anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak rekomendacji Google TV XR-65X90J

profile.country.PL.title
Pl07R3K
Poszukiwacz

Brak rekomendacji Google TV XR-65X90J

Po którejś z aktualizacji zniknęły wszystkie rekomendacje z ekranu Dom w Google TV i już nie wróciły pomimo kilku kolejnych aktualizacji (obecnie mam PKG6.5660.0668EUA).

Na ekranie Dom wyświetlany jest jedynie pasek Twoje aplikacje na górze.


Tryb Tylko aplikacje jest wyłączony.

W Ustawieniach w Twoje serwisy jest tylko fabrycznie preinstalowane Prime Video, nie pojawiły się HBO Max, Netflix i Player, które oglądam. Wydaje mi się, że to może być przyczyną. 

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

nie jestem specjalistą, ale o ile pamiętam za soft w tv Sony (i pozostałych firmach korzystających z softu google) odpowiada google i jeśli coś pozmieniali na gorsze, to trzeba chyba uderzać do google...

profile.country.PL.title
bartekmgospel
Poszukiwacz

Mam to samo. Jestem mega wkurzony, gdyż myślałem że Google tv w Polsce fajnie działa. A przynajmniej nie gorzej niż android tv na mi boxie.  U mnie brak rekomendacji, nie ma opcji odtwarzaj dalej, która była na wczesniejszym android tv. Nawet wyszukiwanie w asystencie google pomija filmy na HBO,player, z netflixa filmy czasami pokazuje a czasami nie. Czy u wszystkich tak działa Google tv w telewizorach Bravia? 

profile.country.PL.title
Marek_
Poszukiwacz

Hej, mam to samo. TV XR-65X90J soft v6.6070. Próbowałem już prawie wszystkiego (włącznie z ubijaniem aplikacji systemowych) - oprócz przywracania ustawień fabrycznych, ale bez przesady nie będę TV ustawiał co chwila po resecie. Może ma ktoś inny pomysł jak przywrócić rekomendacje na ekranie startowym?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

jeszcze możesz sprawdzić w sklepie Play czy masz jakieś aktualizacje. Bo aktualizacja TV to jedno, a aktualizacje google sklep to drugie i nie wszyscy nawet wiedzą gdzie tego szukać. Na pilocie przycisk wejścia (górny lewy przy tym kółku ze strzałkami) i jak nie widzisz GooglePlayStore na lisciście, to musisz dodać plusikiem na końcu. Jak już w to wejdziesz to wchodzisz na avatarka, podobnie jak w launcher i już zobaczysz co dalej. Jak to nie pomoże, to zapewne zostaje tylko przywracanie ustawień fabrycznych. 

profile.country.PL.title
Marek_
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź, niestety to też nie pomaga. Wszystkie aplikacje mam aktualne a rekomendacji w dalszym ciągu nie ma. Włączenie i wyłączenie opcji "tylko aplikacje na ekranie startowym" też nie pomaga. No trudno, może kolejna aktualizacja softu coś zmieni. Spróbuję ten reset do fabrycznych - ale przyznam szczerze, że nie chce mi się wszystkiego ponownie instalować i ustawiać. Dzięki.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

ostatnia aktualizacja Goggle TV Home jest u mnie z 7 grudnia 2022, TV Setup z 21 listopada no i ta ważna czyli Android System WebView z 13 grudnia 2022 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

a próbowałeś już włączać i wyłączać to Tylko aplikacje w konto, tylko że za każdym razem trzeba robić uruchom ponownie żeby zadziałało , no i paczam jeszcze na tą aplikację na fonie Google home, może tam coś poszperać i poszukać...

 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

tego nie robiłem ale tak mi do głowy przyszło, jakby usunąć konto na chwilę i ponownie dodać, ale nie mam pojęcia czy to ma sens

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

chyba że jeszcze odinstalowanie aplikacji np HBOmax i ponowne instalowanie, bo to może od tej strony znika. Oczywiście Netflixa nigdy nie było na home w rekomendacjach i pewnie nie będzie...