anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

ROZWIĄZANE
Metatronus
Użytkownik

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

Mam ten sam telewizor od 2 tygodni i generalnie lista problemow jest bardzo dluga.. 

 

1) DLNA przez wbudowana aplikacje video - dziala w 10% przypadkow - zazwyczaj kreci i mieli po czym wyswietla komunikat brak urzadzen. Inne aplikacje (np. Archos Video Player) radza sobie doskonale - tyle ze trace mozliwosc ogladania 3D (opcja 3D wyswietla mi sie tylko przy uzyciu wbudowanego odtwarzacza)

 

2) Resety TV podczas ogladania 4K - niezaleznie czy YouTube czy przez inny player

 

3) Zacinanie filmow (nawet fullHD) podczas ogladania z wbudowanego playera

 

4) Wlaczenie 3D to jakas droga przez meke - trzeba kilka razy zmienic mu tryb 3D (z side by side na inny i z powrotem) zeby film poprawnie sie "zlozyl" i dal sygnal do okularow

 

5) HDMI nie zawsze "lapie" sygnal. Czasami pokazuje tylko czarny ekran i pomaga tylko reset TV

 

6) Lagi lagi lagi - co prawda ostatni firmware z 29 czerwca mocno poprawil wydajnosc ale i tak wrazenie jest marne

 

7) Googlecast dziala z niektorych urzadzen a z niektorych nie - np. raz dziala z tabletu a nie dziala z telefonu, za 30 min dziala z telefonu i laptopa a nie dziala z tabletu.

 

😎 Youtube notorycznie pokazuje blad sieci przerywajac playliste (wcisniecie ok wznawia odtwarzanie) - internet mam podpiety 250mb i w czasie kiedy TV twierdzi ze go nie ma oczywiscie jest

 

9) Czesto zakladka "Recomendations" zawiesza sie i pokazuje tylko krecace sie kolko. Pomaga tylko reset TV

 

10) Pilot OneTouch zepsul sie 2 dnia i zostal zabrany przez serwis

 

11) TV nie widzi dyskow USB - a wlasciwie czasami widzi a czasami nie.. Bardzo czesto pojawia sie tez komunikat "niewlasciwy format" w odniesieniu do filmow ktore np. wczesniej TV otwieral bez problemow

 

12) Jezeli TV byl wylaczony przez dluzszy czas po wlaczeniu "gubi czas" - pokazuje godz 1:00 - po chwili (30sek - 1 min) odswieza godzine ale wtedy automatycznie wychodzi do ekranu glownego - irytujace zwlasza kiedy juz sie cos oglada - a tu nagle bah - ekran startowy..

 

Poprzedni TV mialem W9 - i w porownaniu z nim nowe dziecko Sony to jakis potwor.. Mnostwo bugow, mniejszych wiekszych - mam tylko nadzieje ze to choroba wieku dzieciecego i wraz z nowymi firware'ami bedzie sie coraz bardzie nadawal do uzytku. Serwis byl, obejrzal i zapisal sobie co nie dziala ale nic poradzic nie mogl - otrzymalem informacje ze zostanie to przekazane producentowi :wink:

147 ODPOW. 147
profile.country.PL.title
albik23
Poszukiwacz

Witaj.

 

Mam KD-49X8309C i pisałem już wcześniej na ten temat. Mam kablówkę podłączoną razem z kartą CI.

Pewnie nic nie poradzę, ale wiedz, że mam także 85% Twoich problemów:

- USB raz działa, raz nie (oczywiście restart oprogramowania pomaga). Na szczęście mam juz zapisaną

 listę posortowanych kanałów, bo w przeciwnym razie musiałbym tą katorgę powtarzać ze 2 razy w tygodniu.

- czasami po wyłączeniu TV pilotem czekam 3-5 sek. az obraz zgaśnie :)))))

- i w druga stronę: czasami po włączeniu TV pilotem czekam 5-10 sek, aż obraz się pojawi i następne 5 sek.'

aż pojawi się dźwięk.

- czasami pierwsze przełączenie kanału (zaraz po włączeniu TV) powoduje zanik dźwięku (ostatnio czekałem 8 min i nic...)

- czasami po włączeniu TV inicjalizuje się ekran powitalny SONY i android, co oczywiście trwa ok. 3 min.

- wczoraj zniknęły mi nagle wszystkie kanały - musiałem resetować ustawienia.

- podłączenie PS3 przez HDMI - raz widzi, raz nie.

- lagi podczas przeglądania netu, to norma.

- zamulenie podczas wczytywania rekomendacji, bez jakiejkolwiek reakcji na pilota tez oczywiście miałem kilka razy

- brak polskich liter w menu Guide (podobno to wina kablówki, ale stary TV tego nie miał).

 

Wszyscy mówią (oczywiście wszyscy z Sony), że aktualizacja ma zmienić wiekszość tych usterek.

Podobno ma być na koniec września (czyli jutro lub pojutrze).

Podobno.

 

Oprogramowanie zmieniałem już 2 razy. 

Panowie z serwisu (mimo, że bardzo mili i uczynni) niewiele pomogli.

Stary KDL 40X3500 zmieniłem 2 lata temu, bo wentylator wydawał mi się za głośny.

Z KDL 46W905A już było gorzej, bo też czasami lagował i często (3 razy w miesiącu) musiałem wyciągać i wkładac kartę CI. Nie pozwalał nagrywać na HDD i oglądać czegoś innego jednocześnie (1 tuner).

No i skusiło mnie na kolejną zmianę (po zaledwie roku).

Cała rodzina mnie nienawidzi, bo co chwilę coś sie dzieje.

Albo długo się wyłącza, albo długo uruchamia. Albo nagle nie widzi pendriva, albo zanika dźwięk.

I tak codziennie od 3 tygodni coś.

Niestety kupiłem go razem z soundbarem.

Prawdopodobnie jutro pojade do salonu, żeby ustalic szczegóły zamiany (może bez androida).

Najchetniej oddałbym go i kupił coś zupełnie innego, ale co zrobię z tym sounbarem...

 

Pozdrawiam,

ALBIK

 

PS. Daj znac co postanowił serwis.

 

leczyjac
Poszukiwacz

albik23, czy możesz podpowiedzieć jak zapisujesz listę kanałów na USB i czy wiesz o jakimś programie do sortowania kanałów na komputurze ?

 

Z góry wielkie dzięki. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Do układania listy kanałów służy SonyEditor. Nie jest to program od Sony ale z tego co wiem to działa.

 

Pozdrawiam

Andrzej.Bury
Poszukiwacz

Od wczoraj telewizor zaczą żyć własnym życiem.

W zasadzie nie daje się wyłączyć i co pewien czas sam się włącza.

Jak się sam włączył o 2.oo w nocy wyłączyłem go z kontaktu. Poskutkowało.

 

Czy wczoraj była jakaś nowa aktualizacja?

Metatronus
Użytkownik

Nie bylo update

 

Najnowszy firmware to ten z lipca v2287 😞

 

I o nowym formware nic nie wiadomo.. Moze sie ktos z Sony wypowie kiedy wyjdzie nastepny firmware i co za zmiany szykuja?

leczyjac
Poszukiwacz


djrychu napisali:

Witam,

 

Do układania listy kanałów służy SonyEditor. Nie jest to program od Sony ale z tego co wiem to działa.

 

Pozdrawiam



Dzięki za informacje. Listę da się zapisać na USB i w Sony Editor ją wyedytować i zapisać. TV niestety nie wyrzuca błąd przy importowaniu. Masz jakieś pomysły ?

profile.country.PL.title
albik23
Poszukiwacz

Żadnego programu do sortowania nie znam i nie mam.

Zawsze robię to ręcznie - dlatego taka katorga, przy i tak średnio działajacym interfejsie).

 

Zapisywanie listy kanałów:

HOME - Ustawienia - Ustawienia kanałów - Ustawienia cyfrowe - Ustawienia techniczne - Przesyłanie listy programów - Eksport (oczywiście wszystko przy włozonym pendrive).

Jak na razie nie było problemu ani z zapisem, ani z odczytem z pena.

 

leczyjac
Poszukiwacz

Dzięki za porady. U mnie nie ma problemu z odczytem z pendriva kiedy mam originalny plik zapisany przez TV. Ściągnałem SetEditSony 1.12, który wspiera telewizory z 2015 roku i po sortowaniu kanałów w tym programie, TV nie chce zaimportować listy kanałów.

 

Napisałem do autora programu. Dam znać czy ma na to rade. 

profile.country.PL.title
albik23
Poszukiwacz

Na holenderskiej stronie Sony jest aktualizacja nieco nowsza iz polska.

Mimo tego, ze u mnie praktycznie nic nie zmieniła, może komuś bedzie pomocna:

 

http://www.sony.nl/support/nl/product/KD-49X8309C

 

1slawek
Poszukiwacz

Mam KD-55X8507C

1)TV nie widzi pendrivów USB  A TO DLA MNIE PODSTAWA !

Raz widzi innym razem juz nie widzi. Czasami pomaga przełączenie z USB1 na USB2 innym razem tylko wyciągnięcie wtyczka z gniazdka 230V 

Sprawdzałem na wszystkich formatach i nie ma to związku z problemem.

Sprawdzane na różnych pendriveach ( 4,16,64 GB ADATA UE700 ) HDD500 WD PASSPORT (PODPINANY DO USB1)

2)Gubi ustawienia czasu

 

KIEDY BEDZIE NOWY SOFT ? !  BO JEZELI JUZ NIE BEDZIE TO ZWRACAM TV DO SKLEPU