anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie do SONY o HDR po TV SAT

profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

Pytanie do SONY o HDR po TV SAT

Witam, mam pytanie do pracowników SONY. Kiedy będzie mozna oglądać HDR po satelicie. Są dwa kanały satelitarne 4K HDR - CANAL + 4K oraz kanał DEMO SAS UHD które nadają w jakości HDR. Niestety telewizor który posiadam XE9005 wyświetla bardzo przyciemniony obraz. Nie ma możliwości przełączenia lub wyłączenia HDR. Mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie v6.5603.

Dziękuję i pozdrawiam

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@GreeG71no przecież jeżeli opisujesz ,że obraz Ci się zmienia to zapewne włącza się tryb HDR a sprawdzisz to Action menu-Obraz i po prawej u góry masz tryb obrazu co jest wyświetlone ?

profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

@zbygaaj Ok wyświetla sie HDR. Tylko pytanie dlaczego nie mogę - wyłączyć, przełączyć trybu HDR w opcjach. Dodam że W netflixie, HDMI mozna wł. wył. przełączyć HDR. Pytanie czy HDR polega na przyciemnieniu obrazu czy raczej odwrotnie. Nie jest to tylko mój problem. Jak czytam w internecie Tv SONY mają właśnie problem z HDR po Satelicie. Jeśli masz taka możliwośc sprawdz na CANAL + 4K lub kanale demo na satelicie te dwa kanały nadaja w HDR . W obu przypadkach obraz jest ciemny.

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Potwierdzam. Mam canal plus i tam jeżeli jest nadawany hdr tv go wykrywa tyko że w automacie przestawia na hlg i w tedy obraz jest ciemny (mogę się mylić ale chyba nie o to chodzi w hdr) a jeżeli ustawiam ręcznie HDR10 to kolory są tak jaskrawe że nie idzie oglądać kolor skóry jest bardziej czerwony niż mają indianie. Na forach posiadacze soniakow własne na to narzekają i jest to wyłącznie problem tej marki. W moim przypadku mogę hdr wyliczyć więc nie ma aż takiego problemu. 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@GreeG71  temat wielokorotnie przerabiany z wył HDR nie bo nie takie jest stanowisko Sony.Co do Netflixa to według mnie też nie ma możliwości wył trybu HDR.Co do jakości HDR na Sony też o tym pisałem poszukaj mojego wątku dlaczego nie mogę wyłączyć HDR może ja i ty jesteśmy odmieńcami bo ten tryb obrazu w ogóle mi nie pasuje ale byli tacy co są zachwyceni dla mnie to jakaś porażka ten HDR rozjaśnia tylko litery nic więcej a powinien rozjaśniać obraz i bić po ślepiach tak rozumiałem HDR.Co do satelity to jest kanał u mnie przynajmniej Test 2 i on nadaje w HLG i to się w miarę da oglądać (bo jest bez dźwięku :slight_smile: ).

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Dla mnie również HDR w takiej postaci to porażka i wolę zwykle 4k. Ale jest to problem naszej marki. 

profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

@zbygaajCzytałem wątki dotyczące HDR na tym forum które sam zacząłeś.

Dziwi mnie tylko że oglądając film z dysku lub Netflixa z HDR obraz jest zachwycający. A z satelity PORAŻKA. Niestety nie wiem w jakim standardzie HDR (HDR10, HLG) nadaje CANAL + 4K HDR - poprosu nie wyświetla mi ani w menu OBRAZ ani żadnych opcjach(wyświetla tylko HDR).

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@GreeG71  no niestety nawet idąc do sklepu leci jakieś demo na LG i przesuwa się pasek obrazu pokazujący różnicę w obrazie HDR i zwykłym to jakbyś się przenosił w inny wymiar na Sony  napiszę  to kolejny raz - totalna porażka ! Firma uważa to chyba za obraz jakiś referencyjny dla nich i nic z tym nie robi i nie zrobi zapewne a jedyne co im wysżło w kwestii HDR to rozjaśnienie liter.

profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

Długo zasanawiałem się nad opcją SONY XE9005 czy OLED LG. Wydawało mi się że Sony to Sony. Ale już po drugim TV SONY widze że firma sony robi telewizory dla siebie nie dla użytkowników. Nie słucha co użytkownicy maja do powiedzenia.

Przykład-  dziwięk DTS w KODI był i znikł pewnie juz nie wróci.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

DTS w KODIm był obejściem problemu związanego z błędami w odtwarzaniu dźwięku przestrzennego w Androidzie. W pewnym momencie twórcy oprogramowania zrezygnowali z nielegalnego obejścia, stąd brak DTSu. Zawsze można samemu poszukać wersję wspierającą DTS.