anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-50W755C- nie reaguje i jest cisza

leo1812
Poszukiwacz

KDL-50W755C- nie reaguje i jest cisza

Witam

Niedawno kupilem telewizor KDL-50W755c i mam problem dość duży.

telewizor po wlaczeniu pokazuje obraz i jest cisza. Nie mozna zmienic programu wogule pilot nie odpowiada i rowniez nie mozna podglosic. Jedyna rzecz jaka mozna zrobic to wylaczyc z zasilania i ponownie wlaczyc. (przyciski z tylu TV rowniez nie reaguja.Jest to dosc koloptliwe gdyz TV mam na scianie i malo jest tam miejsca zeby wlaczac i wylaczac zasilanie(tymbardziej dla mojej żony). Powracalem juz do ustawien fabrycznych ale dalej się to powtarza. Problem ten nie pojawia sie zawsze tylko co jakis czas średnio z 3 restarty na dwa dni. 

 

Pozdrawiam

15 ODPOW. 15
Kombajn80
Poszukiwacz

U mnie to samo co tutaj opisujecie w postach.

 

W nocy TV sie sam włącza, pulsuje, miga dioda, rano jedyne co mogę zrobić to wyciągnąć wtyczkę. Pilot się wiesza, nie działają przyciski z tyłu.

Wszystko było dobrze do czasu aż TV wykonał automatyczną aktualizację. TV kupiony w tamtym roku w Euro RTV AGD.

 

Obecnie system chyba uległ uszkodzeniu całkowicie. Wykonałem z poziomu menu przywrócenie ustawień fabrycznych i TV się już nie uruchomia do końca, od kilkunastu minut się włącza i wyłącza, włącza, wyłącza, włącza....

 

Jestem zawiodziony, marka nigdy mnie nie zawiodła od ok 1995 roku a dziś nawet nie bardzo można liczyć na pomoc.

 

Edit: jakimś cudem po tej nierównej walce udalo mi sie go uruchomić, ale nie wiem do końca co pomoglo, próbowałem wciskać przyciski jak w telefonie z androidem czyli power + vol-

 

Uruchomił się i działa, ale bez szans aby przywrócić ustawienia fabryczne, tj wymazać wszystko z telewizora i zacząć od nowa. Mimo wybrania opcji "wymaż wszystko" telewizor jedynie wykonuje restart.

Problem prawdopodobnie nie został w żaden sposób rozwiazany.

 

Nie wiem co dalej, aktualizacji nie ma dostępnych, oprogramowanie najnowsze.

 

 

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Każda nowa aktualizacja umieszczana jest pod nowym linkiem, a stara jest usuwana z serwera. Najlepiej sprawdzać dostępność najnowszej aktualizacji na stronie produktu. Na stronie Sony wybieramy Pomoc i w polu wyszukaj wpisujemy model. Aktualizację znajdziemy w sekcji pliki i oprogramowanie.

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

Kombajn80
Poszukiwacz

Problem powodował chyba AdBlock lub AdGuard, nie wiem bo odinstalowałem obie i problem ustąpił.Roota trzeba zrobić i przekombinować ten soft bo jest fatalny.

 

Najnowszy soft mam od dawna. Napisałem powyzej a Ty kazesz mi go szukać :]

 

Support Sony nie odpowiedział do dziś na zgłoszenie w odpowiednim miejscu. Zastanawiam się czy to nadal stare, dobre Sony czy już tylko zbijacz kabzy.

 

Sumarycznie nie jestem z tego wszystkiego zadowolony.

spriti
Nowicjusz

Witam

 

U mnie ten sam problem codziennie rano lub kilka razy dziennie po dłuzszej przerwie od wyłączenia telewizora trzeba go odłączać od prądu, żeby się włączył. Innaczej nie ma głosu i nie reaguje na pilota... Nie mam żadnych dodtakowych aplikacji, najnowszą aktualizacją, zaczyna mnie to strasznie irytować..

Kombajn80
Poszukiwacz

Spróbuj może go przywrócić do ustawień fabrycznych, ale najpierw poczytaj moją walkę z tą próbą, gdzie później w ogóle nie chciał się uruchomić. No i u mnie nie udało się wogóle przywrócić systemu do stanu fabrycznego, tj zacząć całkowicie od nowa bo mimo prób wykasowania wszystkiego aplikacje, ustawienia itd i tak zostały i miały się dobrze.

 

Ja ostatecznie nie umiem powiedzieć co się stało, że problem ustąpił, podejrzewałem tego AdBlocka lub AdGuarda, ale Ty piszesz, ze ich nie masz a problem ten sam mimo najnowszego softu.

 

Dali ciała z tym softem, wszystko pewnie przez to, że zamiast puścić czystego androida brandują go pod siebie, jednocześnie ograniczajac klientom dostęp do sklepu Play.

spriti
Nowicjusz

Odzwonili do mnie z Sonego z informacją, że usterka jest im znana i odpowiedzialna za to jest aktualizacja, zostanie wyeliminowanan w następnej aktualizacji.