anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A90J rozszerzenie pamięci

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

A90J rozszerzenie pamięci

Mój problem przypadkowego zawieszania się TV nie został do tej pory załatwiony mimo wielu prób. Serwis wymienił wszystko oprócz matrycy. Trafiłem na info, że dla stabilności działania dobrze jest zastosować zewnętrzną pamięć i przenieść aplikację. Chciałem to zrobić, bo nie zaszkodzi spróbować. Po podłączeniu USB 64GB lub dysku 250GB SSD czy pod niebieskie USB 3.0 czy pod czarne, formatuję dysk do pracy pod aplikację. Gdy klikam przenieść wszystko przenosi 4,7MB, pojedynczych aplikacji nie da się przenieść, bo wchodząc w aplikacje pojedynczą i wybierając wykorzystane miejsce nie pojawia się opcja przeniesienia na zewnętrzny nośnik. Sprawa zgłoszona do supportu SONY, czekam na info kilka dni. Może ktoś z Was wie jak przenieść aplikacje na zewnętrzny nośnik?

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Niczego nie musisz przenosić , robisz z pendrive pamięć telewizora i on sam tam odkłada dane . Aplikacje same tam robią sobie miejsce i część danych tam wrzucają ale są zainstalowane w głównej pamięci tv.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

U mnie to 100% pomogło odkąd mam wpięty pendrive i skonfigurowany jako pamięć telewizora nie ma żadnej zwiechy 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

U mnie niestety nie i tak się zawiesił, więc dysk SSD odpiąłem, dodatkowo okazuje się w SONY wiele aplikacji nie można przenieść na zewnętrzny nośnik tylko HBOMAX i CDA, większość pozostałych aplikacji musi być zainstalowana w pamięci wewnętrznej, więc wiele to nie daje.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Bo to musi być pendrive skonfigurowany jako pamięć tv a nie dysk SSD . Dysk też miałem wcześniej WD SSD i nic to nie dało .

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Był skonfigurowany jako pamięć było to trenowane na pendrive 64GB i na dysku SSD 256GB.
Tylko co z tego jak większość aplikacji nie da się przenieść do zewnętrznej pamięci. Potwierdzona informacja od Sony Polska. Gdy wchodzimy w tą rozszerzoną pamięć to prawie nic na niej nie było. W tym wszystkim chodziło o to by przenieść aplikacje z wewnętrznej pamięci na zewnętrzną. Nie dało się przenieść: Disney, Netflix, AppleTV, Amazon, Bravia Core, UPC TV Go, CanalPlus, YouTube, ViaPlay, Spotify, SkyShowtime, TVP, Player.
Jedyne dwie aplikacje które używam udało się przenieść do pamięci zewnętrznej: HBOMax i CDA - około 200MB.
Sony potwierdziło, że tak jest i większa cześć aplikacji jest zablokowana przed możliwością przeniesienia na zewnętrzną pamięć.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Spróbuj tej opcji >>> jeśli jeszcze tego nie znasz to znajdź filmik na YouTube jak w androidzie uruchamia się opcje programistyczne ( to jest dziesięć razy kliknij w kernel ) w opcjach programistycznych włącz opcje >>> zezwalaj na aplikację w pamięci zewnętrznej . Co prawda nie możesz ręcznie przenosić ale u mnie naprawdę to w połączeniu z szybkim penem pomogło rozwiązać problem zwiechy

IMG_2385.jpeg

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ustawienia > system > informacje > kompilacja systemu … ( to trzeba klikać 10 razy ) tylo uwaga nie zmieniaj tam innych opcji jak nie wiesz jaki będzie efekt , może nie być powrotu . Tam jest jeszcze opcja Nie zachowuj działań może pomóc przy małej ilości pamięci . Ale reszty lepiej nie zmieniać 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Sprawdziłem to w tej chwili, przygotowałem pamięć i ją odpowiednio sformatowałem jako pamięć urządzenia, kliknięcie 10 razy w kompilacje zmienia tylko to że jest tryb programisty, ale dalej większości aplikacji nie można przenosić. Mam praktycznie pusty nośnik zewnetrzny. Od Sony dostałem info, że tak ma być, bo tylko nieliczne aplikacje można przenieść np. CDA.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Ok, znalazłem w opcjach programistycznych wymuś zezwalanie na aplikacje w pamięci zewnętrznej. Przetestowałem, da się część aplikacji przenieść. Niestety PrimeVideo, Netflix, YouTube, Bravia Core nie da się przenieść. Mimo zwolnienia 800MB pamięci przeniesienia aplikacji to TV się i tak zawiesił właśnie wczoraj na filmie z Bravia Core.