anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 55a90j - szarpiące paski informacyjne w aplikacjach

profile.country.PL.title
MaciekMM
Poszukiwacz

Sony 55a90j - szarpiące paski informacyjne w aplikacjach

Cześć,

Mój tv Sony 55a90j ma problem z szarpiącymi paskami informacyjnymi na kanałach informacyjnych oglądanych przez aplikacje internetowe. Problem najbardziej widoczny jest na kanale tvn24 w aplikacji C+ online lub Vectra Smart TV. Przesuwający się pasek tnie, szarpie (czasami bywają chwile że jest płynnie).  Próbowałem różnych ustawień obrazu jednak bez lepszych rezultatów. Na AV forum przeczytałem że ten model ma problem z wyświetlaniem obrazu w aplikacjach 50Hz (tv znacznie lepiej radzi sobie z sygnałem 60Hz). Dziś odwiedził mnie serwis  i zaproponował wymianę płyty głównej. Nie zdecydowałem się ponieważ nie jestem do końca przekonany czy to pomoże a zostałbym bez tv 14 dni...

 

Czy ktoś z Was może sprawdzić jak u niego wygląda sytuacja z szarpiącymi paskami informacyjnymi na tvn24 w którejś z aplikacji online ?

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Części dają nowe, przy wymianie telewizora AEP może być odnowiony lub nowy.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

W A90J na UPC TV GO litery migoczą - rzeczywiście - to taka cecha chyba przy streamingu w mojej ocenie i wymiana płyty nic nie da. Sprawdziłem też na innym TV. Mam podłączony BOX Canal Plus z Android 10 do innego TV OLED LG i ten pasek w aplikacji UPC TV GO na kanale TVN24 też migocze, trochę może mniej, ale za to jest gorzej z jego płynnością.

profile.country.PL.title
MaciekMM
Poszukiwacz

Cześć, Ja również wykonalem kilka testow. Sprawdzilem "pask" na trzech aplikacjach (c+ online,vectra,tvn24 go) i na trzech tv (55a90j, 65x85j, oraz tcl 55ec780) Niestety litery migoczą i szarpią tylko na 55a90j. Nie rozumiem jak tv tej klasy moze miec taki problem  i jak Sony upora sie z moim zgłoszeniem serwisowym... Czy na LG bawiłeś się ustawieniami płynności ? 

 

Jeszcze z innej beczki. Czy Twoj a90j potrafi sam z siebie "pstrykać" od czasu do czasu przy wyłączonym jak i wyłączonym tv ? Chodzi mi o wydawanie dzwieku takiego jak przy wł/wył pilotem jednak po przeciwnej stronie telewizora ?

 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Witam, SONY nie upora się ze zgłoszeniem serwisowym, bo nie ma wady, tylko jest to cecha produktu. Jeśli w moim 83A90J jest tak samo to szkoda czasu, nerwów i grzebania w sprzęcie. Każdy TV ma jakieś wady i zalety. Może Android 12 rozwiązałby ten problem, ale raczej to nie nastąpi. Mimo wszystko w 83" w OLED do tej pory nie ma lepszego TV. Porównywałem ostatnio LG OLED83G33 banding, nierównomierność w szarościach była dużo gorsza niż w A90J. Co z tego że LG jest trochę jaśniejszy jak ma wiele innych wad.

profile.country.PL.title
MaciekMM
Poszukiwacz

Cześć. Dziś specjalnie zrobiłem test i podłaczylem słynną mydelniczke tnk hd. Paski informacyjne rowniez lekko podszarpuja a wyrazy na nich jakby nie mogly zlapac ostrosci. W telewizji naziemnej na tvp info to samo. Skala jednak jest delikatnie mniejsza niz w przypadku aplikacji. Smialo moge stwierdzic ze problem dotyczy wszystkich zrodel sygnalu - aplikacje, tv sat, dvbt. Sony umyło ręce i zamknęło zgloszenie przysylajac mi bon na 100zl na otarcie łez. Ja jednak nie będę się jeszcze poddadawal poniewaz uwazam ze tv tej klasy nie powinien miec takiego problemu... Chinskie tcle za 1500zl sobie radzą a sony za 6tys nie...