anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-65w855c - banding

profile.country.PL.title
Macias82pl
Poszukiwacz

KDL-65w855c - banding

Dzien dobry, dwa tygodnie temu zakupiłem ten TV, wszytsko bylo ok dopóki nie obejrzałem meczu piłki nożnej, pionowe pasy jakie przebijają się podczas meczu i innych scenach na jasnym tle są nie do zaakcepotowania. Sprawę zgłosiłem do Support Sony wysyłając im zdjęcia mojego TV https://goo.gl/photos/sJc3onDDUm6mNomw9 , odpowiedż jaką otrzymałem "zjawisko to mieści się w ramach specyfikacji podświetlenia matrycy zastosowanego w telewizorach marki Sony". Poprosiłem o normy jakie są dopuszczalne dla tej matrycy, otrzymałem odpowiedż "W nawiązaniu do zgłoszenia uprzejmie informuję, że nie jesteśmy w stanie przesłać Panu specyfikacji podświetlenia matrycy oraz norm jakie są dopuszczalne."

Szkoda że serwis Sony nie pofatygował się aby przysłac serwisanta aby zobaczył to na żywo gdyż zdjęcia nie są w stanie odwzorować w 100% problemu.

Rozumiem tez, że efekt zachmurzenia (cloudingu) występuje w większości LCD natomiast te pionowe pasy (banding) przeszkadzają w normalym oglądaniu TV, i sądzać po wypowiedzi SONY mam się do tego przyzwyczaić, poszedłem do jednego z marketów obejrzeć inny egzemplarz i on był pozbawiony tych pasów, także nie uważam aby to było normalne.

Wydałem ciezko zarobione pieniądze na nie najtańszy  TV i dostalem bubla z lekcewarzącym sprawę serwisem.

Jako stały użytkownik SONY odradzam zakup tego modelu.

 

 

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Witamy,

Proponujemy zapoznanie się ze wskazówkami na stronie http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/135898/kw/bia%C5%82e%20pasy

Jeżeli dokuczliwy efekt obrazu o którym mowa nie zmiani się bądź pogarszy, sugerujemy ponowny kontakt z seriwsem. W przypadku braku objęcia niedogodności gwarancją Sony, klient ma prawo skorzytsać również niezależnie z rękojmi u sprzedawcy.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony.