powyżej 1080p.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Cześć i dzięki za wiadomość. Czy szukałeś już odpowiedzi w dziale Pomoc? Polecamy również upewnić się czy na naszym forum podobny problem nie był wcześniej poruszany. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

profile.country.PL.title
iKuro1337
Nowicjusz

W Pomocy nie szukałem, ale po tym wpisie przejrzałem. Niestety pomoc ogranicza się do opisania rozwiązań, które już wyczerpałem. Zostało mi z tego jedynie sprawdzić to na innym, najlepiej takim samym kablu HDMI.

 

Problem w tym, że podobne problemy były, ale na innych modelach telewizorów, często starszych z starszą wersją androida. Pokazane tam rozwiązania jak Power Cycle TV oraz podpięcie pojedynczego portu HDMI i testowanie dalej - wszystkie opcje wyczerpałem.

 

Właśnie wydaje mi się, że wyczerpałem wszystkie dostępne mi w tym czasie opcje, jakie mi przyszły do głowy, pół nocy spędziłem w szukaniu rozwiązania w internecie. Stąd zdecydowałem się wysłać moje zapytanie o pomoc.

 

Dzisiaj zamierzam wziąć laptop służbowy ze sobą, i za jego pomocą podpiąć się do TV - zobaczyć, jaka będzie różnica.