anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

ROZWIĄZANE
Metatronus
Użytkownik

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

Mam ten sam telewizor od 2 tygodni i generalnie lista problemow jest bardzo dluga.. 

 

1) DLNA przez wbudowana aplikacje video - dziala w 10% przypadkow - zazwyczaj kreci i mieli po czym wyswietla komunikat brak urzadzen. Inne aplikacje (np. Archos Video Player) radza sobie doskonale - tyle ze trace mozliwosc ogladania 3D (opcja 3D wyswietla mi sie tylko przy uzyciu wbudowanego odtwarzacza)

 

2) Resety TV podczas ogladania 4K - niezaleznie czy YouTube czy przez inny player

 

3) Zacinanie filmow (nawet fullHD) podczas ogladania z wbudowanego playera

 

4) Wlaczenie 3D to jakas droga przez meke - trzeba kilka razy zmienic mu tryb 3D (z side by side na inny i z powrotem) zeby film poprawnie sie "zlozyl" i dal sygnal do okularow

 

5) HDMI nie zawsze "lapie" sygnal. Czasami pokazuje tylko czarny ekran i pomaga tylko reset TV

 

6) Lagi lagi lagi - co prawda ostatni firmware z 29 czerwca mocno poprawil wydajnosc ale i tak wrazenie jest marne

 

7) Googlecast dziala z niektorych urzadzen a z niektorych nie - np. raz dziala z tabletu a nie dziala z telefonu, za 30 min dziala z telefonu i laptopa a nie dziala z tabletu.

 

😎 Youtube notorycznie pokazuje blad sieci przerywajac playliste (wcisniecie ok wznawia odtwarzanie) - internet mam podpiety 250mb i w czasie kiedy TV twierdzi ze go nie ma oczywiscie jest

 

9) Czesto zakladka "Recomendations" zawiesza sie i pokazuje tylko krecace sie kolko. Pomaga tylko reset TV

 

10) Pilot OneTouch zepsul sie 2 dnia i zostal zabrany przez serwis

 

11) TV nie widzi dyskow USB - a wlasciwie czasami widzi a czasami nie.. Bardzo czesto pojawia sie tez komunikat "niewlasciwy format" w odniesieniu do filmow ktore np. wczesniej TV otwieral bez problemow

 

12) Jezeli TV byl wylaczony przez dluzszy czas po wlaczeniu "gubi czas" - pokazuje godz 1:00 - po chwili (30sek - 1 min) odswieza godzine ale wtedy automatycznie wychodzi do ekranu glownego - irytujace zwlasza kiedy juz sie cos oglada - a tu nagle bah - ekran startowy..

 

Poprzedni TV mialem W9 - i w porownaniu z nim nowe dziecko Sony to jakis potwor.. Mnostwo bugow, mniejszych wiekszych - mam tylko nadzieje ze to choroba wieku dzieciecego i wraz z nowymi firware'ami bedzie sie coraz bardzie nadawal do uzytku. Serwis byl, obejrzal i zapisal sobie co nie dziala ale nic poradzic nie mogl - otrzymalem informacje ze zostanie to przekazane producentowi :wink:

147 ODPOW. 147
pbxfxo
Poszukiwacz

Witam,

Też wczoraj  zaktualizowałem i tak na szybko to tak:

tak jak japocho21 napisał miałem ten sam problem i widzę że poprawione:

1) Telewizor działa płynniej;

2) Nie znikają kanały internetowe, jak:tvp.pl, ipla, player, dailymotion - do tej pory pojawiały się i znikały zupełnie losowo;

3) W końcu zniknął denerwujący wykrzyknik przy symbolu Sieci (WiFi) w menu głównym;

Dodano tryb HDR

1slawek
Poszukiwacz

Witam,
gdzie jest ten tryb HDR i do czego s?u?y ?
Pozdr

--
U?ywam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/
pbxfxo
Poszukiwacz

Przenosi dużo więcej informacji niż standardowy sygnał używany w telewizji i filmach. Pozwala to na uzyskanie wyższego kontrastu, większej ilości szczegółów oraz bogatszych kolorów.

Masz to w ustawieniach Wideo i tam masz tryby standardowy, kinowy etc i jest HDR aby faktycznie zobaczyć to na google poszukaj sobie sample  lub demo który jest w HDR  4K

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Aktualizacja dla mojego TV jest dostępna (TV ją znajduje) ale niestety demony powróciły i wyskakuje błąd sieci. Ręcznie nie mogę zaktualizować, bo na stronie nie ma jeszcze tej aktualizacji do pobrania.

pbxfxo
Poszukiwacz

Błąd sieci masz?? po LAN i Wifi ???

profile.country.PL.title
mourndalael
Poszukiwacz

Wszstko śmiga pięknie po aktualizacji. Mam problem tylko z google play. Przy próbie zainstalowania tvp stream " Trwa oczekiwanie na aplikacje". Ma ktoś podobnie ?

profile.country.PL.title
mourndalael
Poszukiwacz

juz działa :slight_smile:

profile.country.PL.title
albik23
Poszukiwacz

Aktualizacja dokonana.

Niestety żadnej poprawy pracy nie zauważyłem.

Dziś znów po włączeniu TV nie mozna było nic zrobić (przełączać kanałów, ciszej-głośniej), nawet wyłączyć pilotem.

Wyciągnięcie wtyczki z gniazda i znów: ładowanie rekonedacji - brak dostepnych rekomendacji - ładowanie rekomendacji...

Czekałem ok. 4 minut, w trakcie których oczywiscie nie mozna włączyć obrazu TV.

tragedia...

Jutro przychodzi Pan z serwisu wymienić płytę główną. Jednak wątpię aby to pomogło.

Bylem dziś w salonie Sony Centre gdzie kupiłem TV: "Niestety, prosze Pana, zwrotów nie przyjmujemy. Szczególnie po tak długim czasie."

Umarłem ze śmiechu.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Ja jestem zadowolony. I nie z aktualizacji,choć parę poprawek wniosła (po włożeniu USB pokazuje się wybór apk)np. Ogólnie tv działa prawidłowo. Dla ludzi mało kumatych w systemach otwartych bym nie polecał zabawy w Android tv. Po aktualizacji dokonujemy resetu do ustawień fabrycznych by pozbyć się śmieci. Android czy w smartphonie, tablecie czy tv nie lubi śmieci. Nawet Windows działa lepiej po czystej instalacji niż aktualizacji z np 7na8. Minimum obeznania potrzeba by obsługiwać android tv. Nie masz połączenia z netem... może warto sprawdzić router lub stan sieci. Albo jak coś źle działa to instalujemy ponownie(działa na mobile ale obecnie powtórzenie instalacji nie możliwe na android tv) można za to znów zrobić pełna instalacje przez resetowanie do fabryki. Ja używam tv na zwykłej antenie pokojowej...funkcje i obraz zyletka. Jak nie ma rekomendacji to obraz wchodzi jak masło na ekran. Co do płynności to śmiga po menu i programach. Planuję kupić pada,potestowac granie na ekranie. Okularki i 3d sbs malina. Brakuje mi jedynie dźwięku przez bt.

profile.country.PL.title
Rudeboy_1987
Poszukiwacz

Ja też miałem problem z tym wykrzyknikiem. Dokładnie działało to tak, że telewizor po przywróceniu ustawień fabrycznych pokazywał wifi bez wykrzyknika. Po wyłączeniu na dłuższy czas (np. na noc) gubił sieć i pokazywał wykrzyknik. Po ponownym połączniu przez WPS internet wracał, ale wykrzyknik nie znikał. TV cały czas gubił sieć po wyłączniu aż w końcu sam z siebie przestał, ale cały czas był wykrzyknik. Po aktualizacji tv nie wyświetla wykrzynika, ale znów gubi sieć po wyłaczeniu. Czego próbować - rezerwacji DHCP? Ustawić jakiś konkretny kanał w routerze? Nie wiadomo nawet czy tv odbiera 2,4Ghz czy 5. Sam router to dwuzakresowy Linksys - żadne inne urządzenie nie ma z nim problemów. Z góry dzięki za pomoc, jakiekolwiek sugestie.

 

PS.Poza tym po aktualizacji działa płynniej i wróciły mi dzwięki systemowe, które w ramach jakiegoś błędu komunikacji z soundbarem utraciłem dawno temu 😛