anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

ROZWIĄZANE
Metatronus
Użytkownik

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

Mam ten sam telewizor od 2 tygodni i generalnie lista problemow jest bardzo dluga.. 

 

1) DLNA przez wbudowana aplikacje video - dziala w 10% przypadkow - zazwyczaj kreci i mieli po czym wyswietla komunikat brak urzadzen. Inne aplikacje (np. Archos Video Player) radza sobie doskonale - tyle ze trace mozliwosc ogladania 3D (opcja 3D wyswietla mi sie tylko przy uzyciu wbudowanego odtwarzacza)

 

2) Resety TV podczas ogladania 4K - niezaleznie czy YouTube czy przez inny player

 

3) Zacinanie filmow (nawet fullHD) podczas ogladania z wbudowanego playera

 

4) Wlaczenie 3D to jakas droga przez meke - trzeba kilka razy zmienic mu tryb 3D (z side by side na inny i z powrotem) zeby film poprawnie sie "zlozyl" i dal sygnal do okularow

 

5) HDMI nie zawsze "lapie" sygnal. Czasami pokazuje tylko czarny ekran i pomaga tylko reset TV

 

6) Lagi lagi lagi - co prawda ostatni firmware z 29 czerwca mocno poprawil wydajnosc ale i tak wrazenie jest marne

 

7) Googlecast dziala z niektorych urzadzen a z niektorych nie - np. raz dziala z tabletu a nie dziala z telefonu, za 30 min dziala z telefonu i laptopa a nie dziala z tabletu.

 

😎 Youtube notorycznie pokazuje blad sieci przerywajac playliste (wcisniecie ok wznawia odtwarzanie) - internet mam podpiety 250mb i w czasie kiedy TV twierdzi ze go nie ma oczywiscie jest

 

9) Czesto zakladka "Recomendations" zawiesza sie i pokazuje tylko krecace sie kolko. Pomaga tylko reset TV

 

10) Pilot OneTouch zepsul sie 2 dnia i zostal zabrany przez serwis

 

11) TV nie widzi dyskow USB - a wlasciwie czasami widzi a czasami nie.. Bardzo czesto pojawia sie tez komunikat "niewlasciwy format" w odniesieniu do filmow ktore np. wczesniej TV otwieral bez problemow

 

12) Jezeli TV byl wylaczony przez dluzszy czas po wlaczeniu "gubi czas" - pokazuje godz 1:00 - po chwili (30sek - 1 min) odswieza godzine ale wtedy automatycznie wychodzi do ekranu glownego - irytujace zwlasza kiedy juz sie cos oglada - a tu nagle bah - ekran startowy..

 

Poprzedni TV mialem W9 - i w porownaniu z nim nowe dziecko Sony to jakis potwor.. Mnostwo bugow, mniejszych wiekszych - mam tylko nadzieje ze to choroba wieku dzieciecego i wraz z nowymi firware'ami bedzie sie coraz bardzie nadawal do uzytku. Serwis byl, obejrzal i zapisal sobie co nie dziala ale nic poradzic nie mogl - otrzymalem informacje ze zostanie to przekazane producentowi :wink:

147 ODPOW. 147
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

@bohdang

Z tego co wiem to od 2011 roku wszystkie TV Sony Bravia mają jedno złącze Scart i można przez nie wypuścić sygnał wyjściowy, ale tylko z wewnętrznego tunera TV, czyli sygnał analogowy, cyfrowy naziemny, cyfrowy satelitarny. W starszych Sony Bravia przed 2011, gdzie były dwa złącza Scart z pierwszego scart AV1 była taka sama możliwość, jak w modelach po 2011, czyli tylko sygnał z wewnętrznego tunera TV (tak w zasadzie było również we wcześniejszych TV Sony, ale CRT Trinitron), natomiast z drugiego złącza Scart można było wypuścić na zewnątrz sygnał z tunera TV lub ze złącza AV1, AV2 i AV3, nie dało się natomiast wypuścić na zewnątrz sygnału z wejść HDMI, Component czy playera USB Video.

Sprawdzałem u siebie na KDL-50W809C i gdy podpiąłem do niego przez Scart mały TV CRT Sony to uzyskałem na nim obraz z Bravi z naziemnej cyfrowej oraz satelity. Więc wydaje mi się, że powinieneś mieć możliwość nagrywania nagrywarką HDD transmisje z TV naziemnej lub satelitarnej z wewnętrznego tunera Sony, nie będzie jednak takiej możliwości z innych źródeł podpiętych pod Bravie (AV, HDMI, Component).

profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

Mam ten sam problem z tym,że na konsoli obcina mi obraz jedynie w trybie obrazu GRY obraz wraca do normy. W piątek byli u mnie panowie z serwisu i jest to ewidentnie wina oprogramowania trzeba czekać na aktualizację. Po przywróceniu ustawień fabrycznych tydzień było ok później wszystko się rozjechało. Dodatkowo jest problem z ustawieniem trybu obrazu nie mogę wybrać różnych trybów dla poszczególnych hdmi. Jest to uciążliwe za każdym razem, gdy odpalam konsole muszę przestawić tryb obrazu.
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

@Huzarrr a serwis jak u Ciebie był to powiedzieli coś czy jest szansa, że aktualizacja to naprawi?

profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

Dokładnie powiedzieli ,że kolejna aktualizacja powinna to naprawić , ale możne zrypać się coś innego. Maja dużo zleceń odnośnie androida ,fajnie się rozmawiało i to tyle ,zrobili zdjęcia i notatkę która zostanie przesłana. Wydaje mi się, że nieskuteczniejszą metodą było by wzywanie serwisu do naszych problemów,może to będzie wyraźnym sygnałem ,że sprawa jest dość frustrująca i zachęci " ich" do szybszego działania bo wiadomo ,że nikt za darmo nie będzie się fatygował.
profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Przede wszystkim serdecznie przepraszam Panów za "tykanie". Moim zamiarem nie było obrażenie kogokolwiek. Po prostu uczestniczę w innych Forach, na których "panowanie" jest wręcz zabronione, stąd moja "niegrzeczność". Ale do rzeczy - naprawdę jestem mile zaskoczony pomocą z Panów strony. Dla mnie - prawie laika informatycznego, Wasze wypowiedzi i porady są po prostu nieocenione. Za to stokrotne dzięki Wszystkim. Co zaś tyczy telewizora, to gwoli usprawiedliwienia się za narzekanie mogę tylko wyznać, że dokonując zakupu markowego sprzętu (po raz pierwszy w życiu) liczyłem (chyba zbyt naiwnie), że nareszcie będę miał niezawodny, multimedialny "kombajn" zaspokajający moje potrzeby i oczekiwania. Niestety - wyszło trochę inaczej i to (jak myślę) między innymi z powodu mojego braku wiedzy na temat ANDROIDA. Pozdrawiam.  

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Spoko Bohdan 🙂 też zanim kupiłem tv to dla mnie pewna była inna oczywistość, mianowicie mając tablet,smartphona na androidzie oraz Windows 7 działały i działają super Sony Mdr1rbt (słuchawki) no i....  myślałem że tv z androidem to tak samo będzie. A tu lipa 🙂 już pogodzilem się że się nieda, temat zamknięty,kupię transmiter BT. Co do systemu to pewnie dopracuja, przynajmniej w mobilnych sprzetach im to się udaje. Mogę Ci polecić apk Kodi i wpisz na YT Kodi i ustawienia,wyjdzie Ci kanał polaka Hdmaniak chyba i będziesz miał multimedialne centrum 🙂 a na produktach LG tego nie zainstalujesz 🙂

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Dzięki "matrbis". Mam już KODI i właśnie go "szlifuję" pod moje potrzeby. Pozdrawiam.

KayTecK1
Poszukiwacz

Witam wszystkich.

 

Telewizor KD-55X8509C jest juz jakis czas na rynku i przymierzam sie do jego zakupu.

 

W zwiazku z tym mam kilka pytan odnosnie funkcji, ktorych przez jakis czas brakowalo i ktore byly szeroko komentowane na tym forum.

 

1) Czy po ostatnim update softu telewizor dziala jak nalezy, znaczy dosc plynnie, nie wiesza sie, itp?

2) czy media player fabryczny odtwarza pliki z podlaczonego hdd konteneru mkv z dzwiekiem DD i DTS, obsluguje przelaczanie miedzy sciezkami audio, odtwarza napisy srt z pliku zewnetrznego oraz wbudowane w kontener?

3) czy media player fabryczny ma obsluge DLNA? czy jest mozliwosc przelaczania miedzy sciezkami audio w filmach mkv przez dlna i ogolnie te same pytania co w punkcie 2 :))

4) Czy KODI posiada dekoder DD i DTS i wysyla audio na wyjscie optyczne w tymze formacie, ma pelna obsluge napisow i czy ma obsluge dlna, i ogolnie tez te same pytania co w punkcie 2)

5) czy wbudowany media player i kodi przesylaja dzwiek do ARC po hdmi

6) czy dzialanie 3d zostalo poprawione i okulary maja stabilne polaczenie z tv i nie ma problemow z laczeniem

7) czy dzialaja pliki mkv 3d Left-Right i Over-Under

😎 czy nie ma problemu z podlaczaniem zewnetrznych dyskow usb i nagrywaniem

9) czy dzialanie sieci jest stabilne zarowno po wi-fi jak i po kablu

10) czy dziala PIP z roznych tunerow

11) czy nie gubi czasu

 

 

no i to by bylo chyba na tyle :slight_smile:

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

 

 

Metatronus
Użytkownik

hej!

 

1) Jest zdecydowanie lepiej aczkolowiek zdarzaja sie niestety zwiechy i samoczynne restarty

2) DD i DTS - tak - ale musisz w settings przelaczac glosnikiz wbudowanych na system audio (upierdliwe). Sciaki dzwiekkow przelacza poprawnie. Z napisami jest nadal marnie (osobnych plikow nie lubi - musisz wmergowac do kontenera mkv wtedy jest lepiej). Rada: po dziesiatkach prob najlepiej dziala Archos w pelnej wersji ze wszystkimi kodekami. Raz ustawiony na puszczanie dzwieku na zewnetrzny tuner pusczza dzwiek i tu i tu wiec mozesz miec na TV ustawione glosniku wbudowane i dzwiek na obu (zciszasz TV i piuszczsz apli DD/DTS). Dziala. Napisy i sciezki tez xzyta bez problemu. I chodzi plynnie po DLNA

3) powiem tak - czasami obsluguje czasami nie widzi zasobow - na szczescie sporadycznie. Generalnie wbudowany player jest do niczego i tyle.

4) U mnie Kodi nie potrafil wyslac PCM do zewnetrznego dekodera. Ale nie bawilem sie tym za duzo bo Archos dziala wysmienicie. Czasmi uzywam tez VLC ale ma malo intuicyjne menu

5) Nie wiem nie potrzebowalem tego nigdy

6) 3D dziala bardzo dobrze (w koncu)

7) tak - nie ma problemu

😎 Z podlaczaniem i odtwarzaniem nie mialem problemu. Nigdy nie nagrywalem

9) Jest stabilne

10) nie wiem nie uzywam

11) jest ok

 

Generalnie Sony rewelacyjnie poprawilo te telewizor nowymi firmware - w porownaniu z workiem bugow jakim byl na poczatku w tej chwili mozna spokojnie stwierdzic ze jest w miare dopracowany. Czasami cos mu nie przypasi i postanowi sie zresetowac (bardzo rzadko) ale na szczescie nie ma juz permanentnie nie dzialajacych ficzerow. Obraz to klasa sama w sobie i tylko dzieki doskonalemu ekranowi nie wywalilem tego TV za okno na poczatku. Ja sporo przeszedlem (bylem jednym z pierwszych uzytkownikow) ale w sumie teraz nei mam wiekszych zastrzezen. Duzy plus ma tez ten TV za swietna wbudowana apke do netflixa.

KayTecK1
Poszukiwacz

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz.

 

Pozdrawiam.