anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z WiFi - KDL-50W755C

Saforz
Nowicjusz

Problem z WiFi - KDL-50W755C

Dzień dobry,

 

mam problem, a mianowicie TV nie widzi mojej sieci WiFi. 

 

Jakiś mieśiąc temu kupiłem KDL-50W755C. Już przy podczas pierwszego uruchomienia (konfiguracja systemu itp.) w liście dosępnych połączeń nie było mojej sieci.

 

Automatyczne połączenie (WPS) również nie działało.

 

Po parokrotnym zresetowaniu routera i telewizora, coś w końcu "zaskoczyło" i byłem w stanie  się połączyć.

 

Podczas dalszego użytkowania, niestety, TV lubił gubić WiFi.

 

Praktycznie za każdym razem po włączeniu był rozłączony z siecią i trzeba było nawiązać połączenie manualnie. Czasami sytuacja wymagała, podobnie jak przy pierwszym uruchomieniu,  resetowania routera i/lub TV, aby telewizor w końcu wykrył moją WiFi.

 

Inne sieci wykrywa, jednak nie moją.

 

Ostatnimi czasy nawet wielokrotne resetowanie nie pomaga i TV stoi odcięty od internetu.  

 

Zainstalowana jest akutalna wersja Androida. Przywracanie ustawień do początkowych nie pomogło.

 

Router odpowiedzialny za WiFi to dołączany do usług Netii - Netiaspot. W mieszkaniu żadne z urządzeń pracujących pod różnymi systemami (iOS/Andoird/Win/OSX) nie ma z nim problemu.

 

Czy macie pomysł jak sobie  z tym poradzić?

 

Tagi (1)
3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

Polecam ci najpierw sprawdzenie w ustawieniach routera (zdjęcie z netu więc sprawdź prawidłowość):

 

2mngdop.jpg

 

Kanał nie powinien być ustawiony na automatyczny, gdzieś tu czytałem że ma być 1,6,11 lub 12, ale najlepiej jak to sam przetestujesz. Ja sam miałem podobny problem na tablecie Modecom i mam już ustawione poprawnie.

Saforz
Nowicjusz

Dzięki za odpowiedź. 

 

Wczoraj wieczorem zmieniłem kanał na 1, WiFi się odnalazła jednak rano znów nie było połączenia i trzeba było podpiąć się ręcznie..

 

Dodam że nie za każdym razem TV łączy się z siecią, nawet jeśli ją zobaczy. Czasami trzeba próbować parokrotnie.

profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

Może to wina firmware, ale próbowałbym jeszcze zwiekszyć dostęp sieci jakimś urzadzeniem, bądź próbował ustalić czy nie za dużo osób w okolicy używa tego samego kanału co zakłuca dzialanie i zmienił na inny. Ja sam by mieć dobry sygnał dla tabeltu na Androidzie używam tzw. zwiększacza zasięgu montowanego w gnieździe sieciowym - sprawdź sam jaka jest siła sygnału jak ci się uda połączyć, bo właśnie może w tym tkwi twój problem (karty Wifi wbudowane bez antenek słabo odbieraja sygnał).