anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem KD-55A1 oled

profile.country.PL.title
Dawid_JRR
Poszukiwacz

Problem KD-55A1 oled

Witam,

 

Jestem użytkownikiem telewizora A1 oled około 1,5 roku. Co kilka miesięcy pojawiają się na ekranie ciemne plamy.

wg mnie nie jest to chyba kwestia stałego obrazu. Pojawia się to po uruchomieniu telewizora.

Wypalanie matrycy pomaga, ale za częste stosowanie wypalania z tego co się mówi nie jest wskazane. Tv jest jeszcze na gwarancji. Jaka jest tego przyczyna?

63EB777D-88BD-48B5-A106-94373ACD4EB3.jpeg

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Nam trudno jest to jednoznacznie zdiagnozować, ale nasi koledzy ze wsparcia technicznego będą wiedzieć jak Ci pomóc. Podajemy kontakt: poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Dawid_JRR  zglosiłem Twój problem do supportu oto odpowiedź:

Odświeżanie panelu OLED jest rekomendowane nie częściej niż raz do roku, więc jeżeli było przeprowadzone w ostatnim czasie, nie ma konieczności powtarzania tej procedury.  Zalecałbym przeprowadzenie kalibracji Panelu, które można wykonać w następujący sposób:

1) Wybieramy Home - Ustawienia - Ustawienia trybu prezentacji sklepowej - Tryb Demo - Włączony

2) Wyłączamy telewizor na pilocie, a następnie odłączamy od zasilania na okres ok. 2 minut.

3) Po ponownym podłączeniu i włączeniu odbiornika, należy wybrać menu HOME i pozostawić ten ekran na okres ok. 10 minut. Przez ten czas nie należy podejmować żadnych czynności.

Powyższą procedurę można przeprowadzić trzykrotnie. Jeżeli to nie przyniesie zamierzonych rezultatów, zalecałbym rejestrację zgłoszenia serwisowego za pomocą formularza na stronie: 

https://bit.ly/2C0jmiC

Pozdrawiam

Tomash_K
Poszukiwacz

Witam,

Mam dokładnie ten sam problem. Telewizor KD-55A1 kupiłem około rok temu i do tej pory wszystko działało jak należy. Wczoraj po włączeniu TV na ekranie pojawiła się wielka czarna plama (dla porównania dodaję zdjęcia tak samo z youtube'a). Na pewno nie jest to kwestia stałego obrazu bo TV włączyłem po jakiś 16h bezczynności oraz ostatni obraz jaki oglądałem był bardzo dynamiczny i bez żadnych zniekształceń. Również nie jest to kwestia mechaniczna bo TV od roku stoi w tym samym miejscu i nie miał z niczym kontaktu. Widać wyraźnie, że plama powstaje w tym samym miejscu co u Dawid_JRR. Czyżby to była wada fabryczna, jakiś nacisk na matrycę akurat w tym miejscu?

Odświeżanie (wypalanie) matrycy rzeczywiście pomogło i teraz wszystko wróciło do normy (dzięki za radę!), ale ten objaw bardzo mnie niepokoi. Jeżeli będe miał podobnie jak u Dawid_JRR, czyli problem powróci po kilku miesiącach, a wypalania nie powinno się używać tak często, to według mnie jest to podstawa do reklamacji.

Drogie @Sony_Poland_Team  czy macie już rozwiązanie tego problemu inne niż software'owa regulacja ustawień? Nie minęły jeszcze dwa lata a Wasz TV z najwyższej półki posiada wielką ogromną czarna plamę, która pojawia się samoczynnie. Według mnie jest to podstawa do reklamacji i wymiany towaru. Proszę o odpowiedź i opinię.file-10.jpeg

 

Pozdrawiam,

Tomek

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Tomash_K zgłosiłem twój problem do supportu - oto odpowiedź:

Cechą wspólną dla technologii OLED jest możliwość wystąpienia tego typu zjawisk, które po wykonaniu odświeżenia panelu powinny zniknąć, tak jak miało to miejsce w tym przypadku. Rekomendowanym jest, aby odświeżanie panelu było wykonywane raz do roku. Jeżeli plama pojawiłaby się w krótkim czasie po jego wykonaniu, zalecałbym wówczas zlecenie weryfikacji odbiornika przez autoryzowanego technika serwisowego.

Występowanie tego zjawiska nie jest w żadnym wypadku wadą fabryczną i jeżeli po wykonaniu odświeżenia panelu nie pojawi się ono ponownie po krótkim czasie użytkowania, nie stanowi podstawy reklamacji.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Dawid_JRR
Poszukiwacz

Witam,

Serwisant który sie ze mną skontaktował nie miał pojęcia o tym zjawisku.

Jak tłumaczył nikt nie miał takiego przypadku w dziale serwisów i nie wie co z tym zrobić.

Serwisant prosił mnie o możliwość zamknięcia zlecenia, przejął sie tematem, poprosił o nagranie filmiku, zdjecie nie wystarczyło do weryfikacji.

 

odpowiedź od supportu potwierdza że nie mają pojęcia co to jest.

 

@Tomash_K sprawdź czy na telewizor nie padają promienie słoneczne.

wg mojej weryfikacji jako laika podejrzewam że może być to związane z nagrzewaniem sie miejscowym panelu oled.

 

 

 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Sam włączony panel się dosyć nagrzewa i to równomiernie czy jeżeli było by to przyczyną ekran nie powinien wyglądać cały czarny ? Jakoś nikt mi nie wmówi ,że to co widac nie może być przyczyną reklamacji no chyba ,że po zastosowaniu czyszczenia matrycy znika i to na długo.Widzę ,że OLED wzbudza zachwyty ale w ....sklepie i testującym go serwisom HD przez kilka godzin.

profile.country.PL.title
stefek38
Użytkownik

Witam posiadam A1 w wersji 55 cali jesli u mnie takie plamy by wystepowaly nie zastanawial bym sie nawet chwili tylko reklamowal TV ,a wszystkie te zalecenia serwisu np:

,,1) Wybieramy Home - Ustawienia - Ustawienia trybu prezentacji sklepowej - Tryb Demo - Włączony

2) Wyłączamy telewizor na pilocie, a następnie odłączamy od zasilania na okres ok. 2 minut.

3) Po ponownym podłączeniu i włączeniu odbiornika, należy wybrać menu HOME i pozostawić ten ekran na okres ok. 10 minut. Przez ten czas nie należy podejmować żadnych czynności."

Powodują przywrocenie ustawien fabrycznych obrazu ,czyli majac przeprowadzona kalibracje tracimy wszystkie ustawienia.