anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem XR65X90J co zrobić

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Problem XR65X90J co zrobić

Co z takim fantem zrobić. W grudniu żonka na prezent do PS5 sprezentowała mi wyżej wymieniony TV, ale od jakiegoś czasu pojawiły się na matrycy jaśniejsze pionowe pasy, które widać na ciemniejszych scenach.

Czy można spróbować coś z tym zrobić w sensie ustawień czy w ostateczności resetowania ustawień? Czy od razu zgłosić do reklamacji tv.

Nie chciałbym robić resetu ustawień do fabrycznych bo miałem robioną kalibrację tv, no ale wieczorem wygląda to kiepsko. Gdyby to był jakiś budżetowy tv to może bym przełknął, ale tv za grubą kasę, dedykowany PS5 i obraz wygląda bardzo średnio.
Poniżej załączam zdjęcia jedno w menu tv, a drugie podczas włączonej gry na PS5.IMG_2040.JPGIMG_2048.JPG

51 ODPOW. 51
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Na wszystkich źródłach tak jest czy tylko z PS5? Na YT czy Netfix tak samo? Sprawdź jeszcze na innych trybach obrazu

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Pierwsza fotka jest z menu telewizora. Druga z konsoli. Z drugiej strony jakie to ma znaczenie? Problem nie leży w konsoli bo podłączona do innego tv nie pokazuje takich pasów. Z resztą Sony reklamowało ten tv jako stworzony do PS5, a szczerze przypominając sobie przejścia z serwisem z wcześniejszym telewizorem to już jestem mega zdołowany.

Ja telewizor wyświetla dynamiczny obraz to nie jest to tak wyraźne ale na netflixie też wydać takie pasy tylko trzeba się bardziej przyjrzeć.

Jestem rozczarowany bo z wcześniejszym tv też miałem problem, którego serwis nie uznał, a ten tv jest drugim tv, który służy głównie do grania więc w oczy kłuje ten obraz.
Po to był kupiony pod PS5 żeby ta jakość obrazu była dobra, a wychodzi, że kupując tv Sony znów strzał w kolano.

profile.country.PL.title
Pablo1984
Użytkownik

Witam. Mam ten sam problem z telewizorem. Ten sam model i tyle samo cali. U mnie telewizor poszedł do serwisu i wrócił z tym samym problemem. Może ktoś wie jak to naprawić 

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Raczej bym się nie spodziewał tutaj pomocy, bo też jej nie otrzymałem.

Ja niestety straciłem zaufanie do Sony jako producenta TV, miałem wcześniej telewizor z krawędziowym podświetleniem i po pół roku wyszły takie plamy na całym tv, że dramat. Serwis zabrał tv i po 2 tygodniach oddali i powiedzieli, że wszystko w porządku, no śmiech na sali.

W zeszłym roku kupiłem XR jako flagowy model z zeszłego roku i mam to samo co Ty i dobrze, że w ostatnim czasie miałem za dużo pracy żeby wysłać go do serwisu bo jak by mi serwis odpisał, że jest ok to by mnie krew zalała.

Wcześniej kumpel polecał mi LG C1, ale pomyślałem, że XR do PS5 będzie idealny, a mogłem dołożyć tego tysiaka i kupić LG, ale jak zwykle mądry Polak po szkodzie i niedługo kupię telewizor do sypialnie, ale na pewno nie Sony, tyle w temacie.

 

Na jakimś forum ktoś polecał żeby zrobić reset tv do ustawień fabrycznych, ale też płaciłem za kalibrację tv więc nie wiem czy jest sens i ustawiać wszystkie od początku nie wiem czy mi się chce.

Jak byś coś działał i poradził sobie lub coś nie przyniesie efektu daj proszę znać będę wdzięczny.

profile.country.PL.title
Pablo1984
Użytkownik

Witam ponownie. Reset telewizora nic nie daje. Robiłem kilka razy i nic. Napisałem już do serwisu że dostałem telewizor w takim samym stanie jakim go wysłałem. Zobaczymy co dalej. Tak z ciekawostek to mam 2 kumpli którzy kupili w tym samym czasie ten sam model telewizora co ja i wiesz co. Oby dwa się popsuły. W jednym padła płyta główna i wymienili a w drugim matryca i kumpel dostał nowy. Coś jest nie tak z tym modelem. Na pewno tego tak nie można zostawić. Nie po to dajemy 5 tyś za telewizor żeby jasne paski oglądać i psuć sobie całą zabawę z oglądania lub grania na telewizorze. Będę informował na bieżąco w tej sprawie. Pozdrawiam 

profile.country.PL.title
Sebastian81
Poszukiwacz

Mam to samo wychodzi na to że sony to jednak produkty niższej kategorii.

Trochę się zawiodłem

Cza było brać TCL

 

Co ciekawe problem wyszedł od zakupu ps5 ciekawe dlaczego 

profile.country.PL.title
MiroEs
Użytkownik

Reklamuj. 

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Jak coś załatwisz w tej sprawie to będę wdzięczny za informację

profile.country.PL.title
Pablo1984
Użytkownik

Witam. Sprawa załatwiona. Złożyłem reklamację po raz 2 i dostałem nowy telewizor. Także radzę reklamować. Pozdrawiam