anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65xg9505 plamy na matrycy - rozwarstwienie matrycy?

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

65xg9505 plamy na matrycy - rozwarstwienie matrycy?

Hej, 

Jakiś czas temu zaświeciło słońce z boku TV i zobaczyłem że cała matryca, zaznaczam, że cała nie tylko ten fragmencik co najlepiej widać na zdjęciu, jest w smugach, plamach - tak jakbyście nakleili folię, potem ją zdjęli i znów nakleili.  
Nie jest to nierównomierne podświetlenie, nie są to robaki na matrycy, nie jest to kurz, tak jakby rozwarstwienie matrycy.
Widać to w każdych warunkach, ale jak nie świeci słońce pod kątem na TV to może nie przeszkadza to wybitnie (wiecie jak to jest jak już to widzicie, widzicie cały czas), ale jednak rodzina którym nic nie mówiłem zauważyli, że coś jest nie tak. 

Gwarancja się kończyła więc od razu zgłosiłem, pan odbierający TV jak zawsze spoko też zauważył i potwierdził coś nie tak, serwis też zauważył bo odesłał do oceny przez producenta i tak po 3 tygodniach pobytu w serwisie na dzień dzisiejszy Sony twierdzi że to nie jest żadna wada. 

Oczywiście od razu maila wyskrobałem, że zanim oddadzą TV, niech ktoś to dokładniej zweryfikuje. 

Na razie nie wiem co dokładnie jest w ekspertyzie bo nic nie dostałem, czytam jedynie statusy w MIK.

Wszyscy widzą wadę, Sony nie widzi...

Niestety po opisach realizacji gwarancji czy nawet rękojmi cudów się nie spodziewam. 

Tak dorzucam kolejny kamyczek do ogródka - beznadziejna obsługa gwarancyjna Sony.

Już wcześniej uprzedziłem wszystkich znajomych i odradzam (tak jak kiedyś namawiałem) Sony.

Kiedyś miałem wszystko od Sony tak teraz w użyciu został tylko ten TV, który z pewnością jest już ostatnim sprzętem tejże firmy.

Jeśli się coś zmieni na PEWNO napiszę, ale na dziś stan jest taki jak kilka osób już tu pisało, ewidentny bubel, a Sony twierdzi że wszystko jest OK i nie ma wad...

Pozdrawiam
TV_plamy.jpgTV_plamy zaznaczone.jpg

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Update: 

Serwis nie kwestionuje występowania wskazywanych przez Pana symptomów, zostały one potwierdzone ale nie kwalifikuje się ich za wadę urządzenia. Technik potwierdził występowanie wskazywanych przez Pana symptomów ale nie wskazał, że jest to wada urządzenia.

i jeszcze takie: 
producent uczestniczył w procesie decyzyjnym i zna sprawę Pana odbiornika

 

W necie nie znalazłem wiele takich przypadków, chyba ze 2, ale bez finału więc nie jest to masowa wada i zastanawiam się dlaczego nie chcą uznać... tzn wiem, że kasa... ale jednak czasem coś komuś uznają i naprawiają bądź wymieniają a tu nic...

Macie pomysł co dalej, tzn zapewne rzecznik konsumenta, ale czy on coś pomoże?

profile.country.PL.title
Herflik
Poszukiwacz

W tym przypadku dla Ciebie jako konsumenta najlepiej byłoby się powoływać na rękojmie u sprzedawcy, aczkolwiek gdy wada powstała w pierwszym roku użytkowania to sprzedawca musi Ci udowodnić, że nie sprzedał Ci niesprawnej rzeczy, natomiast jeśli wada została wykryta przez Ciebie po pierwszym roku użytkowania a przed końcem 2-letniego okresu rękojmi to Ty musisz udowodnić, że sprzedawca sprzedał Ci niesprawną rzecz.

 

Dochodzenie czegoś od producenta będzie tutaj już ciężkie bo za mało jest takich przypadków jak zauważyłeś, a co do rękojmi możesz spróbować napisać czyt. poradzić się w takich instytucjach jak:

 

- Konsumenckie Centrum E-porad (chyba najbardziej pomocni z mojego doświadczenia)

- Federacja Konsumentów

- Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów

- Regionalne Ośrodki Konsumenckie

- Platforma ODR od UOKIK

- Inspekcja Handlowa (tutaj już spory konsumenckie)

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Coś popiszę do różnych instytucji, ale niestety mieszkamy w kraju w którym o konsumenta nikt tak naprawdę się nie bije, kultura obsługi nawet jak przyszła z zachodu to została szybko sprowadzona na ziemię wschodnią.
Natomiast generalnie tak jak przestałem chodzić do Ikei, tak i Sony TV jest już skreślone. Ja wiem, że tego nie odczują, ale trzeba mieć zasady 🙂

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Szkoda zachodu - czasu drążenia w temacie i tak nie będzie uznane jako wada , bo występuję ten efekt w większości matryc VA, mam 75X93j i też widoczny jest taki (d)efekt, który jest widoczny w tego typu matrycach tylko kiedy promienie słoneczne padają na matrycę pod kątem około 30 stopni. W moim egzemplarzu TV jest bardziej równomierny, ale  kilka miesięcy temu miałem TCL 65C825 i tam był identyczny efekt jak w Twoim TV. 

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Screenshot_20220122-170459.jpg

 czyli że to normalne? Nawet w serwisie nie wiedzieli co zrobić, nie uznali za normalne i potwierdzili wadę. 

Może nic nie "wydrążę" ale maile popiszę

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Można próbować może się uda, ale ciężko będzie wykazać ten defekt przy oświetleniu w pomieszczeniu zamkniętym przy oświetleniu lampami.

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

@Karamba dopiero doczytałem ze masz 75x93J czyli nowy TV ... i też masz na całym ekranie?

Zostaje mi w takim razie zaciemnić solidnie salon, bo w słoneczny dzień nie da się oglądać, bo to widać na włączonym TV

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Ale tu zaciemnienie nie ma nic do rzeczy, po prostu powłoka rozprasza światło słoneczne pod pewnym kątem, ja mam tylko  widoczny taki efekt  przy zachodzie słońca, chyba nie padają promienie przez cały dzień na TV ?

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Ale muszę stwierdzić że w moim egzemplarzu nie ma aż takich plam jest tylko efekt tęczy, w TCL było to widoczne bardziej jakby plamy