anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co się stało z matrycą?

profile.country.PL.title
WaclawRanger
Poszukiwacz

Co się stało z matrycą?

Grałem sobie i boom nie mam telewizora. Cały ekran wysypało pikselami poczym zastygł i nic nie mogłem zrobić. Odłączyłem zasilanie po chwili podłączyłem z powrotem i już nie chciał się włączyć. Ktoś wie co się dokładnie z nim stało? Jak zadzwonią z serwisu to będe wiedział co mówić. A TV to Sony Bravia KD43XF85 kupiony rok temu...20190426_163920.jpg

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@WaclawRanger zgłosiłem problem do supportu - oto odpowiedź:

Zaleciłbym wykonanie tzw. twardego resetu odbiornika. Poniżej przesyłam instrukcję, zgodnie z którą należy postępować:

1. Odłącz przewód zasilający od gniazda elektrycznego.
2. Naciśnij VOL- (na panelu TV) oraz przycisk zasilania/POWER na urządzeniu (panel telewizora) i przytrzymaj go.
3. Ponownie podłącz zasilanie, trzymając klawisz VOL- i przycisk POWER na urządzeniu.
4. Dioda LED zmieni kolor na zielony po około 30 sekundach.
5. Puść klawisze.
6. Telewizor uruchomi się ponownie 2 razy i przełączy do ekranu pierwszej konfiguracji.
7. Przejdź przez wstępną konfigurację odbiornika, ale nie wyszukuj kanałów ani nie loguj do konta Google.
8. Gdy w menu głównym pojawi się możliwość przejścia do Ustawień, wybierz Pamięć i resetowanie, następnie zatwierdź opcję "Przywróć ustawienia fabryczne".
9. Wykonaj reset fabryczny, kiedy telewizor przejdzie do ekranu początkowego, wypełnij konfigurację w pełny sposób (strojenie kanałów, logowanie do konta Google itd.).

W przypadku, gdy powyższy reset nie przywróci funkcjonalności odbiornika, rekomenduję zlecenie usługi serwisowej. W celu złożenia zlecenia serwisowego, należy skorzystać z formularza, który jest dostępny na stronie:

https://bit.ly/2BUdUOc

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
jarixo
Użytkownik

I co? Pomógł twardy reset czy jednak serwis?

profile.country.PL.title
WaclawRanger
Poszukiwacz

Serwis