anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 75XH9096 - opóźnienie dźwięku z dekodera Evobox Lite (HDMI)

profile.country.PL.title
gustav2k
Poszukiwacz

Sony 75XH9096 - opóźnienie dźwięku z dekodera Evobox Lite (HDMI)

Witam,


W styczniu po zainstalowaniu aktualizacji 6.0414 pojawił się u mnie problem z dźwiękiem z dekodera Evobox Lite (Cyfrowy Polsat). Bardzo często po włączeniu dekodera jak i w trakcie oglądania TV dźwięk staje się opóźniony względem obrazu, opóźnienie jest bardzo duże i sięga nawet kilku sekund.


Próbowałem już poniższych czynności, żadna nie przyniosła efektu:
- instalacja najnowszego oprogramowania 6.0429
- wyłączenie sterowania dekoderem za pomocą pilota TV
- zmiana wejścia HDMI w telewizorze
- zmiana kabla HDMI
- wymiana dekodera na nowy w punkcie Cyfrowego Polsatu

 

Jedyne co pomaga to wyłączenie i ponowne włączenie dekodera jednak na dłuższą metę jest to uciążliwe. Przed wyżej wspomnianą aktualizacją wszystko działało jak należy więc ewidentnie jest to wina telewizora.

 

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Czy do telewizora podłączony jest jakiś system audio czy problem dotyczy dźwięku z wbudowanych głośników?

 

Tutaj znajdziesz wszystkie rady w przypadku problemów z opóźnieniem dźwięku:

Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem | Sony PL

profile.country.PL.title
gustav2k
Poszukiwacz

Problem dotyczy odtwarzania dźwięku z głośników telewizora, nie posiadam żadnego systemu audio podłączonego do TV. Dekoder był podłączany do wszystkich 4 wejść HDMI i na każdym występował problem.

 

Porady z powyższego linku już przerobiłem, oczywiście bez efektu. Większość tych wskazówek i tak mnie nie dotyczy, ponieważ jak już wspomniałem, nie korzystam z kina domowego czy soundbaru.

 

Dodam, że problem pojawia się w losowych momentach ale najczęściej od razu po włączeniu dekodera. Czasami przez kilka dni wszystko działa dobrze a czasami usterka występuje kilka razy dzienne.

 

Widzę, że wczoraj pojawiła się nowa aktualizacja. Na podstawie changeloga nie wydaje mi się aby miała pomóc jednak zainstaluję i dam znać co z tego wynikło.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Po dokonanej aktualizacji zawsze wskazany jest miękki i/lub twardy reset.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
gustav2k
Poszukiwacz

Niestety najnowsza aktualizacja nie pomogła, dźwięk wciąż się rozjeżdża względem obrazu. Mało tego, po ostatniej aktualizacji doszła kolejna usterka, co jakiś czas na kilka sekund zamraża obraz oraz dźwięk z dekodera. Po aktualizacji był robiony reset.


Ten telewizor to jest porażka, ciągle jest z czymś problem. Mój poprzedni LG działał bezawaryjnie przez 8 lat aż do zmiany na XH90. To był mój pierwszy i ostatni telewizor Sony. Czy oczekiwanie, żeby telewizor działał poprawnie ze zwykłym dekoderem podłączonym pod HDMI to jest aż tak dużo w dzisiejszych czasach?

profile.country.PL.title
Pawkra5
Poszukiwacz

Witam niestety mam podobny problem z dźwiękiem. Przy przełączaniu kanałów dźwięk włącza się z opóźnienieniem. Czy ktoś z Sony może napisać co zrobic zeby to naprawić po aktualizacji to naprawić. U mnie okres gwarancyjny już minął. Jest to mega wkurzające. 

profile.country.PL.title
Darek2431
Użytkownik

Na expertow sony nie licz bo takich tu niema

profile.country.PL.title
Pawkra5
Poszukiwacz

Czyli jak można to naprawić? Czekac na kolejną aktualizacje?