anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy warto kupić telewizor OLED?

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Czy warto kupić telewizor OLED?

Jeden z moich telewizorów Sony jest już dość leciwy. Ma już za sobą około 12 lat bezawaryjnej pracy. Choć obraz jest tak samo dobry jak w dniu zakupu, to jednak z powodu dość znacznego wieku telewizora, zastanawiam się nad wymianą telewizora na nowy. Dużo słyszałem o idealnym obrazie jaki oferuje technologia OLED i planowałem wymianę swojego starego LCDeka na jakiś smart TV z matrycą OLED. Planowałem kupno telewizora OLED do czasu aż przeczytałem ten post a konkretnie tłumaczenie powodu dla którego powstał opisywany tam problem przez @

Community Team
.  Zaniepokoiło mnie takie tłumaczenie:
 
"Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi
poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych"
Czyli mam rozumieć, że  jeśli  kupię telewizor OLED Sony i będę oglądał na nim przez 6 godzin dziennie (bo tak lubię),
program informacyjny  gdzie są wyświetlane paski informacyjne, to mam spodziewać się, że po roku będę musiał
wymienić na własny koszt matrycę w telewizorze, ponieważ jest to niezgodne z przeznaczeniem użytkowanie odbiornika TV?
Dziwne, bo na moim starym Sony oglądam jakie chcę  programy i nic mu się nie dzieje?
Czy obecnie technologia OLED jest naprawdę aż tak mało trwała?
45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Wszystkie tego typu testy są skondensowane w czasie, nikt nie będzie robił testu przez  2 lub 3 lata, to paranoja, to kilka nowych generacji tv.

profile.country.PL.title
Lukasz09_.
Poszukiwacz

Ja niestety kupiłem i bardzo żałuję. Od samego początku jest problem z wifi. Telewizor nie widzi sygnału lub bardzo słaby na którym nie można oglądać filmów z różnych platform. Problem był wielokrotnie zgłaszany podczas gwarancji, na której to wymieniono również moduł wifi w TV. Oprócz tego bardzo czego się zawiesza, wyłącza i trzeba go raz w tygodniu resetować. Polecam rozważenie inne firmy, która ma dostępne model oled. Są dużo lepsze i mniej zawodne. Problem o którym pisze mają praktycznie wszyscy moi znajomi posiadający podobne TV Sony Oled z android 

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

OLED tylko do lansu, do sporadycznego oglądania  filmów najlepiej w salonie do kina domowego, do codziennego użytku oglądania TV naziemnej nawet SONY odradza !!! i nie uznaje wypalenia matrycy OLED. 

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Żenujące. Mam 4500 godzin przejechanych na Sony A8H. Ustawienia jak sugerowane na HDTV przez Vincenta. Tv służy do codziennego oglądania różnych programów w tym informacyjnych. Większych bzdur jak powyżej nie słyszałem.Jak ktoś nastawi oczojebne ustawienia i cały czas TVP info to może, ale w innych przypadkach to fantastyczny telewizor bez wypaleń.🤟🔥🤟

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Łukasz09, To chyba ty masz tylko ten problem i Twoi znajomi.😂😂😂

profile.country.PL.title
gregorkross
Użytkownik

Potwierdzam Sony led KD-55XH9505 jest mega