anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z Dolby Vision - KD-75XH9096

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

problem z Dolby Vision - KD-75XH9096

Witam. Jak w temacie… Problem dotyczy Dolby Vision a dokładniej opóźnienia w przesyle sygnału. Do TV podłączona jest konsola XBOX series X. Oczywiście podłączona jest do wejścia które (teoretycznie) ma obsługiwać ww. format stosownym kablem HDMI 2.1. Telewizor posiada najnowsze oprogramowanie. Konsola w ustawieniach zgłasza, że odbiornik TV obsługuje format Dolby Vision ale po jego uruchomieniu mogą występować opóźnienia w przesyle sygnału. I takie też występują… Po uruchomieniu gier widać wyraźne opóźnienie pomiędzy czynnościami wykonywanymi na padzie a ich efektem na ekranie. Reset odbiornika i ustawień TV a także testy na różnych kablach wykazuje tą samą wadę. Konsola na ustawieniach „ulepszony format” w 4K/120Hz działa bezproblemowo. Ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
MiroEs
Użytkownik

Sony bravia nie obsługują prawidlowo dolby vision w grach na xboxie. Masz o tym w każdej recenzji ich tv czy to na HDTV Polska czy w serwisie Geex. Dolby vision wyklucza wszystkie funkcje hdmi 2.1. Czyli nie uruchomisz vrr w grach i innych rzeczy koniecznych do niskiego input laga. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Włączyć tryb ekranu ,game'' ?

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

Przy korzystaniu z Dolby Vision masz dostępne trzy opcje trybu obrazu: żywy, Dolby Vision jasny i Dolby Vision ciemny. Tryb „gra” jest włączony w opcji „ulepszony format (4K/120Hz). 

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

Tak beznadziejnego serwisu jak ma Sony to ze świecą szukać. Ja im piszę, że mi Dolby Vision nie działa a oni mi piszą „włącz se pan VRR”. To mniej więcej tak jakby ci się ekspres do kawy zepsuł a serwis powiedział „no to zrób sobie herbatkę”. Ręce opadają… 

profile.country.GB.title
NewMediaPL
Moderator

Witaj p.letniowski!

Skontaktowaliśmy się z Tobą w tej sprawie drogą e-mailową.

Pozdrawiam,
^Amelia

profile.country.PL.title
Sebol74
Użytkownik

Mam ten sam model i też podłączony do xbox x-series przez gniazdo hdmi4. Wszystkie odpowiednie tryby włączone ale wg mojej wiedzy ten TV póki co nie obsługuje DV w trybie gra a już na pewno nie w 4K/120 fph. Rówmież local dimming jest na stałe ustawiony na tryb średni.

profile.country.PL.title
MiroEs
Użytkownik

Sony bravia nie obsługują prawidlowo dolby vision w grach na xboxie. Masz o tym w każdej recenzji ich tv czy to na HDTV Polska czy w serwisie Geex. Dolby vision wyklucza wszystkie funkcje hdmi 2.1. Czyli nie uruchomisz vrr w grach i innych rzeczy koniecznych do niskiego input laga. 

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@NewMediaPL  Nie przypominam sobie kontaktu moderatora/admina w tej czy innej sprawie…