anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dźwięk 5.1 z youtuba na Bravia KD49-XD7005 vs STR-DH500

profile.country.PL.title
Moller
Poszukiwacz

Dźwięk 5.1 z youtuba na Bravia KD49-XD7005 vs STR-DH500

Mam problem z odtwarzaniem dźwięku dolby digital 5.1 w apmlitunerze Sony STR-DEH500

 

TV Bravia KD-49XD7005 podłączony do amplitunera kablem optycznym.

Do TV podłączony jest dekoder (turborekorder) NC+ kablem HDMI.

Podczas odtwarzania na TV kanałów z dekodera z dźwiękiem DD 5.1 (np. Canal+ lub MTV) amplituner wykrywa prawidłowo dźwięk DD 5.1 (amplituner ustawiony na automatyczne wykrywanie rodzaju dźwięu).

Kiedy na TV włączany jest dźwięk DD 5.1 z np. Youtube to amplituner wykrywa tylko stereo.

 

Jak ustawienia wybrać aby dźwięk był w formacie dolby digital 5.1 również z youtube'a.

Czy wogóle takie ustawienia sa dostępne ?

NIewiem jak sprawa wygląda z innych źródeł np. USB czy aplikacji NETFLIX

 

Może miał ktoś podobne doświadczenia.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za zaptanie.

Ostanimi czasy na naszym forum pojawił się problem, który moze być pokrewny.

https://community.sony.pl/t5/telewizory/problem-z-dzwiekiem-w-serwisach-internetowych/m-p/2291206

Proponujemy spróbować tego samego sposobu aby rozwiązać problem, mianowicie:

Prosze spróbować równolegle z HDMI podłączyć urządzenia kablem optycznym, albo przez złacze cyfrowe SCART. Któreś z tych złącz kino i TV na pewno posiada.

Czekamy na informację zwrotną.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
Moller
Poszukiwacz

Tv z kinem domowym podlaczone jest kablem optycznym, w amplitunerze brak
wejscia hdmi. Co ciekawe przy tej samej konfiguracji polaczeniowej dzwiek
5.1 dekoder nc+ -> tv -> amplituner jest wszystko ok tzn. Dzwiek 5.1 jest
rozpoznawany przez amplituner
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Mam czasem wrażenie że aby prawidłowo widziały się urządzenia, ważna jest kolejność ich włączania. Czasem muszę resetowac tv jak w czasie już działającego video chce włączyć amplituner. Więc na czysto przy uczcie kinowej włączam ampli pierwsze a następnie tv. Wtedy android działa stabilnie i wszystko widzi prawidłowo.

profile.country.PL.title
Moller
Poszukiwacz

Niestety nic nie pomaga. W dalszym ciągu TV przesyła dźwięki DD 5.1 tylko z kanałów z dekodera NC+.

profile.country.PL.title
spolkrzychu1wyjfa
Użytkownik

Na chwile obecną YouTube nie obsluguje dzwieku przestrzennego w standardach Dolby czy DTS. Mozna wrzucac material z dzwiekiem DD, ale jest to konwertowane do stereo.

Tak przynajmniej bylo jeszcze kilka miesiecy temu, kiedy testowalem pliki z kamery Panasonic z kodowaniem DD 5.1 - przy odtwarzaniu zawsze bylo stereo i tyle.

Zeby sprawdzic dzwiek Dolby polecam konto testowe Netflix - przy filmach jest informacja jaki dzwiek jest przy roznych materialach.

profile.country.PL.title
MariuszGolebiewski
Poszukiwacz

Witam,

Mam ten sam problem z TV SONY AG 9.

 

TV mam podłączony z amplitunerem DENON AVR 4500 H zarówno kablem HDMI jak i kablem optycznym,

 

Oglądając TV z dekodera multimedii, czy netflix poprzez Apple TV wszystko jest ok.

 

Problem występuje jedynie z poziomu aplikacji Netflix (oraz innych jak YT czy HBO) na TV Sony - wtedy slychać jedynie dzwięk stereo (nie widać w ogóle możliwości wyboru dzwięku 5.1)

 

Próbowałem zmieniać ustawienia dźwięku na TV i nic nie pomogło. 

 

Komuś udało się rozwiązać ten problem?

 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli korzystasz z połączenia HDMI nie  ma potrzeby używania kabla optycznego. Wystarczy kabel HDMI podłączyć do HDMI ARC w TV i do amplitunera.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
MariuszGolebiewski
Poszukiwacz

Kiedy odlacze zypelnie kabel optyczny to dzwieku nie ma w ogole (moze to kwestia odpowiednich ustawieni na TV, ale jest ich sporo i probowalem roznych konfiguracji i nic sie nie zmienia)

 

Zastanwia mnie tez fakt, ze we wbudowanej aplikacji Netlfix nie mam mozliwosci wyboru rodzaju dzwieku 5.1

 

W aplikacji Netflix na apple TV jest taka mozliwosc.

profile.country.PL.title
spolkrzychu1wyjfa
Użytkownik

W ustawieniach TV trzeba zmienic tryb wyjscia dzwieku z PCM na Dolby Digital - nie wiem jak dokladnie sie to nazywa w menu tego TV.

I generalnie lepiej jest wyjsc przez ARC niz przez SPDIF.

Z glowy nie pamietam, ale chyba ARC moze wiecej przekazac.