anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-65W855c -- brudny obraz powitalny..

pawelp85
Poszukiwacz

KDL-65W855c -- brudny obraz powitalny..

Po pierwszym wlaczeniu TV pojawil sie taki oto obraz:

 

20160704215138.jpg nie wiem, czy dobrze widac niemniej na zywo jest tego wiecej - cienie i smugi, katy niedoswietlone. TV nowy od Scentre dotarl bezpiecznie. Poprzedni TV KDL60w605b byl perfekcyjny bez kalibracji, tutaj zas po parugodzinnej kalibracji nadal smugi zawsze widoczne w menu i przebijaja na obraz tv. Poza tym o znalezieniu wifi mozna zapomniec. Jakie jest zdanie Forumowiczow bo jak na zakup za ponad 7k (w tym full gwar i ubezp) to uwazam to za nieporozumienie.. a moze jestem pedantyczny i to miesci sie w normie? prosze o jakies sugestie 😞 ps: ekran jest czysty - sprawdzilem by nie wyjsc na losia..

15 ODPOW. 15
naku83
Poszukiwacz

Sami fachowcy się wypowiadają co nawet czytać nie potrafią kolega pyta o kdl65w855c a ludzie odpowiadając bredza o innym tv który był wspomniany jako poprzedni

Tan model ma direct led bez strefowego wygaszania.

Każdy tv w technologi LED będzie miał bardziej lub mniej widoczne nierównomierne podświetlanie jedyne lekarstwo to mieć możliwość obejrzeć przed zakupem konkretny egzemplaz te same modele potrafią bardzo się różnić, też mam ten tv i nie wygląda to u mnie tak kiepako

pawelp85
Poszukiwacz

Dziekuje za powyzsza uwage. Obecny egzemplarz 65w855c wraca spowrotem do SC moze znajdzie nabywce bardziej wyrozumialego zwlaszcza po wydaniu takiej kwoty..

Za kilka dni jestem umowiony w innym SC na ogledziny PRZED zakupem, najpewniej wezme ten sam model tylko z mozliwie rownomiernym podswietleniem. Licze sie z tym, ze moga byc strefy (pasma) dyskretnie rozniace sie intensywnoscia oswietlenia byleby nie cos takiego jak widze teraz.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

KDL-W65W885C jest typu Direct LED:

http://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-specs/KDL-65W855C/list

 

Niemniej jednak kolego mógłbyś wstrzymać się ze złośliwymi komentarzami, że ktoś czytać nie umie.Nie obrażaj nikogo bo jak byś sam doczytał to byś zauważył, że kolega pytał również o KDL-60W605B. Każdy się może pomylić i można kogoś poprawić w sposób uprzejmy.

 

Kolego dobrze, że skontaktowałeś się z SC - mam nadzieję, że trafisz na lepszy egzemplarz :slight_smile:

Pozdrawiam

Marcin_w
Nowicjusz

Witam, jak zakończyła się historia? Tez posiadam ten TV, u mnie efekt DSE rownież widoczny, najgorzej to zauważyć, wtedy wszędzie się go można doszukać... Ja chyba nie wymienię, bo się boje ze bedzie gorzej...

ognisty_demon
Nowicjusz

Tamten egzemplarz odeslalem do SC (na zwrot platnosci czekalem ponad miesiac szkoda komentarza..) Udalem sie do SC w Katowicach o ktorego istnieniu nie mialem pojecia. Bardzo rzeczowy Sprzedawca pokazal mi kolejny egzemplarz. Niemal to samo g.. na ekranie a pragne podkreslic, ze nie jestem pedantem co liczy piksele. Uznalem, ze albo przechodze do konkurencji albo doplace i kupie -jeszcze- drozszy tv. Skonczylo sie na lacznej kwocie ok 10400zl za 65XD8505 w tym 5 lat gwarancji na wszystko w tym powodzie i uderzenia toporem. Jakosc rewelacja i nie ma porownania.. Teraz mozna go napewno nabyc taniej. Roznica miedzy TV KDL605b 60xali sprzed roku (4200zl) / ktory zostal zniszczony/, a ww obecnym jest wiec gigantyczna niemniej problem mam z glowy choc teraz ogladam znacznie wiecej tv chyba po to by usprawiedliwic tak drogi zakup 🙂 a o modelu 855w nie bede sie wypowiadac, tv z takim obrazem powinien byc oferowany jako uszkodzony. Tyle.

jarkubiak
Poszukiwacz

No widzisz, a ja mam dokładnie to samo ale w modelu KD-65x8505c właśnie i to kupionym w SC w Katowicach...

Serwis twierdzi, że to normalne i wymienić nie chcą. A pisałem nawet do Sony Polska... Dodatkowo mam jaśniejsze miejsce podświetlenia wzdłuż boczbych krawędzi szczególnie przy jaśniejszych ustawieniach. Już sam nie wiem czy to jest tv z edge led czy nie - wg sony.pl 65 cali jest bezpośrednio podświetlony... Taka kicha za 9k PLN