anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odtwarzanie plików na TV Bravia

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
genetyk
Poszukiwacz

Odtwarzanie plików na TV Bravia

Witam.
Od paru dni korzystam z nowego telewizora SONY BRAVIA KD 49XG 9005. Niestety ku mojemu zaskoczeniu ma jedną zasadniczą wadę. Chodzi o odtwarzanie plików MP3, JPEG i PDF z zewnętrznego dysku (1 TB). Aby obejrzeć parę zdjęć muszę odczekać około dwóch godzin aż cały dysk się załaduje. Czy to jest normalne? Przy poprzednim telewizorze Sony KDL - 40HX 720 wystarczyło podłączyć dysk i po chwili pokazał się komunikat o "wykryciu urządzenia USB" można było po paru sekundach odtwarzać pliki. Na początku miałem problem z plikami MP4.Proszę o radę jak to zmienić. Na szczęście znalazłem w telewizorze aplikację MX Player dzięki której po 7 min filmy są załadowane.
Pozdrawiam Alex.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
genetyk
Poszukiwacz

Witam.

Dzięki za szybką odpowiedź. Z Pana informacji wnioskuję, że czym mniejsza pojemność dysku tym szybsze odtwarzanie plików. Czy jest orientacyjna pojemność dysku na którym ładowanie trwało by szybciej. Czy jest w ogóle jakiś sposób (aplikacja) abym mógł wyświetlać pliki na obecnie posiadanych dyskach? Na obecnym telewizorze są tylko odtwarzacze plików wideo. Nie mogę zrozumieć dlaczego na starym Sony nie było takich problemów.

Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

Niestety wbudowany player średnio sobie radzi z takmi zadaniami jak duże dysk twarde. Rozwiązaniem są właśnie zewnętrzne aplikacje (po to mamy Android). Polecam VLC Player lub Kodi, te drugie ma wiele więcej funkcjonalności poza samym odtwarzaniem.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
genetyk
Poszukiwacz

Witam.

Dzięki za szybką odpowiedź. Z Pana informacji wnioskuję, że czym mniejsza pojemność dysku tym szybsze odtwarzanie plików. Czy jest orientacyjna pojemność dysku na którym ładowanie trwało by szybciej. Czy jest w ogóle jakiś sposób (aplikacja) abym mógł wyświetlać pliki na obecnie posiadanych dyskach? Na obecnym telewizorze są tylko odtwarzacze plików wideo. Nie mogę zrozumieć dlaczego na starym Sony nie było takich problemów.

Pozdrawiam.