anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciemny i zamglony obraz na kanale Canal + 4 k.

profile.country.PL.title
OlgierdPSP
Poszukiwacz

Ciemny i zamglony obraz na kanale Canal + 4 k.

Jestem od trzech lat właścicielem telewizora Sony KD-55X8505C. Ogólnie jestem zadowolony z jakości obrazu i nie miałem żadnych kłopotów podczas jego użytkowania. Problem się pojawił w momencie gdy odnawiając umowę z platformą Canal + dostałem w użytkowanie dekoder 4 k Ultrabox. Jakość obrazu na kanałach HD jest bardzo dobra. W ustawieniach telewizora dotyczących parametrów obrazu(np. tryb obrazu żywy) mam ustawione wielkości, które mi bardzo odpowiadają. Po przełączeniu na kanał Canal +4k ultra HD albo na wypożyczalnie VOD ale tylko w przypadku materiałów 4 k tryb obrazu zmienia się z żywego na tryb Wideo HDR, który mnie nie zadowala. Oczywiście nie ma żadnej możliwości zmiany tego trybu (szare , nieaktywne podświetlenie). Jedynie mam aktywne niektóre parametry, które mogę zmienić ale generalnie nie przynoszą one oczekiwanego skutku. Telewizor z dekoderem mam podłączony kablem HDMI , obsługującym format 4 k. Wszelkie ustawienia dekodera jak i telewizora (między innymi format HDMI, gdzie zmieniłem go na ulepszony) nie przyniosły skutku. Pytanie - gdzie szukać przyczyny?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

@Lumbagoo może będziesz w stanie pomóc?

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

W momencie kiedy TV wykryje sygnał HDR, sam przestawia się w tryb HDR, powinny być 2 opcje, HDR żywy i standard. Natomiast są to ustawienia optymalne pod sygnał HDR, jeżeli oglądasz telewizor na wysokich wartościach podświetlenia to moze być faktycznie szok, ale nie znaczy że jest źle. Czy używasz Netflix/Amazon Prime? Czy tam sygnał HDR wygląda inaczej? Możesz wyłączyć w ustawieniach HDR i będzie normalna obsługa ustawień obrazu. 

profile.country.PL.title
maria1003
Użytkownik

Olgierd PSP,mam ten sam problem.Mój tv to Sony KD-65-S 8505C , mam też canal+4K z dekodera Ultrabox.Jeśli nie ma w Twoim TV możliwości w ustawieniach wyłączenia HDR ,a u mnie niema takiej możliwości to nic nie zrobisz.Na początku emisji canal+4K były w większości w UHD i nie było problemu.Obraz był po prostu super.Teraz większość programów i sport emitują w UHD i jak dla mnie to porażka.Przymierzam się do zmiany na nowszy model bo ten HDR na moim TV nie jest do zaakceptowania.Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Możecie wrzucić jakieś zdjęcia, jak to wygląda? Jakich ustawień obrazu używacie na co dzień? 

 

Generalnie rzecz biorąc HDR jest świetny i całkowicie zmienia obraz, jednak telewizory z krawędziowym podświetleniem mają z nim duże problemy, ponieważ nie są w stanie precyzyjnie podświetlać konkretnych sektorów ekranu.

 

Kolejną kwestią, jest to że telewizory 4K z 2015 roku nie obsługiwały HDR, żadnej marki. Sony jako jedyny duży producent wypuściło Software'owa aktualizacje HDR dla min. X85c.