anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Napisy w 75xf8596 z media server (DLNA) .

profile.country.PL.title
widol5
Poszukiwacz

Napisy w 75xf8596 z media server (DLNA) .

1.Jak zmusić  standardową aplikacje Video lub inna , aby czytała napisy w 75xf8596 z DLNA czyli dysku wpiętego do np. PC lub routera ? 

Gdy dysk jest wpięty do usb TV to czyta wszystko wzorowo.

Może sa jeszcze inne aplikacje do odtwarzania ktore to obsługuja.

 

 

2. Czy to normalne ze soundbar podłaczony przez bluetooth tak zamula cały TV ? Praktycznie nic nie idzie ogladać.

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Skonsultuj się z naszym wsparciem technicznym ---> 

 

kontakt:

poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
widol5
Poszukiwacz

A więc sie skonsultowałem. Jak bedzie odpowiedz to podziele sie nia z forumowiczami.

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

@widol5, za poprawne przesłanie napisów do klienta odpowiedzialny jest serwer DLNA. Jeśli nie prześle napisów w zgodnym z programem standarcie lub nie prześle ich w ogóle, to się nie wyświetlą. Przy odtwarzaniu z USB, program "widzi" pliki z napisami w katalogu i jest odtwarza. Przy odtwarzaniu DLNA, widzi tyle, ile mu pokaże serwer.

 

Sprawdź jeszcze odtwarzanie w Kodi, jeśli tam też nie będzie możliwości wyświetlenia napisów, to znaczy, że Twój serwer DLNA ich zwyczajnie nie wysyła.

 

Co do dźwięku przez BT, to ja bym przede wszystkim rozważył zmianę medium na przewód, albo HDMI albo optyczny, a BT zostawił do słuchania muzyki z komórki. Sprawdzałeś, czy np. słuchawki BT też tak zamulają, czy tylko soundbar?

profile.country.PL.title
widol5
Poszukiwacz

Jak obiecałem :

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z firmą Sony.

Nawiązując do korespondencji, uprzejmie informujemy, że możliwość odtwarzania napisów możliwe jest tylko przy bezpośrednim podłączeniu urządzenia do telewizora poprzez gniazdo USB.

Telewizory firmy Sony nie odtwarzają napisów w przypadku innego połaczenia, na przykład DLNA.

 

 

@micihol  przesyłam programam Serviio Console , stary TV działał z tym programem dobrze czyli miał napisy i filmy. Mam tez opcje przesyłania z dysku który jest wpiety w router , router tez ma media server DLNA i tez nie działa.

Za Kodi biore sie za chwile tzn. instaluje.

 

 

Soundbar podłaczony przez HDMI i działa okej.

profile.country.PL.title
widol5
Poszukiwacz

Udało sie rozwiązać temat przy pomocy serwera FTP i Kodi. Na serwerze FTP widzi wszystkie pliki.

 

Sam kodi przez DLNA tez nie widzi plików z napisami i niektórych filmów.

Można jeszcze przez program Serviio + jakieś profile, sprawa znana od wielu lat na forach Serviio, niestety mi nie chciało sie szukać tego rozwiazania.

 

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

@widol5, dziwne z tym Serviio. Rzeczywiście starsze wersje wymagały profilowania (mialem tak ze starszym odtwarzaczem BR i TV od konkurencji na S) ale w przypadku TV Sony i najnowszej wersji Serviio, nie bylo problemów z napisami na pewno w Kodi. Aplikację wbudowaną jeszcze dzisiaj sprawdzę, bo teraz nie pamiętam, czy były to napisy zaszytę w strumień filmu, czy z pliku tekstowego udostępnianego przez serwer DLNA.

profile.country.PL.title
widol5
Poszukiwacz

Zaszytę czyta kazda aplikacja przez DLNA. Kropką nad i to było to ze DLNA nie widziało jednego z plików  *.mkv, ani apka Video od sony , ani Kody ,ani VLC.