anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bluetooth w tv KD-75XH9505 podpina się pod zajęte już słuchawki

profile.country.PL.title
hipis_1
Poszukiwacz

Bluetooth w tv KD-75XH9505 podpina się pod zajęte już słuchawki

Hej.

Telewizor Sony chce być na bardzo cwany, ale wydaje się głupi, bo gdy korzystam ze słuchawem bluetooth zesparowanych z laptopem i biorę np. udział w jakimś spotkaniu, to po włączeniu telewizora, ten łączy się ze słuchawkami odcinając tym samym swoje głośniki. Słyszę dalej spotkanie online z laptopa, ale nie mam już dźwięku w tv póki nie odłączę ręcznie słuchawek w tv. Ale gdy je odłączę i mam znów dźwięk z tv, to po rozłączeniu i włączeniu słuchawek w celu korzystania z laptopa, tv znów sam się podłączy pod słuchawki i sytuacja się powtarza.

A jak słucham muzyki na laptopie np. z youtube,  i słuchawki są w pasku głośności jako Stereo, to po włączeniu tv on przejmuje i daje dźwięk zamiast laptopa, a jak są wybrane jako Hands Free AG Audio, to telewizor tylko się wycisza, a dźwięk dalej jest z laptopa.

Straszne pomieszane z poplątanym.

Do tego od razu wolniej działa menu telewizora, gdy "podpina się" pod słuchawki.

Ktoś ma ten problem? Jak go zgłosić Sony? Tego nie da się rozsądnie używać.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Próbowałeś ręcznie wyłączyć bluetooth w TV? W starszym androidzie taka opcja była w ustawieniach, nie wiem jak teraz. Możesz wtedy uruchomić go w momencie gdy chcesz używać sluchawek. Jeżeli bluetooth i tak uruchamia się po ponownym uruchomieniu tv to faktycznie słabo.

 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Dziwne zjawisko, w XH9096 nic się nie sparuje samoistnie. Wyłączyć bluetooth zawsze można ale wtedy nie będzie działał mikrofon w pilocie.

profile.country.PL.title
hipis_1
Poszukiwacz

Mogę wyłączyć bluetooth i wtedy nic samo się nie załączy, ale wtedy będę musiał bardziej celować pilotem w stronę telewizora. Chodziło mi o odłączenie słuchawek w menu, czyli sam bluetooth telewizora działa. Wtedy po wyłączeniu słuchawek działających z laptopem i ponownym ich włączeniu, tv sam znów podłącza słuchawki.  Z tego co wiem, to jest priorytet rozmowy nad, nazwijmy to, używaniem takich słuchawek do muzyki, ale po cholerę tv łączy się ze słuchawkami, które są zajęte przez inne urządzenie już wcześniej? Widzę jedynie jakiś sens, że siedzę sobie na słuchawkach i oglądam tv, dzwoni mi telefon albo aplikacja w laptopie, odbieram, słuchawki się same przestawiają na odbiór tej rozmowy, a po rozłączeniu wraca dźwięk z tv. Ale to moje domysły i nie scenariusz z którego korzystałem.