anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia XR-55A95L

profile.country.PL.title
Zibi54
Nowicjusz

Sony Bravia XR-55A95L

Witam na Forum. Mam taki temat a w zasadzie przestrogę. TV kupiony 01.12.2023 r w salonie Sony Center w Wola Park Warszawa za niemałą sumę z dodatkową (odpłatną) opcją poleconą przez sprzedawcę tj. Serwis Extra Bravia do 5 lat . Wszystko było ok. do czasu. Po ok.4 miesiącach na ekranie pojawiły się dwie białe plamy - smugi, których nie można usunąć. Dodam, że konserwacja ekranu odbywała się tak jak z każdym poprzednim TV Sony czy monitorem.

Usterkę zgłosiłem do serwisu MIK Radom - wskazana przez Sony jako wykonująca naprawy gwarancyjne. Po tygodniu umówiona wizyta z ewentualną możliwością zabrania TV do naprawy. Przyjechał serwisant, zrobił kilka zdjęć i wysłał do serwisu. Po ok. 15 minutach dostałem na maila ekspertyzę, że to miejscowy ubytek/przetarcie warstwy antyrefleksyjnej matrycy OLED spowodowany oddziaływaniem siły zewnętrznej. Nie pomogły odwołania do serwisu ani do Sony z tłumaczeniem, że nikt przecież nie odkurza ekranu np. papierem ściernym a może to jest wada fabryczna. I tyle, dlatego ta początkowa przestroga albo przed produktami Sony (szkoda bo to u mnie pierwsza taka sytuacja) albo serwisem, który jak po fakcie czytałem, nie cieszy się za dobrą opinią.

Te plamy nie są przeszkodą w oglądaniu, bardziej je widać na wyłączonym TV ale drażni to, że za taką sumę wydaną na zakup firma się wypięła. Pozdrawiam społeczność Forum

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No jak to jest na powłoce antyrefleksyjnej, to jakoś nie wyobrażam sobie, że się samo zrobiło. Gdyby to było złuszczenie powłoki to jeszcze potrafię sobie wyobrazić, ale podbarwienie to bez chemii raczej nie ma jak sie zrobić.

No ale nawet zakładając że wada, to czy ta przedłużona gwarancja nie zawiera przypadkiem uszkodzeń z przyczyn losowych? Takie w sumie ubezpieczenie czy cos w tym stylu?

profile.country.PL.title
Zibi54
Nowicjusz

Nie ma co dalej rzeźbić tematu bo i tak nie uznają moich argumentów. Dalej
uważam że obchodziłem się normalnie z przecieraniem kurzu. Trudno ☹️ Jeżeli
zaś chodzi o gwarancję to tv ma dopiero 4 miesiące czyli jest na gwarancji
a ten dodatek to serwis, który jest chyba po to że zabierają do naprawy z
domu i odwożą swoim transportem. A gwarancja, jak napisali, nie obejmuje
uszkodzenia fizycznego. Dlatego tylko napisałem, że trzeba uważać na
warunki albo kupować za małe pieniądze z opcją używania na okres gwarancji
🤐
profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

Niestety jest to przypadłość matryc QD-Oled od samsunga. O ile technicznie to bardzo dobra matryca, to zarówno pierwsza generacja jak i druga mają ogromny problem z czyszczeniem powierzchni. Poszukaj postów na polskich forach hdtv, gdzie właściciele zarówno samsungów jak i sony piszą jakie cyrki mają gdy próbują pozbyć się chociażby śladu odcisku palca. Jedni piszą, że tylko na sucho, inni że na mokro wodą destylowaną prześcigając się w informacjach. A po lekturze wychodzi, że tylko garstka nie ma z tym problemu, albo nie zauważa. A u reszty powstają właśnie nieestetyczne plamy. Osobiście jakbym miał kupować teraz oleda, to technologicznie postawiłbym na matrycę QD, ale przez te problemy z drugiej strony bałbym się to kupić. Zobaczymy co przyniesie ten rok i kolejna generacja paneli. Z tym, że pozostaje śledzić temat na tv samsunga, bo sony chyba w tym roku zostawia jako flagowca A95L.

profile.country.PL.title
Zibi54
Nowicjusz

Dzięki za merytoryczną odpowiedź, teraz wiem o co chodzi ale mądry Polak... Pewnie i u mnie tak było z tym czyszczeniem śladów na ekranie ale nie spodziewałem się że tak się stanie. Niestety ani firma ani serwis nie uważają że to po części jednak wina produktu, tak samo jak niektórzy komentujący - uszkodzenie mechaniczne, twoja wina ble ble ble. Stało się, jest nauczka na przyszłość, trochę te plamy szpecą ale na szczęście tylko na wyłączonym tv. Mam nadzieję że kilka lat wytrzyma bez następnych niespodzianek. 🤔😜👍