anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF9005 / XF9005 / XF90 - Streaming 4K UHD z Windows SMB

profile.country.PL.title
witek_p
Poszukiwacz

KD-55XF9005 / XF9005 / XF90 - Streaming 4K UHD z Windows SMB

Cześć

W Weekend kupiłem TV jw, wszystko działa OK, poza jednym szczegółem, streaming filmów X265 UHD 4K (plik mkv) z komputera niestety co jakiś czas przycina - co jakieś 2-5min pojawia się doczytywanie materiału które trwa kilka sekund. Bitrate tego materiału to ok 48Mbps. Odtwarzacz KODI 17.6.

 

4K HDR np z Youtube leci bez żadnych zacinek.

 

Komp Xeon X5460 + 8GB ram + HDD 2TB Seagate Baracuda 7,2k + sieciowa 1Gbit/s + GF1050Ti

Na komputerze w momencie streamowania nic innego nie jest odpalone w tle.

 

Router UPC Connect Box z portami 1Gbit/s + swich 1Gbit/s (TV + komp na tym switchu).

W monitorze zasobów dysk obciążony w odczycie ok 6-7Mb, procesor na jednym rdzeniu 5-10%, sieć pokazuje ok 10-12%, w momencie czkawki na TV w monitorze również ***** w obciążeniu dysku do 0%/ 0Mb, więc nie jest "przeciążony" innymi zadaniami.

 

Myślałem o jakimś dysku sieciowym do multimediów typu Qnap TS-231p/ Synology DS218j ale teraz zaczynam się zastanawiać czy nie będzie to niepotrzebny zakup i wyrzucona kasa, tym bardziej że większość dysków sieciowych ma słabsze parametry niż mój komp.

 

Jakieś porady co można zrobić z takim problemem ?

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Adisw123
Poszukiwacz

Nie wiem czy o to chodziło ale tylko takie coś znalazłem.Univerlsal Media Server.png

profile.country.PL.title
witek_p
Poszukiwacz

Tak o to, dzięki, ale mam tak samo, to domyślne ustawienia. Muszę jednak na spokojnie się tym pobawić, w tyg nie ma szans

profile.country.PL.title
witek_p
Poszukiwacz

Zaobserwowałem coś dziwnego. Gdy materiał 48Mbps mam na dysku ST2000DM001 -SATA III 7200rpm 64MB bufor, mam przycinki co 3-5 minut trwające 3-10 s. Po przeniesieniu tych danych na stary dysk ST312000026AS - SATA 7200rpm 8MB bufor mam na całym materiale 3 przycinki po 5s zawsze w tych samych miejscach ........ wiecod biedy można to zaakceptować.