anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XH9096 - pobór mocy

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

KD-55XH9096 - pobór mocy

Witam,

 

Dotychczas pisałem o problemach a dziś optymistycznie:

 

Zmierzyłem pobór mocy przy pomocy prostym urządzeniem (DGM PP-W162) w następujących sytuacjach:

 

- wyświetlanie obrazu z dekodera Orange Sagemcom WHD 80 (NIE 4K) zaleznie od jasności / głośności: 60-80W

 

- wyłączony telewizor - pierwsze minuty: 13-15W

 

- wyłączony telewizor - po kilku minutach: 0W (0W nie jest wartością realną bo jest poniżej czułości miernika).

 

AKTUALIZACJA z 2020-12-14 (szczegóły we wpisie z 2020-12-14): pobór mocy w stanie wyłączenia jest dość zmienny - średnia moc pobierania przy włączonym WiFi to ok. 6W vs zadeklarowana przez Sony podczas uzywania WiFi - 2W

bogdgob_0-1607951596600.png

 

 

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
Kater74
Poszukiwacz

To ja dorzucę pomiary z zwykłego watomierza dla 65XH9005, na fabrycznych ustawieniach obrazu itd., z włączonym Wi-Fi, dźwiękiem przez listwę.

Max szczytowa chwilowa wartość zarejestrowana podczas odgrywania dema 4k HDR - 205W (ale trwa to b krótko i gdyby nie funkcja rejestrowania, to bym sam nie zauważył)

Materiał 4K typu Netflix - 70W do 90W, zazwyczaj < 80W trzyma

Stand-by zazwyczaj 6-7W, czasem do 10W skoczy

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Ciekawe jakie mamy roznice w ustawieniach.  Ja obserwuje, po kilku minutach od wyłączenia 0W (nie wiem ile to naprade jest). WiFi jest ustawione fabrycznie (nie wiem czy tam cos jest do ustawienia poza konfiguracją AP).

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Ustaliłem, że w mierniku ktory uzywam pomiar jest dokonywany przy pomocy chipu BL0937. W danych producenta zakres pomiarowy jest od 1W~2500W

Podsumowując: nie mam podstaw by zakwestionowac w moim przypadku (55XH9096) dośc optymistycznych wyników poboru mocy w stanie wyłączenia (po kilku minutach) tzn. miernik bez problemu by "zauważył" moce id kilku W (przetestowałem na innych urządzeniach).

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Kończąc temat pomiaru mocy. Tak dla zabawy zrobiłęm dokładne pomiary (czulszym układem pomiarowym) i po wyłączeniu pilotem, po kilku minutach stabilizacji pobór mocy jest w granicach 0.5W.
Wynik zatem jest bardzo dobry.

Ciekawe jest to, że dla innego modelu z tej rodziny pobór jest większy. 
Zaczałbym tak jak w moim przypadku, od ustalenia jaka jest rzeczywiście czułość miernika jakim się dokonuje pomiary - mam na mysli minimalną wartość jaką potrafi zmierzyć. Moj miernik wyswietlał 0 dla mocy niższych niz ok. 3W. Są mierniki z gorszą czułością - pytanie czy pokazują wtedy 0W czy też arbitralną, minimalną wartość.

profile.country.PL.title
xmalekox
Poszukiwacz

Kłamstwo! TV nie przechodzi w stan uśpienia! NIGDY! 15 Wat cały czas.

 

To KRYMINAŁ, że Sony sprzedaje TV nie spełniające norm UE, to nie jest dobra wola Sony, ale wymóg prawny. W dodatku użyłem wyszukiwarki i to dotyczy nie tego modelu, a wielu innych, w tym dużo starszych. Już dawno temu czytałem na 2 forach komputerowych o zużyciu prądu 14-15 W dla czuwania Sony TV, zlekceważyłem to bo pewnie mieli słaby miernik, gdy mój Voltcraft to już wysoka klasa (choć nie pro!). Teraz wiem, że się nie mylili. Z innych tematów odnośnie włączania się HDD co kilkanaście minut i łączenia z internetem podejrzewam, że o to chodzi, że zanim się solidnie uśpi to wcześniej spróbuje z HDD lub netem.

 

Co do poboru prądu to zależy to od jasności i ustawień podobnych. W tym wygaszania (na max, ale to daje utratę detali, ale dla TV i filmów można). Jak też szczególnie HDR (i X-tended).

 

Pobór jest tak:

-czuwanie 15 W zawsze!

-film 60-80 W zależnie od jasności (wygaszanie max), a tą mam 25

-w grze bez HDR przy 50 jest np. 123 W przy 0 47 W, 25 to 86,7 W

-gra z HDR 140 W (x-tended duże, wył 92 W ale wtedy z HDR kiepsko).

Oczywiście jw to zależy od jasności a nie gry, mimo to nawet ciemne sceny HDR dużo biorą. Jednak najbardziej mnie wkurza te 6 zł miesięcznie kradzione przez Sony, bo te 15 W jest bezsensownie marnowane, zaś 140 W miewa sens.

profile.country.PL.title
xmalekox
Poszukiwacz

PS. sprawdziłem wszystkie ustawienia, w tym głośność, ostrość, nasycenie, motion itd. Żeby sprawdzić każdy element ile bierze prądu.

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

>>> Kłamstwo! TV nie przechodzi w stan uśpienia! NIGDY! 15 Wat cały czas.

 

Nie jestem pracownikiem SONY!. Nie mam powodu by kłamać.
Moj egzemplarz przy moich ustawieniach androida zuzywa tyle.


profile.country.PL.title
Kumr07
Poszukiwacz

Czy Wasze tv w trybie standby sa wykrywalne przez chromcast na telefonie podlaczonym do tej samej sieci?

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Pax między chrześcijany...

Obaj panowie piszecie prawdę. Ja mam co prawda xf9005 ale że zużyciem energii jest podobnie. To jest raz w uśpieniu prawie natychmiast schodzi do 0,3-0,5 W a innym razem potrafi i pół godziny wcinać 22-24 Watt. Doktorat można zrobić z kombinacji ustawień jak z tym sobie poradzić i dalej nie ma pewności, że panujemy nad systemem. Powiem tylko tyle, że zamiast twardych dysków zastosowałem dość pojemne pendrivy i mam spokój z nocnym budzeniem, przez szumiące dyski wybudzane co kilka czy kilkanaście minut. Raczej nie liczyłbym, że producent coś z tym sam zrobi...