anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65X90j i kilka uwag po zakupie.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

65X90j i kilka uwag po zakupie.

Zakupiłem 65X90j i mam problem np. z meczami, nie oglądam dużo ale twarze piłkarzy to jasne plamki bez szczegółów i nie mogę tego poprawić. Generalnie obraz jest trochę gorszy niż na moim poprzednim 55W805A (pasywne 3D, IPS), zwłaszcza na meczach jest gorszy bo rzuca się w oczy brak szczegółów. Może ma ktoś rady jak ustawić obraz pod sport, mecze? Źródło to dekoder HD z Canal+. Będę wdzięczny za porady jak na tym TV ustawić motionflow, gładkość, rozdzielczość, czystość i ostrość obrazu. Na 55W805A dla motionflow były ustawienia standard, wysoki, wyraźny i wyraźny plus. Mnie najbardziej odpowiadał obraz na ustawieniu wysoki. Nie wiem jakiem ustawienie w nowym TV odpowiada ustawieniu wysoki. Mam też inny problem. Oprócz dekodera Canal+ podłączyłem też bezpośrednio do TV pod gniazdo main kabel od anteny satelitarnej. I tu dziwna sprawa, kanały polsat, n na kartę czy satelita ogólny wyszukuje bez problemów, natomiast kompletnie nie chce wyszukać kanałów canal+/nc+ na kartę, od razu wyrzuca, że brak kanałów. Nie wiem o co chodzi. Potwierdzam też co już tu czytałem, że po naciśnięciu przycisku ustawienia na pilocie lubi pojawiać się ekran google TV.

Prosiłbym również o informację jak w tym TV przywrócić ustawienia fabryczne, w opcjach nie znalazłem.

Tagi (1)
13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
kamilf398
Poszukiwacz

customersupport.pl@eu.sony.com na taki adres pisałem i mi odpowiedzieli.

 

 

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Dziękuję bardzo. Muszę napisać i przesłać filmik, że mi kompletnie nie chce wyszukiwać programów canal+ z satelity.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Dostałem odpowiedź z suportu:

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Nawiązując do zgłoszenia uprzejmie informujemy, że jest to probelm globalny - inżynierzy rozpoczeli prac nad aktualziacja naprawcza. Mamy nadzieje na zrozumienie.

 

Czyli wygląda, że problem dotyczy ogólnie Canal+, zarówno jak inni piszą kart C+ oraz wyszukiwania Canał+ po satelicie.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Mam prośbę do osób posiadających x90j i dekoder canał+. Mam podpięty jeden kabel z satelity pod dekoder canał+ a drugi kabel bezpośrednio pod gniazdo main w TV. Przez gniazdo main TV nie chce wyszukać kanałów satelitarnych canal+/nc+ na kartę, od razu wyskakuje że brak kanałów. Sygnał z satelity siła i jakość jest ok. Czy ktoś może sprawdzić jak jest u Was z wyszukiwaniem kanałów canal+/nc+ na kartę bezpośrednio z satelity? Kanały z satelity np. polsat box czy n na kartę wyszukuje bez problemów.

Jeszcze jedna sprawa, chodzi o konfigurację urządzeń podpiętych pod HDMI. Do HDMI 2 mam podpięty dekoder Canal+ a do HDMI 4 PS4. Pod HDMI 4 konfiguracja urządzenia przechodzi bez problemu a przy HDMI 2 po konfiguracji TV przechodzi od razu sam do konfiguracji HDMI 3 choć nie mam nic podpięte do tego portu. Też tak macie?