anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kalibracja tv.

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Kalibracja tv.

Witam. Czy ktoś z was korzystał z profesjonalnego klaibrowania tv, jakie są wasze odczucia? 

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

Witam, korzystałem z profesjonalnej kalibracji telewizora. Różnica w obrazie jest naprawde widoczna. Więcej szczegółów bardziej ostry. Czy zrobiłbym jeszcze raz kalibracje . Zdecydowanie TAK. *

Przestrzegam Cię przed psełdo profesjnalistami, którzy kalibrują za pomocą tylko obrazów testowych.

 

* Powód edycji: post zawierał link do strony komercyjnej, co nie jest zgodne z regulaminem forum. 

 

profile.country.PL.title
pgrzesp
Użytkownik

No a ile taki zabieg kosztuje i mniej więcej czy coś jest podlaczane do tv czy ręcznie? 

profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

@pgrzespFirma która mi kalibrowała (nie moge wymienic nazwy na forum) pobiera 490 zł z dojazdem . Może to i dużo ale ustawienia robią robote. Człowiek podłącza generator obrazu i ustawia do urządzenia pomiarowego. Wszystko w menu telewizora. Na początku byłem sceptycznie nastawiony " Czy będzie obraz który mi będzie odpowiadał. Czy wydam kase i sam będe potem ustawiał. Nic z tych rzeczy. Obraz jest SUPER. Od kalibracji nic nie ruszałem. Czasami tylko jasność.

Sprzęt używany do pomiarów

Spektroradiometr JETI 1211

Kolorymetr Klein K10 i Klein K80

Generatory sygnału DVDO AVLab TPG, VirtualForge, Murideo Fresco Six-G

Oprogramowanie Calman 5 Ultimate, oraz LightSpace CMS

Odtwarzacz referencyjny, filmy, oraz materiał testowy

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Wydaje mi sie , że to Ty jesteś tym kalibratorem obrazu i się reklamujesz :tongue:

profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

@marcinorAkurat tej firmy nie trzeba reklamować na forach. Ma już swoją markę. Wystarczy poszukać w internecie.

Niestety mnie nie stać na sprzęt za 100tyś.

profile.country.PL.title
pgrzesp
Użytkownik

nawet jak sie reklamuje to co? to moze ktoś bedzie chciał, ja niestety nie potrzebuje kalibracji ,ez słyszałem od sprzedawcy w sklepie ale koszt takich ustawień kosztuje 150 zł.Posiadam sony xe8077 , tv posiada mnóstwo opcji do ustawień na własne potrzeby jak dla mnie to jest wystarczajace,Dziekuje za info pozdrawiam

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@GreeG71Czy firma ,która nie wie jak wygląda gniazdo w telewizorze  do podłączenia anteny satelitarnej może być wiarygodna?

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Można śmiało samemu skalibrować albo ręcznie albo wuyszukać odpowiednie / gotowce.  Płacenie firmom za kalibracje 500zł mija się z celem. 

Wystarczy że pojawi się jakiś updejt do firmware czy coś co sprawi ze zmienią sięjakieś opcje to znów trzeba placić ?:P  

 

 

profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

@Tomasz_Bielski  Można samemu skalibrować jeśli Ci to pasuje to OK.  Oszczędzasz pieniądze. Są jednak ludzie którzy oczekują czegoś więcej. Wież mi że próbowałem sam kalibrować. Znalazłem w sieci gotowe lecz różnica między tym co sam ustawiłem a profesjonalistą jest widoczna. Niestety każdy telewizor ma inną matryce i ustawienia mogą się różnic i najczęściej się różnią. 

Gdy kupię następny telewizor też zrobię kalibrację.

Nikogo nie namawiam.