anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Najnowsza aktualizacja Sony Bravia KD55XE9305 problemy z TV

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Najnowsza aktualizacja Sony Bravia KD55XE9305 problemy z TV

Dzień dobry.

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

Panowie i Panie... pobrałem aktualizację ze strony Sony. Wgrałem na penka i zaktualizowałem. Wszystko poszło cacy. Po uruchomieniu TV, przywróciłem ustawienia fabryczne. Poustawiałem sobie parametry obrazu itd., i zaczęły się po jakiś kilku godzinach oglądania jaja:

- telewizor wyraźnie zwolnił (chociaż i tak był, dziekujemy za mediatek itd)

- przestał poprawnie regować na pilota; naciśkam action menu włącza się z opóźnieniem kilku sekund, wybieram opcję z menu włącza się co innego.

- następnie przestaje reagować na cokolwiek, dziła odłączenie od zasilania

- film odtwarzany z USB i 4K HDR potrafi klatkować na stockowym odtwarzaczu, używam urządzeń USB3.0

- podczas odtwarzania 4K HDR działanie TV to jedna wielka czkawka, potrafi się nawet zawiesić, lub zniknie obraz

- pomimo treści z Dolby Vision nie jest ona poprawnie wyświetlana

 

Panowie z Sony co jest grane? Czy tak ma wyglądać wasza aktualizacja ?

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Gość z supportu stwierdził, że coś jest nie chalo z aktualizacją mimo że zakończyła się sukcesem. Pytał czy robiłem przez aktualizację w TV czy przez USB podłączony do TV.  I zasugerował (po konsultacji z kimś tam), że powinienem przywrócić ustawienia fabryczne. Jeśli by to nie pomogło to umówi serwis na wymianę elektroniki.

Po przywróceniu ustawień faktycznie TV dostał "kopa" i chula teraz jak szalony i nie ma  problemu już z DV. Jedyna wada tego wszystkiego to taka że trzeba wszystko ustawiać od nowa.  Najlepiej porobić screeny telefonem  i tyle.

 

PS.

Czemu Sony nie ma możliwości zapisu ustawień obrazu. itd. do jakiegoś pliku i później importowania. 

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

No i jednak potwierdza się, że warto zrobić przywracanie po dużej aktualizacji :slight_smile:
Może i trochę ustawiania jest, ale przynajmnie nerwów można zaoszczędzić.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Pierwszy post, od którego zaczęła się cała dyskusja jednak temu przeczy. :slight_smile: A pomóc moim zdaniem może niestety dopiero kolejna aktualizacja... U siebie także odnotowałem czarne ekrany - i nie dotyczy to tylko kontenu DV. Zdarza się na różnych źródłach, na szczęscie bardzo rzadko. Wystarczy wyłączyć i jeszcze raz włączyć dane źródło. No i pytanie do supportu. Czy jak robicie sobie aktualizację na telefonie, za każdym razem też przywracacie sobie system do stanu początkowego? Przywracanie systemu jest zawsze ostatecznością. Często wystarczy wyczyścić cache w Androidzie.

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Może w pierwszym poście nie jasno się wyraziłem. Aktualizację zrobiłem z penka i zrobiłem ustawienia fabryczne nic nie pomogło było jeszcze gorzej. Po telefonie do supportu kazano zrobić aktualizację przez TV i znowu puścić reset do fabrycznych. Wówczas wszystko zaczęło śmigać jak trzeba. Więc cholera wie, o co chodzi. Fakt faktem Sony daje ciała na całej lini.

 

U mnie np. VLC praktycznie jest bezużyteczny bo zawiesza się itd. i muszę męczyć się na tym dziadoskim odtwarzaczu, w którym nawet widoku nie moge zmienić (chyba że nie wiem jak). Natomiast u znajomego ma ten sam model tylko 65" i działa OK. Więc o co chodzi bo już zgłupiałem?

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

No dobrze, a jak zobić aktualizację przez TV, skoro wcześniej na tym odbiorniku była instalowana aktualizacja z pendriva?

Czy reset do ustawień fabrycznych usuwa aktualizację androida TV?

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik


@KrissKEJnapisał(a):

Po telefonie do supportu kazano zrobić aktualizację przez TV i znowu puścić reset do fabrycznych. Wówczas wszystko zaczęło śmigać jak trzeba.


Skoro udało Ci się zrobić aktualizację przez OTA, to znaczy, że nie zrobiłeś za pomocą pendrive :slight_smile:

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Reset nie usuwa aktualizacji to na pewno. Ja to rozkminiam tak, że może mimo tego że coś aktualizowało i był status SUCCESS to było zwalone lub był inny numerek wersji (nie wiem) i pobrało przez OTA. NNe mam zielonego pojęcia o co kaman. Szkoda że nie nagrałem filmiku na potwierdzenie, ale kto to wiedział że takie jaja będą.

 

Zrób reset i zobacz jak TV będzie się zachowywał. Jak nie wal do supportu umawiaj technika niech wymienia płytę główną.

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Możliwe że tak było. Różne rzeczy widziałem na np. Sony Xperia. Pobierał aktualizcję instalował a później znowu pobierał :grin:

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Nikomu niekt na siłę nie każe robić przywracania po aktualizacji.
Jednak mogę się podzielić i to już zrobiłem wcześniej, a teraz powtórzę.
Mam inny model, niż ten w temacie, bo XD, ale...
Pomijając pierwszą aktualizację do 6'stki w maju zeszłego roku, która była totalnie skopana i została zatrzymana, ale zdążyłem sobie ją zainstalować (wymiana płyty głównej - nr 1), to kolejna też przyniosła mi wiele dodatkowych siwych włosów. Czekałem na poprawki, które były wydane jesienią zeszłego roku - nie pomogły.
Zwróciłem się do serwisu - pomogli - wymienieli płytę poraz drugi.
Co stwierdzili, że musiał zostać jakiś bałagan po poprzedniej aktualizacji.
Po zamontowaniu nowej płytki, zaktualizowali system, zrobili przywracanie ustawień i tv hulał, aż miło.
Zalecili przy kolejnym przeskoku do wyższej wersji zrobienie w ten sam sposób - zrobiłem.
Tv działa byz zająknięcia.
Morał?!
Obojętnie co się komu wydaje, że nie powinno mieć nic wspólnego jedno z drugim, to serwisant chyba wie co mówi, a dotego jego działanie potwierdzone zostało póżniejszym stabilnym systemem.

Z telefonami nieby jest tak samo, bo to też android, ale tam raczej już nikt nie robi nawet czyszczenia cache, czy dalvik, bo trzeba przejść do recovery, a to już dla normalnego zjadacza chleba jest większą magią.

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Prosze o potwierdzenie jeszcze jednej sprawy: w trakcie odtwarzania materiału w Dolby Vision, przycisk Action Menu i później np. Obraz i dalsze ustawienia, działają z małym opóźnienie w stosunku do operowania nimi przy zwykłym źródle filmowym.

Czy też tylko u mnie tak jest....