anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odblokowanie dodatkowych trybów obrazu vs gwarancja i nowy pilot do starego tv

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Odblokowanie dodatkowych trybów obrazu vs gwarancja i nowy pilot do starego tv

Pytanie pewnie do eksperta Sony jak firma traktuje odblokowanie dodatkowych trybów obrazu przez użytkownika np w ten sposób. 

https://www.youtube.com/watch?v=EcMsb8E6q7c&t=29s

Albo poprzez wejście do menu serwisowego

Pytam dlatego że dla mnie w nowszych telewizorach  tych presetów jest trochę za mało

Chciałbym mieć  osobne tryby do 
TV satelitarnej w SDR
TV satelitarnej w HDR
Film SDR
Film HDR
Sport SDR
Sport HDR
Gra
Graffika/zdjęcia

Oczywiście "rozwalając" wszystkie ustawienia fabryczne pewnie miałbym te tryby ale pod innymi nazwami nie mam jednak sumienia zmieniać jakichkolwiek ustawień w trybie o pięknej nazwie IMAX czy "kinowy"

i pytanie drugie czy jeśli znajdę srebrny pilot bez klawiatury numerycznej ( fabrycznie dodawany do x95k) to zadziała on z moim x95j?  pilot z klawiaturą numeryczną jest dla mnie za duży tych cyferek w ogóle nie używam a podświetlenie wszystkich klawiszy w tak dużym pilocie jak do x95j bardzo szybko wyczerpuje baterie. 

P.S  Brak obsługi polskiego asystenta google w trybie hands free (poprzez wbudowany w tv mikrofon to też dość specyficzny zabieg....... może czas na jakąś aktualizację?:) 








UNLOCK ADDITIONAL SONY PICTURE SETTINGS! | HOW TO SETUP Camera: Sony A7IV TV Stand - BDI Corridor 8173 Low Profile | Charcoal Stained Ash BDI: https://www.bdiusa.com/products/corridor-8173-low-profile-modern-tv-stand-entertainment-center?finish=charcoal-stained-ash AV Review: Yamaha RX-A8A 4K ...
2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Co do pierwszego pytania to wiesz... raczej wszystko na własne ryzyko. W razie awarii serwis zawsze może uznać ze to nie autoryzowane działanie nie zgodne z instrukcją. Nie wiem jak akurat może zareagować serwis Sony, ale co do zasady takie prawo każdego serwisu. Przykładowo jak sobie zrobisz tuning mocy silnika w samochodzie i cos padnie w silniku, nawet nie koniecznie w związku z Twoim działaniem, serwis jak wykryje nieautoryzowane zwiększenie mocy na bank odmówi naprawy gwarancyjnej.

Pilot na pewno będzie działał na podczerwieni. Ja mam w starym X93C pilot taki jak Twój bo jak sie oryginalny skończył to ten mi się najbardziej podobał. Na logikę po BT, te piloty pracują na tych samych protokołach, czyli powinien dać się też sparować.

Brak obsługi Googl Assistent po polsku, tu problem leży po stronie Googla niestety.

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Co do pierwszego to ja de facto nie odblokowuje dodatkowej "mocy" a jedynie 2 dodatkowe  presety które i tak byłyby odblokowane gdybym zapłacił komukolwiek za profesjonalną  kalibracje i o ile odblokowanie ich przy użyciu menu serwisowego pewnie zostawia jakiś ślad o tyle skorzystanie z aplikacji  do kalibracji tak jak na filmie YT  takiego śladu zostawiać nie powinno.....

Swoją drogą, prawdziwy 120Hz telewizor bez trybu o nazwie "sport" to też spore niedopatrzenie ze strony producenta.
Zostawię jednak tak jak jest w razie gdyby znowu padła płyta główna albo owady dostały się pod matryce...

Co do pilota z serii x95j to jest naprawdę fajny ale sporo za duży no i żywotność na baterii kiepska.....Gdyby zrobili takie jak w x95k i do tego ładowane na usb-C byłoby idealnie.