anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android Tv a Napisy a czasami ich brak

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
resnick_A
Użytkownik

Android Tv a Napisy a czasami ich brak

Witam, wiele pojawiło się już postów odnośnie różnych doświadczeń z wyświetlaniem napisów.

Są one jednak obaczone dużą dawką emocji i małą ilością konktretów. Myślę że fajnie by  było jak by zapoczątkować wątek  w którym zbierzemy trochę suchych faktów i damy szansę poprawić nasz produkt. Rozumiem że odezwą się tacy którzy stwierdzą że zapłacili i wymagają ale nie ma produktówz góry idealnych. Patrząc na produkty  z logo jabłka których jestem posiadaczem śmiało mogę powiedzieć że są one obarczone masą niedociągnięć  i błędów a i równie drogie jak produkty sony. Apple TV nie jest  idealne.

 

Zanim stałem się posiadaczem telewizora  Sony 55s8505c chcąc oglądać filmy znapisami musiałem się bawić w sztuczki rodem z Hrego Potera. Uruchamianie konsoli PS3 żeby serwować filmy na telewizor . Jak to nie pomagłao to trzeba było uprawiać czaary mary z komputerem  i media serverami.PRoblemy z kodekami , brak napisów etc.... Pewnie wielu to przerabiało. Po kupieniu tele. Sony 95% moich probemów z oglądaniem zniknęło.

 

Oczywiście są niedociągnięcia z napisami ale nie widzę w nich żadnej losowości tylko konkretny  problem. Jeżeli wiele osób wyizoluje i podkreśli ten temat dając developerom w miarę konkretne opisy , jestem przekonany że ktoś się nad tym pochyli.  To tyle beletrysyki słowno muzycznej.

 

Chciałem się podzielić swoimi uwagami i spostrzezeniami.

A więc mam dwa dyski NAS ( Netgear i WD Claud), oba pracują upnp.Ruter mam skonfigurowany na przekazywanie upnp do odbiorników . I o to co widzę

1. Filmy w standarcie MKV z wbudowanym strumieniem napisów jak również napisami zewn.(SRT, TXT) - nie ma problemu. Odwarzają się sprawnie niezależnie od  odtwarzacza.

2.Filmy  avi z zewnętrznymi napisami wykazują się dużą losowością

 

3. te same filmy avi skopiowane wraz z napisami na dysk usb i podłączone bezpośrednio  do telewizora odtwarzają się idealnie niezależnie czy napisy są w txt czy w srt.

 

Co prowadzi do następujących  konkluzji

1.  Problemem nie jest server DLNA wbudowany w telewizor któ®y odpowiada za obsługę odtwarzania z napisami bądz nie

w przypadku dysku usb , pliki są montowane do filesystemu jako /sda1 /sda2 etc....  i server ma ustawione skanowanie w właściwy sposó

2. wydaje mi się że problem występuje w warstwie androida która odpowiada za przekierowywanie zasobów wystawionych po upnp do servera odtwarzania. Albo jest to problem z uprawnieniami albo ze sposobem w jaki  skanowane są zewnętrzne dyski w celu indeksacji zasobów.

 

Liczę na współdzielenie się konkretnymi uwagami i  jak najwięcej detalu.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
resnick_A
Użytkownik

W nawiązaniu do licznych komentarzy i uwag w ramach odpowiedzi do mojego poprzedniego posta , pragnę poinformować że problem wydaje się  wyizolowany po przeprowadzeniu kilku testów.

 

a mianowicie do testów został wzięty plik avi z zewnętrznymi napiasami (txt i srt).

oba pliki mają taką samą nazwę

 

1. oba pliki znajdują się na dysku NAS w LAN udostępnione po upnp -- napisy nie działają  w VLC i wbudowanej przeglądarce

2. pliki zgrane na dysk usb i podłączone do dowolnego portu w  TV.  - napisy działają

3. zainstalowałem kodi  i stworzyłem dwa typy źródeł   po upnp i po smb

3.1 w przypadku upnp - film odtwarza się bez napisów

3.2 w przypadku smb napisy wyświetlają się bez  zarzutu ( problem z polskimi znakami można ogarnąć za pomocą zmiany strony kodowej w KODI)

 

Reasumując

A. za brak wyświetlania napisów nie jest  winny telewizor

B za brak wyświetlania napisów odpowiada protokół upnp w dystrybucji androida która została przygotowana pod kontem Android TV

 

Tak czy siak,  można zrobić obejście na gazomierzu i cieszyć się napisami , czego nimniejszym wszystkim życzę

 

PS

Ciiekaw jestem opini SONY w tym temacie

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Bardzo dobry post, ale zastanawiam się nad jednym faktem, nawet gdybyśmy znaleźli dokładne rozwiązanie to nie sądzę, aby ta informacja w jakiś sposób przedarła się do programistów Sony w jakimś tam kraju, którzy pracują nad oprogramowaniem.

profile.country.PL.title
resnick_A
Użytkownik

W nawiązaniu do licznych komentarzy i uwag w ramach odpowiedzi do mojego poprzedniego posta , pragnę poinformować że problem wydaje się  wyizolowany po przeprowadzeniu kilku testów.

 

a mianowicie do testów został wzięty plik avi z zewnętrznymi napiasami (txt i srt).

oba pliki mają taką samą nazwę

 

1. oba pliki znajdują się na dysku NAS w LAN udostępnione po upnp -- napisy nie działają  w VLC i wbudowanej przeglądarce

2. pliki zgrane na dysk usb i podłączone do dowolnego portu w  TV.  - napisy działają

3. zainstalowałem kodi  i stworzyłem dwa typy źródeł   po upnp i po smb

3.1 w przypadku upnp - film odtwarza się bez napisów

3.2 w przypadku smb napisy wyświetlają się bez  zarzutu ( problem z polskimi znakami można ogarnąć za pomocą zmiany strony kodowej w KODI)

 

Reasumując

A. za brak wyświetlania napisów nie jest  winny telewizor

B za brak wyświetlania napisów odpowiada protokół upnp w dystrybucji androida która została przygotowana pod kontem Android TV

 

Tak czy siak,  można zrobić obejście na gazomierzu i cieszyć się napisami , czego nimniejszym wszystkim życzę

 

PS

Ciiekaw jestem opini SONY w tym temacie

 

 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Przepraszam że nie brałem udziału w tak wielkiej dyskusji,ale nie posiadam nasA mając tylko jeden laptop w izbie. Nie bawiłem się bezprzewodowo bo nie mam co podłączyć pod protokoły, chyba że jeszcze smartfon i waciki. Ale odchodząc gazomierz można również zainstalować odpowiednie wtyczki do Kodi i cieszyć się filmami online i dopasowanymi napisami z line 🙂 , a Wasze zbiory mogą leżeć bezpiecznie na hdd. Autor tematu ma u mnie punkta za postawienie pytań i rozwiązanie samemu problemu.