anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A80J - samoczynne włączanie się telewizora po włączeniu zasilania w sieci elektrycznej

profile.country.PL.title
macicho86
Poszukiwacz

Sony A80J - samoczynne włączanie się telewizora po włączeniu zasilania w sieci elektrycznej

Cześć

Mój telewizor po przywróceniu zasilania w sieci elektrycznej samoczynnie się uruchamia. Nie mogę znaleźć ustawień, które pozwoliłyby to zmienić. Chciałbym, żeby pozostawał w trybie standby. Czy ktoś może pomóc?

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Kurde jest w menu ustawienia, opcja gdzie się to ustawiało. Na 100% było można ustawić żeby sie nie uruchamiał

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Ustawienia | System |Zasilanie i energia | Działanie po włączeniu

profile.country.PL.title
macicho86
Poszukiwacz

To ustawienie decyduje co się stanie jak się włączy telewizor pilotem. A u mnie telewizor sam się uruchamia po włączeniu prądu poprzez listwę lub inteligentne gniazdko. Nie znalazłem żadnych ustawień kontrolujących zachowanie telewizora po włączeniu prądu.

 

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Należy unikać wyłączenia zasilaniem dla dobra telewizora.

Ludzie nie czytają instrukcji a potem zgłaszają problemy.

Tu mamy wzorcowy tego przypadek.

 

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


Instrukcja  napisał(a):
Aby zmniejszyć ryzyko retencji obrazu:
• Firma Sony zaleca standardowe wyłączenie telewizora poprzez
naciśnięcie przycisku zasilania na pilocie zdalnego sterowania.

Wyświetlany jest komunikat [Odświeżanie
panelu nie zakończyło się…].
Jeżeli podczas Odświeżania panelu i) telewizor
zostanie włączony, ii) odłączony zostanie
przewód zasilający lub iii) temperatura w
pomieszczeniu wyjdzie poza zakres od 10 ºC do
40 ºC, proces ten nie zostanie ukończony.
Podczas odświeżania panelu należy unikać
trzech wymienionych powyżej stanów.

 


 

profile.country.PL.title
macicho86
Poszukiwacz

Telewizor jest wyłączany pilotem zdalnego sterowania. Czy po wyłączeniu następuje odświeżanie panelu? Jak zabraknie prądu po wyłączeniu telewizora to się zepsuje?

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@macicho86  napisał(a):

... Jak zabraknie prądu po wyłączeniu telewizora to się zepsuje?

 


Wiedziałem, że będzie argument jak zabraknie prądu. Na tą okoliczność używam zasilacz UPS.

 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

TV OLED nie powinny być odłączane od prądu po wyłączeniu ze względu na "czyszczenie" matrycy. Jeśli tak często się zdarzy, uszkodzeniu ulegnie matryca. Tak samo jest w LG, Philips i innych markach z ekranami OLED. Dla samego systemu Android nie jest też korzystne wyłączanie wtyczki od razu po wyłączeniu TV z pilota. Oczywiście mowa o codziennym odłączaniu, sporadyczne odłączenie lub braki zasilania nie powinny wpływać negatywnie.

profile.country.PL.title
macicho86
Poszukiwacz

Przełączę telewizor z inteligentnego gniazdka do normalnego.

Czy wiecie co należy zrobić, żeby osiągną podane w instrukcji zużycie prądu 0,5W w stanie czuwania? Mi ciągle zużywa ok 30W.

W instrukcji piszą, że:podany pobór mocy w trybie czuwania jest osiągalny po zakończeniu wykonywania przez odbiornik TV wymaganych procesów wewnętrznych. Pobór mocy w trybie czuwania wzrośnie przy połączeniu telewizora z siecią.

Czy można to tłumaczyć tak - Nigdy nie będzie zużywał 0,5W, ponieważ procesy wewnętrzne i połączenie z siecią?