anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XD8505 po aktualizacji do androida 6 tv samoczynnie się resetuje

profile.country.PL.title
bruk79
Poszukiwacz

KD-55XD8505 po aktualizacji do androida 6 tv samoczynnie się resetuje

Witajcie,

 

po zainstalowaniu androida marshmallow telewizor notorycznie się resetuje nawet kilka razy dziennie i to w zupełnie losowym momencie. Czy ma ktoś podobny problem z tym telewizorem po ostatniej dużej aktualizacji? Telewizor Sony KD-55XD8505, choć podejrzewam że to bardziej wina nieudanej poprawki niż tego konkretnego modelu tv.

 

Co do samej aktualizacji, to liczyłem na bardziej sensowne poprawki, niż grafika paska od głośności i pogmeranie w grafice tła głównego menu. Wolałbym żeby np w GUIDE szło przerzucać strony z programem o całą stronę (są przecież wolne niewykorzystane kolorowe przyciski) a nie męczyć się po jednej pozycji. Sortowanie programów przy dostrajaniu stacji to też porażka. Ja rozumiem że to nowa technologia, ale już nie aż tak nowa, no i jak można towar, który kosztuje 5 tys oddawać w testy użytkownikom? Płacimy za to żeby być króliczkami doświadczalnymi. Kpina. Od lat kupowałem produkty sony i mam ich w domu sporo, ale wygląda na to, że po przygodzie z tym modelem firmie sony już nie zaufam.

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Cierpliwości - jak mają dużo zgłoszeń nieraz trzeba dłużej poczekać.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
piterek79
Poszukiwacz

Był dziś Pan z serwisu z Radomia . Zrobił twardy reset TV i życzył szczęścia :wink: . Jak się będzie sytuacja powtarzać to proszę zadzwonić to przyjadą i płytę wymienią i jak będę mieć szczęście to może dostanę poprzedniego Android bez tych problemów. Niestety inaczej się nie da . 

 

Co Sony na to ? 

 

Restartu co prawda jeszcze nie uświadczyłem od wyjścia serwisanta ale dwa razy Android wypluł info o zatrzymaniu losowej aplikacji. Nic nie robię na andku i nic nie instalowałem . 

 

Nadal nie mam informacji kiedy wyjdzie aktualizacja do XD8?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@piterek79jest tylko czytaj forum http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/141461  w USA już się zaczęła dostaniesz siódemkę niebawem

profile.country.PL.title
piterek79
Poszukiwacz

Dzięki, dla XD85 piszą: Obecnie trwają końcowe prace nad pakietem wewnętrznego oprogramowania wprowadzającym system operacyjny Nougat w tych modelach. Nowy, zaktualizowany harmonogram zostanie ogłoszony najpóźniej wiosną 2018 r.

 

Premiera Android 6 na ten model opóźniła się sporo . Ciekawe jak będzie z Nugatem ?

profile.country.PL.title
Blu888
Poszukiwacz

Cześć, problem mam analogiczny, zaczął on się nawet nasilać. Nie ma dnia abym nie doświadczył restartu systemu. Czy Nougat to Waszym zdaniem poprawi?

Telewizor mam od 06.2017 i muszę stwierdzić, że jest coraz gorzej. Niestety nie mam porównania z android 5, pierwszego dnia zrobiłem update... ale problemy zaczęły się po kilku miesiącach.

Czekać na update czy zgłaszać problem na infolinię/gwarancyjny?

 

profile.country.PL.title
piterek79
Poszukiwacz

u mnie był spec i zrobił jakiś very hard reset tv i od tego czasu nie mam tych zwisów ale zrezygnowałem z używania Androida w tym TV at all .

profile.country.PL.title
Blu888
Poszukiwacz

spec? to znaczy przedstawiciel Sony? Zgłosiłeś problemy przez infolinie?

 

U mnie nie da się pominąć smart, restarty są również przy trybie tv.

profile.country.PL.title
piterek79
Poszukiwacz

tak, zwykły przedstawiciel Sony który wszedł w tryb serwisowy i zrobił jakieś resety.

Od tamtego czasu korzystam tylko z YT i Netflix a do googla jestem nie zalogowany bo się boję :slight_smile: że to może przez próbę synchronizacji danych z moim kontem dzieją się cuda

 

 

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Mam pewne doświadczenie z denerwującym działaniem tv po aktualizacji do 6.
Już wiele razy opisywałem co się działo z moim tv.
Ale dla przypomnienia...
Pierwsza nieudana aktualizacja, która została zatrzymana, ale ja zdążyłem zainstalować spowodowała konieczność wymiany płyty.
Po wymianie płyty znowu zainstalowałem i znowu problemy - restarty, ponowne uruchamianie od "zera" po wyłączeniu pilotem itd.
Kazli czekać na kolejną poprawkę i tak zrobiłem. Po niej dlaej to samo.
Pomagało przywracanie ustawień, ale ty;lko na jakiś czas.
Zgłosiłem do serwisu.
Stwierdzili, że trzeba kolejny raz wymienić płytę, ale ja byłem sceptycznie do tego nastawiony, bo uważałem, że po ponownym zainstalowaniu aktualizacji będzie to samo, ale ostatecznie stwierdziłem, że mam gwarancję, więc niech przyjadą i coś robią.
Akurat w dniu wizyty serwisanta nie było mnie w domu, ale dość długo rozmawiałem z nim przez telefon o różnych sprawach odnośnie tych problemów.
Wymienił płytę, zainstalował aktualizację i tv działa bez problemów!
Pan serwisant stwierdził, że misiał zostać jakiś bałagan po akyualizacji do 6'stki po poprzedniej wymianie płyty.
Takie coś mogło się zdarzyć przez aktualizowanie z OTA - niedociągło plików albo coś.
Po takim przejściu z jednej wersji do wyższej konieczne jest zrobienie przywracania ustawień - zaraz po aktualizacji.
Wyłączył też automatyczne aktualizacje systemu.
TV działa bez żadnego problemu już przez kilka miesięcy!
Dodał jeszcze, żebym nie aktualizował do kolejnej wersji (7) przez OTA. Lepiej pobrać plik na pena i zainstalować, po czym zrobić przywracanie.
Ale zanim zrobi się update, to lepiej poczekać z miesiąc i poczytać, czy nie ma jakiś kolejnych innych problemów z "nowym".

profile.country.PL.title
Plczerwo1979
Poszukiwacz

Resety,lagi. Granie w 4k HDR na ps4 pro padaczka,54 lag opóźnienia  W gry Multi online nie pogracie, Serwis sony kazał wyłączyć tryb HDR haha.To po co telewizor z HDR za 5000 zł?