anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Format sygnału HDMI - ulepszony vs standardowy format

profile.country.PL.title
fukcjusz
Poszukiwacz

Format sygnału HDMI - ulepszony vs standardowy format

Mój TV to akurat KD-65XF9005, ale pewnie problem dotyczy także wielu innych modeli.

W ustawieniach/zewnętrzne wejścia/format sygnału HDMI można sobie wybrać standardowy albo ulepszony format w przypadku mojego TV to ustawienie dotyczy wejść HDMI 2 oraz 3 dla urządzeń obsługujących transfer 18GB/s np. przesyłających obraz 4k 60p 4:2:0 10bit.

 

Zupełnie nie rozumiem po co wogóle jest ta pierwsza nawiasem mówiąc domyślna opcja (standardowy format) skoro ze słabszymi urządzeniami nie będzie żadnej różnicy w obrazie a przy tych lepszych zaznaczenie tej pierwszej opcji może powodować tylko pogorszenie obrazu. Odpowiedzi jakie otrzymałem na infolinii Sony są dla mnie niedorzeczne: "bo tak skonstruowany jest telewizor", "żeby Pan miał wybór". Jedynym sensownym wytłumaczeniem byłaby dla mnie sytuacja gdy z zaznaczenia tej pierwszej opcji (standardowy format) możnaby osiągnąć jakąś korzyść, np. starsze urządzenie wogóle nie chciałoby działać. Ale czy taka sytuacja wogóle jest możliwa?

 

Ogólnie to dla mnie dość słabe jest to, że te lepsze HDMI są tylko w ilości 2, przy czym HDMI3 jest jednocześnie jedynym, który ma kanał zwrotny audio (ARC). W sytuacji gdy ktoś ma np. tuner Cyfry+ 4k, kino domowe i konsolę już brakuje wejść i trzeba przepinać kable, bo HDMI 1 i 4 nie mają możliwości szybkiego przesyłu danych ani nie mają opcji ARC.

Tagi (1)
20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
mlodydudus
Użytkownik

ok, dziękuje za wiadomość.