anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciemny i zamglony obraz na kanale Canal + 4 k.

profile.country.PL.title
OlgierdPSP
Poszukiwacz

Ciemny i zamglony obraz na kanale Canal + 4 k.

Jestem od trzech lat właścicielem telewizora Sony KD-55X8505C. Ogólnie jestem zadowolony z jakości obrazu i nie miałem żadnych kłopotów podczas jego użytkowania. Problem się pojawił w momencie gdy odnawiając umowę z platformą Canal + dostałem w użytkowanie dekoder 4 k Ultrabox. Jakość obrazu na kanałach HD jest bardzo dobra. W ustawieniach telewizora dotyczących parametrów obrazu(np. tryb obrazu żywy) mam ustawione wielkości, które mi bardzo odpowiadają. Po przełączeniu na kanał Canal +4k ultra HD albo na wypożyczalnie VOD ale tylko w przypadku materiałów 4 k tryb obrazu zmienia się z żywego na tryb Wideo HDR, który mnie nie zadowala. Oczywiście nie ma żadnej możliwości zmiany tego trybu (szare , nieaktywne podświetlenie). Jedynie mam aktywne niektóre parametry, które mogę zmienić ale generalnie nie przynoszą one oczekiwanego skutku. Telewizor z dekoderem mam podłączony kablem HDMI , obsługującym format 4 k. Wszelkie ustawienia dekodera jak i telewizora (między innymi format HDMI, gdzie zmieniłem go na ulepszony) nie przyniosły skutku. Pytanie - gdzie szukać przyczyny?

Oprogramowanie telewizora zaktualizowane do najnowszej wersji.

39 ODPOW. 39
profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

To co z tego, że Sony ma problem. Odbiera mi w miarę (w miarę bo do ideału brakuje dość znacznie 😁) HDR na netflixie, Odbiera też mi w miarę dobrze HDR na filmach pobranych z internetu. Nie udało mi się znaleźć ani jednego filmu HDR na YouTube, lub mój Sony nie rozpoznaje że to HDR, więc nie mogę sprawdzić jak to jest z youtube. Jedyny problem z fatalnym odbiorem HDR mam na C+ 4K, bo na każdym innym źródle obrazu HDR, obraz jest w miarę przyzwoity. O wiele prościej wywalić na złom jest platformę Canal + i nie psuć sobie nerwów fatalnym obrazem, szczególnie, że kończy mi się z nimi umowa, niż wywalić na złom telewizor za który zapłaciłem kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście Sony powinno się obudzić ze snu i poprawić firmware w swoich odbiornikach TV. Z tego co pamiętam, to ze dwa lata temu, zanim poprawili firmware, to i na netflixie obraz HDR był tragiczny, choć nie aż tak jak na C+..

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Który model telewizora posiadasz ?

Jak się wydaje kilka K na telewizor, to obraz nie ma być jakiś w miarę przyzwoity , tylko idealny.

profile.country.PL.title
Sahara02
Poszukiwacz

Mój model to KD 49XG9005

profile.country.PL.title
Slaw69
Poszukiwacz

gienek_pa

HDR w XF9005 na Youtube jest wyśmienity tu masz kilka kanałów z materiałami 4K HDR :

https://www.youtube.com/channel/UCAHHRXXBNrE9dc50XrKj5eg

https://www.youtube.com/channel/UCuc-y-lg4Q-vYLuFhZzkSvw

https://www.youtube.com/channel/UCYq-iAOSZBvoUxvfzwKIZWA

Na danym filmie YT wciskasz Action Mode potem Obraz i wyświetli sie tobie informacja czy dany materiał jest w HDR. Mam też kilka krótkich filmików na twardym dysku w DV to szczena opada. 

HDR i DV na Amazonie też ładnie wygląda a wręcz jak dla mnie lepiej niż na Netflix , nie mogę ocenić kanału Canal+4K bo nie posiadam, ale mam kilka programów na twardym dysku z tego kanału i obraz ładny.

 

 

profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

Jaki serial/film ma DV na Amazon (prime video)?

profile.country.PL.title
Slaw69
Poszukiwacz

hunter45pl

Serial: Tom Clancy's Jack Ryan , nawet wciągający 🙂

 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

mój, to  49XE9005

profile.country.PL.title
kv29ls60k
Użytkownik

To, że filmiki w YT 4k lub 8k HDR wyglądają świetnie na XF90  jest faktem i nikt tego nie kwestionuje. Szkoda tylko, że tego samego nie można powiedzieć właśnie o Canal + 4k. A na jakieś konkrety od expertów nie można liczyć, chyba ich wykończył koronawirus.

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

@marcinor 

Który model telewizora posiadasz ?

Jak się wydaje kilka K na telewizor, to obraz nie ma być jakiś w miarę przyzwoity , tylko idealny.

 

Posiadam KD-65XD9305. Ideał to kwestia gustu. Idealny obraz to moim zdaniem jest na filmach 4K LDR. HDR czy to na filmie 4K (2160p) czy to na 1080i lub 1080p jest moim zdaniem w telewizorach Sony o wiele gorszy niż LDR. Może to właśnie dlatego wszystkie telewizory które stoją na półce w sklepie wyświetlają obraz LDR, jednocześnie reklamując, że jest to HDR. Nie wiem dlaczego na telewizorach Sony, a przynajmniej na moim telewizorze, obraz HDR, obojętne czy leci film z Netflixu, czy leci z dysku twardego, jest przy ciemnych scenach znacznie za ciemny. Przy jasnych scenach wszystko jest ok, natomiast gdy wyświetlane są ciemne sceny to ekran jest prawie czarny. Po prostu w telewizorach Sony, procesor który przetwarza obraz HDR, interpretuje cienie jako czerń. Oczywiście można regulować w telewizorze poziom czerni, lecz jeśli poziom czerni ustawi się zbyt wysoko to niestety rozjaśniamy nie tylko cienie lecz i czerń i obraz robi się mdły tak jak na C+ 4K. Zastanawiam się czym to może być spowodowane. Czy przypadkiem Sony do swoich telewizorów, nie wepchnęło matryc LDR które potrafią wyświetlić jedynie RGB o 24bitach, a z tego co wiem to HDR wymaga 32 bity na każdą składową koloru. Z powodu tańszych matryc, pewnie Sony próbuje programowo przetworzyć 32 bity na 24 bity i z tego powodu albo szarości wpadają im w zupełną czerń tak jak na Netflixie lub czerń wpada im w szarość tak jak na C+4K

 

 

 

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Mam ten sam problem jedynie lepszy obraz poprzez obraz w obrazie jeszcze ujdzie ale 4k na nc nie do wyregulowania obraz padaka