anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Reklamacja Sony 75XG9505

profile.country.PL.title
dakocze
Poszukiwacz

Reklamacja Sony 75XG9505

Witam wszystkich zainteresowanych tematem  reklamacji dot. telewizorów m-ki sony. W styczniu br zauważyłem na moim tv sony 75xg9505 zabrudzenia matrycy. Trzy czarne punkty znajdowały się w prostokącie o wym. 20cmx25cm. Wyglądały one na robactwo, które dostało się do tv. Fakt ten zgłosiłem w serwisie sony. Przybyły fachowiec zrobił zdjęcia i oświadczył, że są to robale pod matrycą. Jako, że wcześniej miałem identyczną sytuację z tv sony 55xd8505,który to został z tego powodu niezwłocznie wymieniony na nowy, wolny od wad odbiornik, byłem wręcz przekonany, że sony rzetelnie podejdzie do zgłoszenia i naprawi bądź wymieni tv. Jednakże sony wypięło się na moje zgłoszenie reklamacyjne. W mailu stwierdzili, że powodem zabrudzeń są czynniki zewnętrzne czyli moje nieodpowiednie korzystanie z ich produktu. Wynika z tego, że to ja doprowadziłem do tego, że do tv kosztującego blisko 12 tyś. zł, który w/g reklam sony jest sprzętem z wyższej półki telewizorów led 4k dostały się robale widoczne podczas oglądania. Reklamacja w tym wypadku bezpodstawna. To jest odpowiedź znakomitej firmy Sony. Nie obchodzi ich robactwo pod matrycą, z ich punktu widzenia wychodzi, że tv trzymam na zewnątrz budynku wśród owadów, kurzu lub pyłu, w deszczu i słocie. Podejście iście zacne do klienta, który już wybulił kasę. Martw się sam, gwarancja to puste słowo. Przestrzegam wszystkich przed zakupem produktów sony, to już nie ta sama firma a szczególnie dział reklamacji. Jestem rozczarowany ich podejściem do klienta. 

34387.jpg

34388.jpg

34389.jpg

 

7 ODPOW. 7
MARKOPOL1962
Poszukiwacz

Jestem zdziwione  tym ,że coś takiego jak robaki może się pojawić w sprzęcie typu TV ??? Zdumiewające jeszcze bardziej jest to ,że trafiłeś dwa razy na takie zjawisko ??? Ja pierwszy raz o czymś takim słyszę . 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Może po prostu zgłoś problem do działu obsługi klienta na infolinii/Support Sony? 

profile.country.PL.title
dakocze
Poszukiwacz

Niestety tak mi się zdarzyło i zostałem z tv z robakami bo sony nic z tym nie chce zrobić. Wypieli się na reklamację twierdząc, że to moja wina. To może zamiast telewizorów niech produkują klatki na robaki? Może wtedy poprawi się ich podejście do wieloletniego klienta. 

profile.country.PL.title
dakocze
Poszukiwacz

Już było zgłaszane, odpowiedź, że jest im niezmiernie przykro z tego powodu ale reklamacja nie uwzględnia robactwa i innych zanieczyszczeń. Aż się krew gotuje na takie podejście do klienta. To mój ostatni sprzęt spod znaku sony. Trzeba będzie podjąć inne kroki prawne bo reklamację można sobie w buty wsadzić... 

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Witaj w klubie, ja co prawda 65xg i trochę inna wada, ale też definitywnie ostatni sprzet od tych patałachów. NIe chcą zadbać o klienta to więcej mojej kasy nie zobaczą. Są tańsze i wcale nie gorsze TV, a jak im te same wady wyskoczą to przynajmniej nie będzie się człowiek denerwował że wydał dużo kasy, bo wychodzi na to, że w warunkach domowych to naprawdę szkoda wydawać pieniądze na sony. Różnicy nie ma wiec po co przepłacać. 

profile.country.PL.title
dakocze
Poszukiwacz

Witam klubowicza wspaniałej firmy sony. To jest również mój ostatni sprzęt od tych korporacyjnych oszustów. Nigdy więcej ich tv i innych sprzętów, mam nadzieję, że padną na ich korporacyjny ryj. Może niektórzy przeczytają moje perypetie reklamacyjne z tą firmą i odpuszczą sobie zakup ich wadliwego sprzętu. Można kupić lepszy tv niż przereklamowany soniacz. Po moich ostatnich doświadczeniach z nimi stwierdzam, że to zwykli oszuści a nie renomowana firma, którą kiedyś była. 

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Zgadzam się, poczytałem ostatnie recenzje serii XJ tzn 90 i 95 ... na siłę próbują udowodnić, że tam jest coś co uzasadnia ceny... oprócz wybrakowanych HDMI co to miały być 2.1 a są 2.1 dzielone na pół, przez matryce które są ciemniejsze, mają słabsze odwzorowanie kolorów niż XH, a znalazłem też kilka tekstów że i XH względem XG wypada trochę gorzej... czyli mamy progres cenowy (ponad miarę i inne marki) i regres technologiczny.

Jak emocje opadają i zaczynają wyłazić plamy, robaki, clouding, do tego trzaskająca obudowa, problemy z dźwiękiem, kartą CI i jeszcze sam nie wiem co...to człowiek myśli na co mi to było .. można było zamiast 6k wydać 3k na jakiś tańszy sprzęt i może zamiast 65 sony kupić 75 np LG. Ja wiem, że reklamacje są wszędzie, wiem, że czasem ludzie przesadzają... ale cóż, zostaje mi dołączyć kolejną fotkę 🙂 Tapmadl XG te plamy na górze i zwłaszcza ta po lewej na żywo wyglądają o wiele gorzej...

IMG_20220211_005134.jpg