anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49X8005C pobór mocy w trybie czuwania 23W!

qbol81
Poszukiwacz

KD-49X8005C pobór mocy w trybie czuwania 23W!

Mam pytanie: jaki jest pobór mocy w trybie czuwania dla telewizora KD-49X8005C? Gdzieś znalazłem, że jest to 0,5W, tymczasem u mnie jest to  22-24W! Miesięcznie to daje około 10 zł! O co tu chodzi? Nie mogłem znaleźć instrukcji obsługi mojego telewizora, dane mam ze strony jednego ze sklepów. SONY proszę o wyjaśnienia.

6 ODPOW. 6
qbol81
Poszukiwacz

Robią się z tymś jakieś jaja. Po kilku minutach spadło średnio do 1,3W, z tym że co jakiś czas, wartość ta znowu na chwilę wzrasta do 23W i opada do 1,3W. Zostawię na całą dobę watomierz w urządzeniu i postaram się nie włączać TV.

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

TV po wyłączeniu w stand by przechodzi do dwóch faz uśpienia. 

 

Pierwsza faza – większy pobór energii ale prawie natychmiastowe uruchomienie się TV po np. przypadkowym, niezaplanowanym  wyłączeniu (omyłkowe naciśniecie przycisku stand by).

Druga faza – pobór energii na poziomie 0.5W. Nastepuje po kilku minutach (ok 10 minut) od wyłączenia TV.

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

 

qbol81
Poszukiwacz

No i jestem po całdobowym pomiarze zużycia energii przez TV w trybie czuwania. Na szczęście nie wyszło tyle ile na początku się zapowiadało, ale jest ALE. Telewizor faktycznie na początku jest w dziwnym trybie, który trwa około 5 minut. Dziwne, że tak długo, skoro to ma zabezpieczać przed długim włączaniem w wyniku przypadkowego wyłączenia, to 1 minuta to aż nadto, powyżej tego czasu można przyjąć, że wyłączenie było celowe. Po tych pięciu minutach zużycie energii spadło z 23W na średnio 1,3W. Dziwne jest to, że co kilka, kilkanaście minut znowu pojawia się wzrost zużycia energii na 23W. Trwa to około 10 sekund i znowu spada do około 1,3W. Co w tym czasie robi TV - nie wiem, nie mam zielonego pojęcia. Zużycie energii dobowe wyszło 0,044 kW, co daje 44W. Jeśli podzielimy to przez 24 godziny, to wyjdzie 1,83W/h... a miało być 0,5W... No i tu właśnie jest ciekawostka. Zaraz będzie mowa, że to błąd miernika, ale ja w to nie uwierzę. Ponad 3,5 razy więcej niż deklaruje SONY? Tu nie chodzi już o te grosze w zużyciu energii, tylko o pisanie prawdziwych wartości. Skoro np. TV zużywa 2W w stanie czuwania, to należy to wyraźnie napisać, w przeciwnym razie mamy niezgodność towaru z umową. Wystarczy miernik z homologacją i łatwo można to udowodnić. To tyle jeśli chodzi o zużycie energii w moim TV.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Temat bym jeszcze nie zamykał. Proszę sprawdź czy masz włączoną w ustawieniach opcję sprawdzania atualizacji w trybie czuwania. Jeśli tak to może to odpowiada za większy pobór mocy co kilkanaście minut. Zobacz czy po wyłączeniu skoki nadal wstępują.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Prąd mnie nie interesuje ale widzę aktywność wyłączonego tv (KD X85). Rozmawiałem z supportem i dostałem odp że dyski hdd nie wchodzą w stan uśpienia, ale....czemu goły hub również się wybudza cyklicznie lub stale? Co do tego podanego 0,5W to pewnie w warunkach laboratoryjnym przy wszystkich opcjach wyłączonych 🙂

RazielSR
Poszukiwacz

Ostatnio zauważyłem u siebie, że pobór prądu nie spada poniżej 7-8W niezależnie od tego jak długo czekam. Nie mam podłączonego dysku, klawiaturę mam po BT, włączanie tv przez sieć też mam wyłączone, w sumie wszystko co tylko mogłem wyłączyłem, TV i tak zużywa w trybie czuwania 7-8W energii. Wcześniej miałem tak jak wy, pobór prądu spadał po kilku minutach od wyłączenia do poziomu ~1,5W, po ostatnim update jest kupa... Ktoś inny też zauważył ten problem? aa... mój tv to W805C