anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XE8505 i gniazda Usb

profile.country.PL.title
kajacek
Poszukiwacz

KD-65XE8505 i gniazda Usb

Witam

W instrukcji do mojego modelu w części dotyczącej USB jest napisane:

" USB 1/2, USB 3 (HDD REC)*3
• Podłączenie dużego urządzenia USB może
zakłócić pracę innych podłączonych
urządzeń w pobliżu.
• Duże urządzenia USB należy podłączać do
złącza USB 1."

oraz to:

"Port urządzeń USB ( 3 - port USB HDD do
obsługi funkcji nagrywania)
Porty USB 1 i 2 obsługują standard High Speed
USB (USB2.0).
Port USB 3 obsługuje standard Super Speed USB
(USB3.0)."

W związku z tym mam pytanie - czy gniazdo USB 3 jest "jednokierunkowe" - czyli możliwe jest tylko nagrywanie z TV czy też jest w standardzie IN/OUT?

Chodzi o to, że to gniazdo ma statndard 3.0 (ma niebieską wkładkę i większe prądy) i chciałbym podłączyć pod niego dysk przenośny z gniazdem USB 3.1 z materiałami video 4K ( niestety moje kino domowe, nie obsługuje formatu 4K, tak więc musiałem przerobić materiał z oryginalnej płyty 4k na plik >matroska) oraz muzykę w standardzie FLAC - obawiam się, że prąd w gniazdach USB 1 i 2 jest zbyt mały, aby prawidłowo zasilić dysk przenośny (ADATA HD650-2T) połączonym z TV przedłużaczem USB 3.1.

Po pierwszym podłączeniu pod gniazdo USB 3 TV "widział" przez chwilę ten dysk, ale niestety trwało to tylko chwilę i potem dysk jest już niewidoczny.

Wejścia 1 i 2 widzą ten dysk, tylko boję się, czy prawidłowo go obsłużą i nie spowodują z nim problemów z zasilaniem i odtwarzaniem - juz teraz film 4k odtwarza się z zastojami i nie wiem, czy to jest wina rippowania filmu z płytki czy też transferu.

Proszę o informacje na temat tych portów i plików o wysokiej rozdzielczosci.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@kajacek zgłosiłem proble md osupportu - oto odpowiedź:

Przede wszystkim rekomendujemy bezpośrednie połączenie dysku z telewizorem, nie zaleca się stosowania wszelkiego rodzaju przedłużaczy, rozdzielaczy sygnału itp. Dodatkowo nie możemy zagwarantować pełnej kompatybilności poszczególnych dysków innych producentów z telewizorem. W kwestii materiałów 4K, bardzo prawdopodobnym jest, że pojawiące się zastoje są spowodowane ograniczeniami technicznymi przesyłu danych poprzez port USB 2.0.

Pozdrawiam