anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ostrzeżenie - Gwarancja Extra 5 lat - Brak dotrzymania terminu 30 dni na naprawę bądź wymianę

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
boywrc
Użytkownik

Ostrzeżenie - Gwarancja Extra 5 lat - Brak dotrzymania terminu 30 dni na naprawę bądź wymianę

Chciałbym przestrzec wszystkich zainteresowanych przed zakupem przedłużonej gwarancji ekstra, szkoda waszych pieniędzy. To jedynie naciąganie was przez Sony, żebyście wydali więcej pieniędzy, a gwarancja ta w praktyce nic nie daje.

 

Przedstawię swój przypadek który di dnia dzisiejszego (3 marca 2023 roku) nie został rozwiązany:

W dniu 27 stycznia zgłosiłem do państwa problem z telewizorem case:25137734, zgłoszenie zostało przekazane do obsługi przez serwis MIK Radom i zarejestrowane w ich systemie pod numerem RMA 1672469. 
 
Po przekazaniu serwisowi informacji dotyczących uszkodzenia telewizora, w dniu 30.01 zostałem poinformowany przez serwis MIK Radom o decyzji wymiany uszkodzonego telewizora na inny model i zaproponowano mi 55x90J z 2021 roku, zgodziłem się. 
 
W dniu 2 lutego po sprawdzeniu statusu zgłoszenia na stronie Sony:
Screenshot_2023-03-02-18-28-42-70_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

zadzwoniłem do serwisu zapytać o termin wymiany i uzyskałem informację że telewizor dla mnie przyjechał uszkodzony do lokalnego serwisu we Wrocławiu, i że moje pierwotne zgłoszenie w serwisie Mik Radom zostało zamknięte ze statusem "wymiana zamknięta". 

Screenshot_2023-03-02-18-28-23-10_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Dowiedziałem się że zostało założone inne nowe RMA pod numerem 1674717. 

Pomiędzy 2.02, a wczoraj 1.03 serwis MIK Radom nie kontaktował się ze mną ani razu, w trakcie kilku rozmów telefonicznych wykonanych wyłącznie z mojej inicjatywy  pracownicy wielokrotnie informwali mnie że już posiadają, bądź jeszcze nie posiadają telewizora na wymianę, w zależności od tego kto odebral udzielali informacji że mają go/nie mają go/czekają na transport z Belgii/został dostarczony do Radomia/jest w drodze do Wrocławia itp.

Żadna z udzielonych przez informacji nie okazała się prawdą. 

Wzwiązku z powyższym stanem założyłem w dniu 13 lutego eskalację poprzez support Sony  

case:25208926, ale nie pomogło to w żaden sposób w rozwiązaniu mojego problemu.
Do dziś dnia nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ze strony Sony, oprócz prośby o więcej cierpliwości z mojej strony, nawet po złożeniu przeze mnie  wezwania do zwrotu kosztów zakupu telewizora i rozszerzonej gwarancji po niedotrzymaniu 30 dniowego terminu na naprawę bądź wymianę telewizora. 
 
W dniu wczorajszym (1 marca) oceniłem obsługę mojego zgłoszenia przez serwis MIK Radom na serwisie Google Maps:
 
"Koszmarna obsługa zgłoszenia, niestety w przypadku problemów z telewizorami Sony nie da się uniknąć tego serwisu. Gwarancyjna wymiana telewizora ustalona 30 stycznia trwa już ponad miesiąc i końca nie widać. Po wystawieniu negatywnej opinii na Google Maps skontaktował się ze mną pracownik serwisu i próbował skłonić mnie do zmiany oceny podając nieprawdziwe informacje dotyczące mojej dotychczasowej komunikacji z pracownikami dotyczącej zgłoszenia".
 
Odpowiedź właściciela:
"Bardzo nam przykro z powodu Pana doświadczeń. Z chęcią sprawdzimy, co się stało, aby usprawnić nasze procesy. Jednocześnie zależy nam, by Pan wiedział, że dostawy części niezbędnych do naprawy, a także dostawy całych produktów są realizowane z różnych miejsc na świecie. Dostępność części w magazynie producenta, czy nieprzewidziane opóźnienia w transporcie kurierskim to czynniki, na które niestety nie mamy wpływu. Po otrzymaniu niezbędnych części bezzwłocznie przystępujemy do naprawy"
 
Generalnie serwis odsyła mnie na drzewo, według informacji udzielonych przez pracownika serwisu Sony podobno wyslalo im dwa telewizory, a oni jeden zepsuli a drugi zgubili.
Status drugiego zgłoszenia założonego przez serwis MIK Radom pomimo braku zrealizowania pierwszego zgłoszenia widnieje jako "Części dostarczone" 
Screenshot_2023-03-02-18-28-56-41_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg
Opisuje swoją historię ku przestrodze, proszę się mocno zastanowić nad zakupem telewizora marki Sony, a tym bardziej przedłużonej gwarancji ekstra. 
Jest to mój drugi telewizor tej marki, pierwszy KD9305 został zakupiony w 2016 roku za niebagatelną wtedy sumę 6500 złotych, najpierw się zepsuł się po upływie roku od zakupu w 2017 roku, a później kolejny raz w 2018 roku i wtedy został wymieniony na obecnie zepsuty XF9005 na który wykupiłem przedłużona gwarancję extra na 5 lat ważną do lipca 2023 roku. 
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
boywrc
Użytkownik

Telewizor został wymieniony 8 marca po 40 dniach oczekiwania. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No dobrze ale finalnie serwis uznał gwarancję, a problemem jest jakiś totalny bałagan, a nie odrzucenie gwarancji?

No to tu nie dodatkowa gwarancja jest problemem a logistyka serwisu.

Ja bym dzwonił codziennie do skutku. 

profile.country.PL.title
boywrc
Użytkownik

Zgodnie z warunkami gwarancji naprawa lub wymiana produktu może zająć
maksymalnie do 30 dni. Więc nie masz racji kolego, gwarancja nie zadziałała. Kropka. 

profile.country.PL.title
boywrc
Użytkownik

Telewizor został wymieniony 8 marca po 40 dniach oczekiwania.