anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 49XE9005 a współpraca z laptopem.

profile.country.PL.title
Marioza
Poszukiwacz

Sony 49XE9005 a współpraca z laptopem.

Witam,

Chciałbym zasięgnąć infromacji czy telewizor Sony 49XE9005 będzie wspópracował z laptopem w którym rozdzielczości są mniejsze niż fullhd a dokładnie takie: 1366x768, 1360x768, 1280x768, 1280x720 i czy będzie możliwość włączenia trybu film oraz motionflow ?

 

 Czy napisom wyświetlanym z filmami towarzyszy jakaś poświata lub czy w momencie pojawiania się napisów podświetla się cały ekran, napisy znikaja ekran się przyciemnia ?

 

Czy można wyłączyć funkcję local dimming i czy jej wyłączenie wypływa w jakiś negatywny sposób na odbiór wyświetlanego orazu?

 

Pytania mogą wydawać się dziwne ale nigdzie nie mogę znależć tego typu informacji dlatego prosiłbym o odpowiedź, ponieważ chciałem zakupić w/w TV gdzie źródłem byłby odtwarzać blu-ray, laptop, komputer i może w przyszłości ps4 , głównie zależy mi na materiałach typu filmy, seriale , koncerty, natomiast samej telewizji nie planuję podłączać.

Tagi (1)
5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za wiadomość! Przekażemy Twoje zapytanie naszemu zespołowi trenerskiemu, koledzy postarają sie odpowiedzieć na nie tak szybko jak to możliwe :slight_smile:

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skontaktowałem sięw Twojej sprawie z supportem Sony i oto informacje:

proszę o zapoznanie się z poniższymi odpowiedziami:
- firma Sony nie jest w stanie zagwarantować kompatybilności ze wszystkimi urządzeniami, natomiast telewizor nie powinien mieć problemu ze wspołpracą z laptopem,
- tryb filmu można ustawić w ustawieniach obrazu telewizora,
- ponadto informuję, że odbiornik automatycznie upscaluje rozdzielczości do formatu 4K.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat MotionFlow proszę zapoznać się z poniższym linkiem:
http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/136744/~/cz%C4%99sto-zadawane-py...?

Local Dimming (zastosowany typ ściemniania podświetlania) to wzmocniona czerń zapewniająca bardziej naturalny obraz. Nowa generacja paneli LCD o wysokiej jasności świetnie nadaje się do poprawy kolorów i ich intensywności. Kontrast można jednak skutecznie podnieść tylko, jeśli możliwa jest regulacja jasności w ciemnych obszarach obrazu. Dzięki strefowemu wygaszaniu podświetlenia oddzielne skupiska diod podświetlających telewizora wytwarzają różne poziomy jasności, więc można zmniejszyć jasność w ciemnych obszarach bez osłabienia intensywności jasnych obszarów.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Marioza
Poszukiwacz

Dziękuję za obie odpowiedzi choć nie rozwiały moich wątpliwości głównie dot. tego jak zachowuje się tv podczas wyświetlania napisów, tzn czy ekran rozjaśnia się gdy pojawiają się napisy i ciemnieje gdy napisy znikają. Zależałoby mi na tej informacji gdyż z przyczyn niezależnych ode mnie nie mogę się udać do sklepu aby samemu to sprawdzić. W dotychczasowym TV wyżej opisany problem absolutnie nie występuje ale jest to 8 letni sprzęt sprzed epoki LED. Nie znalazłem też żadnej informacji na ten temat w internecie ani na polskich stronach ani na anglojęzycznych.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

opcje -obraz - ust. zaaw. - zaaw. zw. kontrastu ---> wyłączone

dostosowanie czerni - wyłaczone

profile.country.PL.title
Marioza
Poszukiwacz

Dziękuję serdecznie za informację, przetestuję jak tv dotrze , mam jedynie nadzieję że nie będzie poświaty wokół napisów i obraz będzie dobry mimo wyłączenia tych funkcji.