anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XF9005 Rozszerzony format HDMI miganie obrazu HDR

profile.country.PL.title
rafalbodzio
Poszukiwacz

KD-65XF9005 Rozszerzony format HDMI miganie obrazu HDR

Witam problem dotyczy modelu KD-65XF9005 przy podłączeniu konsoli xbox one x na standardowym formacie HDMI obraz jest poprawnie wyświetlany w HDMI : 2,3,4. Problem pojawia się przy rozszerzonym formacie HDMI, gdy do wejścia HDMI 3 (ARC) lub HDMI 2 jest podłączona konsola i aktywny jest format rozszerzony, obraz miga   wyświetla się podpis u góry  ekranu z nazwą źródła i rozdzielczością.

Na wejściu HDMI 2 obraz mniej mruga w wypadku HDMI 3 mruga intensywnie . Zastosowałem się do zaleceń pomocy technicznej Sony :

W nawiązaniu do Pana zapytania zalecamy zmiane kabla HDMI na 2.0 . Kabel 2.1 może być o zbyt dużej przepustowości.

Następnie prosimy o podłączenie Pana konsoli do hdmi 3 wejścia i wybrać format rozszerzony.

Aby zmienić ustawienie formatu sygnału HDMI, naciśnij przycisk HOME, po czym wybierz opcje [Ustawienia] — [Oglądanie telewizji] — [Zewnętrzne wejścia] — [Format sygnału HDMI].

Jeżeli zmiana kabla oraz formatu HDMI nie rozwiąże problemu prosimy o przywrócenie ustawień fabrycznych.

Naciśnij przycisk HOME, po czym wybierz opcje [Ustawienia] — [Ustawienia urządzenia] — [Resetowanie] — [Przywracanie danych fabrycznych].

Wybierz opcję [Wymaż wszystko].

Nie pomogło.

Dodam że na kablu HDMI  2.0  przy rozszerzonym formacie HDMI jest czarny obraz nie wykryto urządzeń w przypadku  HDMI 2.1  wykrywa i tak jak wyżej opisywałem występuje migotanie obrazu czego efektem jest : obraz gry a po chwili czarny obraz i tak na zmianę ,tak jak by przełączano kanały co jakiś czas i to samo dzieje się w interfejsie głównym konsoli.

Jeżeli chodzi o zalecenie pomocy technicznej dotyczącej zmiany kabla na HDMI 2.0 , to po zmianie na 2.0  w przypadku rozszerzonego formatu HDMI występuje czarny obraz :nie wykryto urządzeń .

 

Proszę o pomoc czy ktoś ma podobny problem czy jest to usterka portów HDMI  albo Oprogramowania

Obecna wersja Oprogramowania v6.7140

   

 

 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
RafalKL
Użytkownik

 Jakiś tydzień temu miałem podobny problem, ten sam model telewizora tylko konsola XBOX ONE S, konsola podłączona do HDMI 2, dodatkowo na obrazie było pełno latających kropek RGB, na grach dźwięk zrywało, obraz mrugał, pojawiało się czarne tło, po przełączeniu konsoli na HDMI 3 (ARC) wszystko było OK, przy ponownym podłączeniu w HDMI 2 problem wracał, najciekawsze było to, że po zmianie w ustawieniach konsoli na 1080 wszystko było OK, przełączenie na 4K - masakra! też miałem już robić reset do ustawień fabrycznych, ale  pomogło wyłączenie telewizora z prądu na jakieś 5 minut, po ponownym jego załączeniu działa już prawidłowo, sam nie mogłem w to uwierzyć, podobno wyłączenie z prądu powoduje, że Android się czyści... ogólnie soft 6.1740 jest skopany na XF9005, to już inna sprawa... czekam z niecierpliwością na poprawkę

profile.country.PL.title
rafalbodzio
Poszukiwacz

Dziękuję wypróbuję dam znać czy u mnie zadziała

profile.country.PL.title
rafalbodzio
Poszukiwacz

Problem dalej nie rozwiązany, rozwiązanie nie działa . Spróbuję podłączyć inną konsolę  aby sprawdzić czy nie mam problemu sprzętowego w konsoli  Może ten test w końcu na 100% wskaże źródło co jest problemem TV czy konsola  dla pewności 

 

profile.country.PL.title
rafalbodzio
Poszukiwacz

Test przeprowadzony na Sony pro 4 działa rozszerzony port ... ale jest to nie do końca sprawdzone... bo chodzi o Xbox one x:) .  Może kabel jest problemowy HDMI .... nie lubi XBOX:)

profile.country.PL.title
rafalbodzio
Poszukiwacz

Witam odnośnie mojego  elaboratu . Jeżeli zmienię w Xbox on X na 1080p,  To przechodzi test w interfejsie XboX  że telewizor obsługuje wszystkie formaty łącznie z 4k i HDR  odznaczone jest na zielono . A jak zmienię w interfejsie Xbox na UHD , to już  nie przechodzi że gry będą obsługiwane .  Może kabel ale dwa kable które mam były by złe :

 

https://www.neonet.pl/kable/viggo-design-hdmi-2-0-cinema-4k-3d-hdr-1-5m.html?gclid=EAIaIQobChMIpcfBw...

https://www.neonet.pl/kable/viggo-design-hdmi-2-1-premium-cinema-8k-vrr-eark-dhdr-2m.html?gclid=EAIa...

 

Takie posiadam