anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak internetu w SONY BRAVIA KDL-65HX955

profile.country.PL.title
PaKacel
Poszukiwacz

Brak internetu w SONY BRAVIA KDL-65HX955

Cześć, Jestem nowym na tym forum. Mam telewizor SONY BRAVIA KDL-65HX955 i chcę go zaktualizować, tzn zaktualizować oprogramowanie telewizora samego. Połączenie z siecią mam kablowe LAN. Konfiguracja sieci LAN przebiegła pomyśnie. Jednakże kiedy chcę odświeżyć zawartość internetową to wyskakuje mi błąd Sony<2200> i każe mi przejść do ustawień sieci. Kiedy przechodzę do ustawień sieci i robię diagnostykę to wszystko jest ok. Chciałem zaktualizować oprogramowanie telewizora, bo nigdy od dnia zakupu (rok 2012) nie robiłem tego i wyskakuje komunikat że nie może  znaleźć aktualnego oprogramowania. 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Proponuję aktualizację oprogramowania za pomocą pamięci USB:

https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-legacy-lcd-tv/kdl-65hx955/downloads/Z0000283

 

Pozdrawiam

 

 

profile.country.PL.title
PaKacel
Poszukiwacz

Zrobiłem zgodnie z instrukcją, włożyłem usb z plikiem, uruchomiłem tv i pojawił się komunikat: wykryto USB, brak pliku konfiguracyjnego. Resetowałem tv, tzn przywróciłem ustawienia fabryczne i też nie widział oprogramowania na USB.

Kiedy ściągałem upgrade ze strony sony, utworzył mi się folder 'sony_dtv0FA20A02A0A2_00001100' a w nim plik '00001100_0689006e.bin'. Nie wiem czy ten plik jest prawidłowy, bo nazwa foldera jest zgodna z instrukcją SONY, ale o takim pliku w folderze SONY nic nie mówi. Zastanawiam, czy plik z rozszerzeniem .bin może być plikiem konfiguracyjnym? Dzisiaj spróbuję sam plik wyciągnąć z foldera 'sony_dtv0FA20A02A0A2_00001100' i spróbować w ten sposób ... chyba, że jest jeszcze inna metoda ...

profile.country.PL.title
PaKacel
Poszukiwacz

Poza tym ściągnięty folder z plikiem ma wielkość '96,1 MB (bajtów: 100 769 792)', a nie jak w instrukcji SONY jest napisane  'rozmiar 100,783,958 bajtów'. I teraz nie wiem, może jest jakaś inna forma ściągnięcia właściwego pliku ...?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Plik po ściągnięciu ma powinien mieć rozmiar tak jest napisane w instrukcji. Ważnym jest to aby patrzeć na rozmiar a nie rozmiar na dysku:

Przechwytywanie.JPG

Plik należy później rozpakować co również opisane jest w instrukcji.

 

Pozdrawiam