anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55XG8596 po aktualizacji do v6.4960 czarny ekran na kanałach TV

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
z_marian
Poszukiwacz

55XG8596 po aktualizacji do v6.4960 czarny ekran na kanałach TV

Witam. Jestem od kilku dni po aktualizacji firmware TV do wersji 6.4960 (przez USB) - proces przebiegł bezproblemowo i cieszyłem się, bo po kilku dniach testowania mogę stwierdzić, że od tego czasu ustąpiły problemy jakie miałem przy połączeniu TV po HDMI (ARC/eARC) z soundbarem w postaci krótkotrwałych przerw w odtwarzaniu dźwięku - tutaj więc jest na "+". Ale aby nie było tak różowo, to od tej pory mam iny problem, mianowicie po włączeniu TV na kanałach kablówki jest czarny ekran (bark obrazu i dźwięku) - opcje internetowe (Netflix, HBO, Youtube, itp.) działają prawidłowo. Zmiana kanałów, wejść nic nie daje - brak kanałów telewizyjnych nadal występuje, pomaga dopiero restart systemu i wówczas kablówka działa. Gdy telewizor wyłączę i włączę po jakimś czasie sytuacja się powtarza - czarny ekran na kanałach tv. Przywracałem TV do ustawień fabrycznych, ale działa do wyłączenia telewizora - ma ktoś może podobną sytuację, bo to dla mnie eliminuje TV z dalszego użytkowania - przecież nie będę za każdym włączeniem resetował telewizor aby pooglądać jakiś kanał?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
An57Ka
Poszukiwacz

Trzeba od początku przeskanować/przeszukać kanały kablowe, potem ułożyć własną listę programów

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

U mnie to samo w xh9096, czarny ekran po włączeniu telewizora z tym że nie za każdym razem. Programy mogę przełączyć ale brak dźwięku i obrazu, jest tylko info o programie jak na załączonych fotkach.

20201031_131930.jpg

20201031_131842.jpg

profile.country.PL.title
z_marian
Poszukiwacz

Twój opis i zdjęcia odzwierciedlają dokładnie to samo co jest u mnie, przy czym u mnie problem ten występuje przy każdym włączeniu telewizora.

profile.country.PL.title
An57Ka
Poszukiwacz

Trzeba od początku przeskanować/przeszukać kanały kablowe, potem ułożyć własną listę programów

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Może i coś w tym jest, ja od dwóch dni zrobiłem kilkanaście restartów i ciągle to samo, brak obrazu i dźwięku po włączeniu. Nic nie dawały różne ustawienia. Dziś jeszcze raz zrobiłem miękki restart ale najpierw odłączyłem wszystko oprócz anteny, po restarcie podłączyłem wszystko co wcześniej odłączyłem. Uruchomiłem telewizor i nie sprawdzając czy to coś dało wszedłem w strojenie kanałów i zamiast wyszukiwać wybrałem zaktualizuj. Wyskoczyła informacja że żadne nowe kanały nie zostały znalezione.
Od tej pory za każdym razem telewizor włącza się normalnie.
Nie wiadomo teraz co pomogło, czy restart bez podłączonych kabli czy właśnie aktualizacja kanałów.

profile.country.PL.title
z_marian
Poszukiwacz

Wczoraj testowałem opcję z rozłączaniem kabli połączeniowych, antenowego i zasilania, ale działało do pierwszego wyłączenia tv - później standardowo czarny ekran i brak głosu, aktualizacja kanałów również nic nie dała. Ale dzięki An57Ka za wskazówkę o wyszukaniu na nowo kanałów (ja po przywróceniu ustawień fabrycznych odtwarzałem listę z pendriva) - dzisiaj tak zrobiłem i póki co, po każdym włączeniu tv wszystko działa tak jak powinno. Jakbym Wam pokazał odpowiedź w tej sprawie SONY to chyba można by było się na tym doktoryzować.