Podziel się wrażeniami!
Google Play telewizora - market z aplikacjami wyświetlany na telewizorze w AndroidTV
Google Play globalny - market z aplikacjami wyświetlany np. na komputerze, w przeglądarce
Poniższe odkrycie utwierdziło mnie jeszcze bardziej w tym, że wybór AndroidTV był słuszny i pozostaje mi mieć nadzieję, że SONY zapewni wszystkim aktualizację i dalszy rozwój tej platformy (rozwój, w kontekście zgłaszania sugestii do Google, które pozwolą z produktów SONY wycisnąć jeszcze więcej).
Materiał VIDEO dla tych co nie lubią czytać: https://www.youtube.com/watch?v=PaJd8KEDP_E
Na przestrzeni ostatniego roku, można było zaobserwować bardzo duży przyrost liczby aplikacji na AndroidTV. O ile nadal można by mieć uwagi co do aplikacji funkcjonalnych, to liczba gier przytłacza.
W materiale na YouTube, który przygotowałem wcześniej - kliknij tutaj lub kliknij tutaj, pokazywałem, że instalacja plików .apk (źródła zewnętrzne), nie jest trudna. Ale dla zwykłego użytkownika, może rodzić pewne obawy.
Przy okazji szukania pewnych rozwiązań i informacji na temat AndroidTV, trafiłem na kilka aplikacji (np. aplikacja do podmiany domyślnej aplikacji przycisku Netflix czy aplikacja do klonowania appek, która robi skróty w sekcji Aplikacje i Gry), które... były kompatybilne z telewizorem (AndroidTV) ale... nie było ich w Google Play telewizora.
Jak to? Przeglądając Google Play globalny (o ile jesteście zalogowani i macie inne urządzenia z Androidem) możecie sprawdzić, czy wybrana aplikacja jest kompatybilna z Waszym telewizorem, tabletem, telefonem. Co się okazuje, Google Play bardzo ładnie rozpoznaje telewizor i pozwala na instalację aplikacji z poziomu Google Play Globalnego. Ale ciekawostką jest to, że pomimo kompatybilności aplikacji z telewizorem, sporo z nich nigdy nie znajdziecie w Google Play telewizora, co pokazałem na filmie.
Osobną sprawą jest to jak działa wyszukiwarka w Google Play telewizora - tu napiszę tak, jeśli czegoś szukacie, to wpisujecie pojedyncze frazy, nazwy ze spacjami, nazwy bez spacji. przekonałem się że szukając np. po frazie terminator, i wpisując ter (3 znaki) mam zero wyników, wpisując terminato (bez ostatniej) nadal mam zero. nie działa to tak sprawnie jak na komputerze, że wpisanie tyryminator powoduje że google samo poprawia błędy czy dopasowuje aplikacje. appcloner wpisany jako app cloner nie został znaleziony. usunięcie spacji pomogło.
W praktyce wszystko co wyżej napisałem oznacza:
Google Play telewizora to wielka zagadna, ale skorzstanie z jego globalnej wersji, sprawia, że instalacja z nieznanego źródła (pliki .apk) praktycznie staje się zbędna.
Damaranus, bardzo cieszą nas takie treści w naszej społeczności. Dziękujemy, że podzieliłeś się wartościowymi informacjami z resztą użytkowników. Życzymy Ci wielu przyjemności z użytkowania sprzętu Sony.
Pozdrawiamy, zespół Sony
Damaranus świetna robota ! ! ! Rozgryzałeś może temat z tego forum http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=270820 https://vimeo.com/163865391 wygląda baaardzo obiecująco ! Może jakiś filmik z tego zrobisz po polsku.Pozdrawiam !
Jestem pod wrażeniem, ale nie wiem czy mój domowy budżet poradziłby sobie z takim wydatkiem. Nie mniej chętnie zapoznam się z tematem i być może znajdę chwilę na stworzenie polskiego poradnika. Jeśli działa to na tyle szybko jak to pokazują, to doposażenie telewizora SONY może naprawdę byś strzałem w dziesiątkę.
http://www.dobreprogramy.pl/command-dos/Raspberry-Pi-OSMC-Hyperion-Ambilight-TV,71741.html rzuć okiem na to. Jednak z tego co widzę cały bajer rozchodzi się nadal o to, że źródło obrazu musi być z zewnątrz, chociaż jeszcze nie do końca rozumiem wszystkie elementy i ich przeznaczenie. Nie mniej jak widać jest to relane, chociąz nadal nie widzę odpowiedzi na pytanie czy da się wykorzystać Android TV... z telewizora.
są i gotowe rozwiązania proponuję rzucić w goggle LIGHTBERRY .Ja takie rozwiązania już mam i muszę powiedziećże śmiga to wyśmienicie z żródeł zewnętrznych natomiast zaplikacj wenetrznych androidaTV niestety nie.
tu macie próbkę:)
https://www.youtube.com/watch?v=L4tcCK6XhoA
A jak przefiltrować aplikacje na google play, przeglądając za pomocą przeglądarki na stacjonarnym OS, tak by filtrować jedynie te aplikacje które są kompatybilne na Android TV? Tzn. bym nie musiał klikać w każdą pojedyńczą aplikację by sprawdzić czy jest kompatybilna z TV tylko by od razu mieć listing aplikacji kompatybilnych tylko z TV a nie także z innymi moimi urządzeniami. Szukałem pobieżnie, próbowałem cokolwiek wyklikać w przeglądarce ale nie widzę takiej opcji.
Nie ma takiej opcji. Wprwadzie jak wpiszesz w Google, np. aplikacje androidtv google play albo gry androidtv google play to wyskoczą Ci 2 linki do Google Play które pokazują pozycje kompatybilne, ale listy są bardzo ubogie. Więc odpowiedź brzmi nie da się.
Rozmawiałem z Supportem Google na ten temat i nie ma takich linków.
Co do drugiego pytania, to z tego co wiem nie ty jedyny chciałbyś aby Google filtrowało wyniki i wyświetlało np. tylko pozycje kompatybilne z urządzeniem, które Ty Wskazesz. Zakładam że jesteś zalogowany i wybierasz sobie... strzelam że rozwiązaniem i ograniczeniem jest wydajność serwerów i ich zbytnie obciążenie budowaniem takiego filtrowania.
W chwili obecnej pozostaje tylko szukać co ciekawszych tytułów w przeglądarce i sprawdzać kompatybilność. Pamiętaj jednak że to co znajdziesz w Google Play globalnym, nawet jeśli pojawi się info że jest kompatybilny z TV, to nie masz 100% gwarancji że faktycznie wszystko jest OK. Trafiłem kilka aplikacji, których orientacja nadal jest błędna. Nie mnie, baw się.
W sklepie google pojawiła sie aplikacja showmax po wpisaniu litery w jest powyżej 50 pozycji. Szukając po nazwie sklep play nie znajduje showmaxa
No tak, ale po wpisaniu pełnej nazwy SHOWMAX jest tylko jedna pozycja
Jestem zdania że wyszukiwarka Google Play w AndroidTV jest gorzej jak marna. A nawet nie tyle marna co wprowadzająca w błąd. Raz że bardzo kiepsko radzi sobie wyszukując po kilku literach (nie potrafi, zwraca zerowe wyniki) to jeszcze wpisanie np. nazwy (podaje przykład, nie sprawdzajcie) show max zwróci nam ZERO, a showmax zwróci nam WYNIK. Gorzej jest z nazwami np. 3 częściowymi gdzie np. nie wiesz jak wpisać bo nie zapamiętałeś i piesz (przykład) ESFILE EXPLORER a on zwraca ci zero bo powinieneś wpisać ES FILE EXPLORER itp.
Dlatego w swoich filmach proszę i namawiam, aby najlepiej zlecać instalacją z komputera lub szukać na kilka sposobów.