anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD55XE8599 Motionflow wprowadza zakłócenia

profile.country.PL.title
jacekgrab
Poszukiwacz

KD55XE8599 Motionflow wprowadza zakłócenia

zauważyłem że gdy włączam funkcję motionflow przy szybkich scenach widać zakłócenia na obrazie, jest to napewno spowodowane ta funcją bo gdy ją wyłącze zakłócenia w szybkich scenach znikają tylko że obraz nie jest już taki płynny. Na przykład cos takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=G4t6TqG5LM8&t=38s

jest tam sporo scen w zwonionym tempie i one wyglądają ok, ale szybkie sceny w czasie rzeczywistym wprowadzają jakieś dziwne zakłócenia (piłkarz porusza się bardzo szybko i na około niego piksele wariują), nie wydaje mi się to normalne. Jaskieś rady? coś poprzestawiać? 

Football in UHD 4k shot by Panasonic, Remember to chose 2160p (4k) if possible to see full result. ----------------------------------------­-------------------------- 👉🏻 2nd Channel: https://www.youtube.com/c/JNFootball 📸 Instagram: https://www.instagram.com/javiernathaniel/ 🐤 Twitter: ...
12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za wiadomość. Czy szukałeś już odpowiedzi w dziale Pomoc? Polecamy również upewnić się czy na naszym forum podobny problem nie był wcześniej poruszany. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

profile.country.PL.title
jacekgrab
Poszukiwacz

patrzyłem, ale ja mówie oczymś innym niż opisane w pomocy. Filmy które oglądałem dwa dni temu i wyglądały bardzo ładnie na motionflow "płynny" teraz klatkują przycinają podczas ruchu, do okoła ruszających się przedmiotów czy ludzi pojawiają się zakłócenia, nic przez ten czas nie aktualizowałem, dziś po włączeniu telewizor zamulał, reogował z opóźnieniem, po resecie reaguje bez dużych opóźnień, ale nie da się nic oglądać z funkcją motionflow bo bardziej teraz przeszkadza niż pomaga. Czy to możliwe że coś obciąża procesor tak że wlączenie motionflow skutkuje tym że procesor nie wyrabia? jakieś aplikacje działają w tle? była jakaś aktualizacja oprogramowania motionflow?

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

czytając posty to widzę ,że seria XE bardziej dopracowana niż XD :tongue:

profile.country.PL.title
jacekgrab
Poszukiwacz

z tego co słyszałem XD mają dwa procesory jeden do obrazu drugi do androida, a XE jeden do wszystkiego to chyba jest mozliwosć że jak android się zamuli to na jakości obrazu tez to będzie widać, no chyba że ktoś mnie w błąd z tymi procesorami wprowadził 

profile.country.PL.title
riatb23
Poszukiwacz

Witam

Mam ten sam problem w modelu 55xe8505. Mnóstwo artefaktów przy szybszym ruchu i włączonym motionflow. Na początku wszystko było ok. Po paru dniach zaczęły się problemy. Czy udało Ci się coś zaradzić? Reklamowałeś? 

profile.country.PL.title
jacekgrab
Poszukiwacz

miałem to samo kilka piewszych dni obraz super potem lipa, pomogło wyłączenie trybu kliszy, ale ogólnie lipa straszna. Generalnie to samo się dzieje w modelach XE i zaszłorocznych XD, dla mnie to wygląda jakby procesor nie wyrabiał 

profile.country.PL.title
marek_j
Użytkownik

W moim XE7096 też zauważyłem "mgiełkę" wokół postaci poruszających się piłkarzy. Generalnie wszystkie "ulepszacze" wyłączyłem. Pytanie tylko, po co one są?

profile.country.PL.title
graczas
Poszukiwacz

Też mam obraz podczas transmisji meczu obraz na około piłkarza w poświacie a jak murawa jest mocno zielona to już wogóle nie da się oglądać. Jak puszczam mecz z pendriva jest piękny obraz pewnie używa kodeków. Mam kablówkę z UPC próbowałem różnych ustawień wyłączałem ulepszacze efekt mniejszy ale dalej wystepuje. Jeżeli nie znajde u Was pomocy dokonuję zwrotu tego telewizora. Matryca 120Hz i takie efekty nie powinny występować.

profile.country.PL.title
Piotr070788
Poszukiwacz

Ktoś poradził już sobie z tym problemem ?