anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XH9096 - restarty bez powodu

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

KD-55XH9096 - restarty bez powodu

Witam,

Telewizor kupiony 4.12.2020 i już 2x się zrestartował bez powodu.

Podłączony do dekodera Orange nagle ekran robi się ciemny i po kilkudziesięciu sekundach sie rebootuje.

 

Proszę o konkretną odpowiedź bez sugestii typu reset urządzenia bo nic na nim nie robiłem tylko włączyłem do prądu na kilka godzin więc raczej nie ma co resetować.

 

1. Czy to znana wada sprzętu / oprogramowania?

2. Jeśli nie to jakie informacje Panstwo potrzebują by zdiagnozować usterkę (resetewanie racze zatraca takie informacje i nie jest rozwiazaniem problemu tylko jego maskowaniem)

 

Bogdan

152 ODPOW. 152
profile.country.PL.title
plusio76
Użytkownik

@Juzeg76 

Jak to co będzie? :slight_smile: Będzie dokładnie to samo, resety, problemy, przywracanie ustawień fabrycznych co 5 min, aż w końcu nadejdzie ta wyczekiwana przez producenta chwila....... koniec gwarancji.

 

profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Witam 

Może ktoś z Sony by się wypowiedzial .Ponieważ jestem pechowcem i nacialem się na restatujacy się model 55xh9005 a najnowsza aktualizacja oprogramowania nie pomogła choć według opisu miała pomoc . Rozumiem,że powinienem zgłosić usterkę do serwisu czy jednak czekać na dalsze poprawki softu ??? Czy działacie w tym temacie czy wołać fachmana .. 

Np przed chwilą zawiesił się pilot i po kilku sekundach restar telewizora ...

 

Przy okazji pytanie do użytkowników ponieważ temat trochę ucichł rozumiem że u innych jest wszystko w porządku czy po prostu nie macie już chęci pisac w koło tego samego...

Nadmienie że robiłem reset fabryczny i wszystko co było tu podane zostało w ustawieniach zmienione ....niestety restartuje się jak się restartował no może rzadziej ale jednak ....

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Jestem autorem watku. U mnie nie ma restartow tj. nie zauwazam (uzywam dekodera cyfrowego i HBO, nie uzywam naziemnej TV). Zrobilem upgrade do wersji listopadowej i wylaczylem Bravia Sync.

Ale nie wszystkim to pomoglo - prosze przesledzic watek.

profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Z wątkiem jestem na bieżąco .Mi niestety aktualizacja nie pomogła , może za szybko używam pilota a ten tv potrzebuje czasu do namysłu ...również nie używam naziemnej dekoder horizon hdm1 i android box HDMI2 ...ehhhh 

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Niestety SONY nie ujawnia co sie dzieje (nad czym pracuja itd).

Moze prosze oficjalnie zglosic i podzielic sie z nami zdobyta wiedza.
Jesli u mnie pojawi sie restart to tez zglosze.

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

Po ostatniej aktualizacji xh9096 mialem tylko 1 restart. Moze byla jakas
ukryta kolejna aktualizacja wtedy. Wylaczylem aktualizacje w google play i
poki co jest ok. Kiedys restarty byly co tydzien a od update 1 raz po
miesiacu byl. Jedyne co zmienilo sie w pokoju to brak ps4 pro. Czekam na
ps5 i zobaczymy jak bedzie smigac tv. Dodatkowo nvidia shield mam
podlaczony przez soundbar, wiec zwolnily mi sie 2 gniazda hdmi., ale nie
wiem czy to ma zwiazek jakikolwiek.

Pzdr FP
profile.country.PL.title
plusio76
Użytkownik

@Juzeg76 

Oczywiście, że nie jest w porządku. Mój KD-85XH9096 resetuje się średnio raz dziennie, czasem raz na dwa dni.

Radze nie łudzić się, że zostanie to naprawione. Gdyby miało być to winą softu, już dawno by się z tym uporano. Wada jest zapewne sprzętowa i dotyczy pewnej części egzemplarzy.

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Wydaje mi sie, ze nie ma innego sposobu jak złożenie reklamacji  - jak widać te nasze dyskusje tutaj nie robią wrażenia na SONY.

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Doradca

W ogóle nie ma sensu tu dyskutować Sony ma wszystko gdzieś, słyszeliście nie będzie żadnej obiecanej deklarowanej przez Sony aktualizacji do XH90 względem VRR i ALLM. Zostało to nawet usunięte w nowej tabelce w której jeszcze to było podane. Dużo o tym mówią na tube.

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Niestety SONY pewnie juz pracuje nad modelem na 2021 bo tak to jest