anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

ROZWIĄZANE
Metatronus
Użytkownik

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

Mam ten sam telewizor od 2 tygodni i generalnie lista problemow jest bardzo dluga.. 

 

1) DLNA przez wbudowana aplikacje video - dziala w 10% przypadkow - zazwyczaj kreci i mieli po czym wyswietla komunikat brak urzadzen. Inne aplikacje (np. Archos Video Player) radza sobie doskonale - tyle ze trace mozliwosc ogladania 3D (opcja 3D wyswietla mi sie tylko przy uzyciu wbudowanego odtwarzacza)

 

2) Resety TV podczas ogladania 4K - niezaleznie czy YouTube czy przez inny player

 

3) Zacinanie filmow (nawet fullHD) podczas ogladania z wbudowanego playera

 

4) Wlaczenie 3D to jakas droga przez meke - trzeba kilka razy zmienic mu tryb 3D (z side by side na inny i z powrotem) zeby film poprawnie sie "zlozyl" i dal sygnal do okularow

 

5) HDMI nie zawsze "lapie" sygnal. Czasami pokazuje tylko czarny ekran i pomaga tylko reset TV

 

6) Lagi lagi lagi - co prawda ostatni firmware z 29 czerwca mocno poprawil wydajnosc ale i tak wrazenie jest marne

 

7) Googlecast dziala z niektorych urzadzen a z niektorych nie - np. raz dziala z tabletu a nie dziala z telefonu, za 30 min dziala z telefonu i laptopa a nie dziala z tabletu.

 

😎 Youtube notorycznie pokazuje blad sieci przerywajac playliste (wcisniecie ok wznawia odtwarzanie) - internet mam podpiety 250mb i w czasie kiedy TV twierdzi ze go nie ma oczywiscie jest

 

9) Czesto zakladka "Recomendations" zawiesza sie i pokazuje tylko krecace sie kolko. Pomaga tylko reset TV

 

10) Pilot OneTouch zepsul sie 2 dnia i zostal zabrany przez serwis

 

11) TV nie widzi dyskow USB - a wlasciwie czasami widzi a czasami nie.. Bardzo czesto pojawia sie tez komunikat "niewlasciwy format" w odniesieniu do filmow ktore np. wczesniej TV otwieral bez problemow

 

12) Jezeli TV byl wylaczony przez dluzszy czas po wlaczeniu "gubi czas" - pokazuje godz 1:00 - po chwili (30sek - 1 min) odswieza godzine ale wtedy automatycznie wychodzi do ekranu glownego - irytujace zwlasza kiedy juz sie cos oglada - a tu nagle bah - ekran startowy..

 

Poprzedni TV mialem W9 - i w porownaniu z nim nowe dziecko Sony to jakis potwor.. Mnostwo bugow, mniejszych wiekszych - mam tylko nadzieje ze to choroba wieku dzieciecego i wraz z nowymi firware'ami bedzie sie coraz bardzie nadawal do uzytku. Serwis byl, obejrzal i zapisal sobie co nie dziala ale nic poradzic nie mogl - otrzymalem informacje ze zostanie to przekazane producentowi :wink:

147 ODPOW. 147
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Ja nie mam problemu z tym tv. Może dlatego że kupiłem drożej w SC a nie w markecie..... Ciekawe jak stary jest ten temat, a ludzie tak szybko go znajdują dzięki Google i powielaja problemy choć w większości zniknęły.

profile.country.PL.title
jumper3
Poszukiwacz

A jakie to ma znaczenie czy kupuję TV w markecie czy w SC? Przynajmniej nie powinno to mieć znaczenia. Jeżeli symbol i specyfikacja jest taka sama to nie powinno to wpływać na jakość towaru. Rozumiem kupić używany samochód w komisie, ale nie NOWY sprzęt RTV. 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Poczytaj internety, a zrozumiesz. Np temat koloru pląb na PS kiedyś coś oznaczał.... Nie tylko Sony robi takie sztuczki. To że model nie będzie różnił się technicznie nie znaczy że zachowa parametry materiałów.

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Ja mam z tym telewizorem takie oto jeszcze problemy/niejasności?:

Przykład 1:

Włączam wnukowi bajeczki z YouTube. Bajeczki ładnie działają, wnusio zadowolony, aż tu nagle trafia się bajeczka, która nie mieści się na ekranie telewizora. Po prostu wyświetlany obraz "wylewa" się poza ramki telewizora. W ustawieniach mam zaznaczone - format obrazu auto. W "action menu", w ustawieniach obrazu nic nie mogę zmienić, przesunąć, zsunąć, zmniejszyć, powiększyć - po prostu brak takich opcji. Brak też opcji przełączenia obrazu na format: 4:3. Czy to jest prawidłowe w tak zacnym telewizorze? Nadmienię, iż posiadam starszy telewizorek trochę mniej zacnej marki LG, w którym bez problemu da się obraz ustawić.

Przykład 2:

Mam nagrany filmik na swoim smartfonie - Samsungu Galaxy S5. "Puszczam" ten filmik na ekran swojego Sony i chciałbym od razu nagrać tenże filmik na podłączony do telewizora HDD. Niestety - nie da się! Może ja coś nie kumam, może nie dorosłem do poziomu zaawansowania technicznego Sony, ale dlaczego do jasnej cholery na nowym telewizorze LG mojej córki (bo mój wspomniany LG jest za stary) taki myk robię bez problemu?

 

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Oto dalsze problemy z telewizorem:

Mam nagrywarkę DVD z HDD, podłączoną do telewizora poprzez SCART. Nagrywarka ta ma opcję tzw. "direct rec." Oznacza to, że mogę nagrać na tę nagrywarkę bezpośrednio to co jest aktualnie na ekranie telewizora. Niestety, mój zacny, nowy Sony takiej "luksusowej" opcji nie obsługuje!. Oczywiście, zarówno LG jednej mojej córki, jak i Samsung drugiej - bez problemu.

Mało tego - po wybraniu wejścia SCART w tym zacnym telewizorze i rozpoczęciu np. odtwarzania z DVD czy z HDD nagrywarki, wystarczy że np.: chcę przewinąć materiał, czy wywołać menu nagrywarki, a już połączenie z wejsciem SCART samoczynnie zostaje przerwane i na ekranie telewizora pojawia się obraz z np.wejścia anteny telewizji cyfrowej lub analogowej. Mam bowiem podłączony kabel kablówki Vectry do wejścia antenowego telewizora. To narazie tyle. pozdrawiam.

hancer3002
Użytkownik

Ja mam to samo aplikacja jest kiepska ze nie pozwala na zmiane rozdzielki.

luki2786
Użytkownik

czlowiek wydaje ciezko zarobione ponad 5 tys i dostaje jeden wielki bubel. Programisci zacznijcie cos z tym robic bo naprawde konczy nam sie cierpliwosc i zaufanie do marki sony. 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Bohdan możesz wstawić link tej bajki na YT? Sprawdzę jak u mnie to wygląda. Co do nagrywania na hdd to jest za dużo ograniczeń od Sony. Nie próbowałem tak nagrywać jak w drugim punkcie ale pewnie nawet smart Sony i Tv nie pozwolą na to.

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Ja nie potrafię podać linku do tej bajki (zbyt marny ze mnie komputerowiec), ale jest to bajka z kanału CBEEBIES, wrzucona na YouTube przez "uglybean" 06.03.2013r., a jej tytuł "Traktor Tom". Jeśli byłbyś tak uprzejmy aby to sprawdzić, to po prostu zwróć uwagę na logo kanału, wychodzące poza ekran w dolnym prawym rogu. Poza tym widoczne jest centrum scenerii, a wszystko wokół centrum przesuwa się zbyt mocno poza ekran, tak jak gdyby był włączony Zoom obrazu. Gdyby możliwa była zmiana rozmiaru obrazu, to, jak sądzę - udałoby się obraz dopasować.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Screenshot_2016-03-07-17-58-32.pngDSC_0246.JPG

Pierwsze to screen ze smarta, a drugie to foto z tv zrobione czasowo w 2.10 tak około. Jak widać górę to screen wszedł pasek funkcyjny z smarta i dla tego przyciete. Dół natomiast tv przycial ale minimalnie. Samo video w jakości 480p jak i na Tv i smarcie. Nie ma lepszego. Jak widać na obu boki ciemne pasy. Tłumacze i nie bronie Sony...Na YT by wstawić cudze wideo (pirat) trzeba oszukać algorytm serwisu. Inaczej idealnie wstawione filmy będą usuwane przez YT. Co nie zmienia faktu że obraz tv przycial z dołu próbując się dopasować jak najlepiej do źródła.